Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Może ktoś z kolegów mi wytłumaczy co może być nie tak jak miałem mało w zasobniku to temperatura oscylowała co w granicach 50-60C w piątek zasypałem zasobnik do pełna i zaczęło przebijać do 70 dodam że zasobnik nie był jeszcze pusty czyli to nie zmiana grochu groszek ten sam co wcześniej co może być przyczyną ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może ktoś z kolegów mi wytłumaczy co może być nie tak jak miałem mało w zasobniku to temperatura oscylowała co w granicach 50-60C w piątek zasypałem zasobnik do pełna i zaczęło przebijać do 70 dodam że zasobnik nie był jeszcze pusty czyli to nie zmiana grochu groszek ten sam co wcześniej co może być przyczyną ?

 

U mnie też przebija sporo poza zadaną temp. ale chyba nie ma się czym martwic.

W lecie kocioł ogrzewa niewiele wody i może jak się rozbuja to z rozpędu musi trochę przebić.

Możliwe że i pogoda ma jakiś wpływ na taką sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór czterodrożny używają ludziska do dogrzania powrotu a ten kociołek się tego nie boi. Sterownik pogodowy i krzywa grzania zabezpieczają kociołek aby prowadził taką temp. jaką się potrzebuje, Resztę robią rotametry, zawory termostatyczne i 3D. Ale jeżeli ktoś potrzebuje:yes::D

 

A ja męczę się w domu z zasilaniem jedną fazą. Jak mi zabrało dwie fazy przedwczoraj o 22 to do dzisiaj nie mam. Tak u mnie wiało że na podwórku stoi taka mała 3,5m trampolina dla wnuków i mi ją około 5 m przestawiło. Drzewa gięły się jak z gumy. Czekałem tylko kiedy dach mi zmieni miejsce przykrycia. Aby internet uruchomić musiałem parę przedłużaczy podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie planuję montowania siłownika do tego zaworu który mam ale z ciekawości pytałem.

No chyba że po zimie stwierdzę że coś takiego było by lepsze. Wszystko się okaże po pierwszym sezonie:)

To będzie tak jak u nie z 3D na podłogówce. Myślałem że będę musiał przestawiać a tu się okazuje że sterownik załatwia to za mnie. Raz ustawiony działa do tej pory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...