Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podłoga ma swoją pompę i układ mieszający. Terroryzuje tylko wpięcie powrotów, bo w tej konfiguracji zawór 4d "wycina" zimna wodę z co a z podłogi wraca zima?
Dla niektórych 25-27*C to gorąca :)

Było napisane że się nad zaworem się zastanawia to się do tego nie odniosłem. Dla mnie jest to zbyteczne a mam 90 m2 podłogi. Sterownik to załatwia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze - jeden z instalatorów zaproponował wpięcie w instalacje zawór 4d i zastanawia mnie podłączenie powrotów - tak jak na schemacie. Zaproponowany jest ok - ale chyba nie załatwia sprawy zimnego powrotu w całości

Podłogówka i jej sterowanie ( tutaj nie ważne ) - układ mieszający z pompą i zaworem termostatycznym; nie o to chodzi.

Chodzi o zastosowanie zaworu 4d w celu 'ochrony' powrotu przed zimną wodą, czyli pytanie czy nie wpinać wszystkich powrotów za zaworem ?

( tak sobie teroretycznie gdybam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze - jeden z instalatorów zaproponował wpięcie w instalacje zawór 4d i zastanawia mnie podłączenie powrotów - tak jak na schemacie. Zaproponowany jest ok - ale chyba nie załatwia sprawy zimnego powrotu w całości

Podłogówka i jej sterowanie ( tutaj nie ważne ) - układ mieszający z pompą i zaworem termostatycznym; nie o to chodzi.

Chodzi o zastosowanie zaworu 4d w celu 'ochrony' powrotu przed zimną wodą, czyli pytanie czy nie wpinać wszystkich powrotów za zaworem ?

( tak sobie teroretycznie gdybam )

Ja poprawiłem ten rysunek tak jak ja bym to u siebie zrobił, a co instalator zrobi u ciebie to już nie wiem. Robiąc w ten sposób masz dość dużo wody i trzeba dać grubszą rurę, robiąc po twojemu potrzebny zawór o większym przekroju bo w ustawieniu nawet 1/2 to będzie zawsze trochę dławił przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RBR nie jest wymagana jakaś minimalna temp. powrotu.

Kto chce sobie go chronić może oczywiście, dochodzi mu jeszcze jedna możliwość kombinacji ( temp. na wyjściu na instalację )

Nie jest błędem zamontowanie tego zaworu ale nie jest wymagany przez producenta jak i minimalna temp. na kotle.

Każdy ma jakieś swoje teorie, także róbta co chceta :)

Widzę że mino żaru z nieba chciało Wam się trochę popisać :)

Ja już dziś po żniwach :)

Ale dało w dupę w polu, ufff.

Tadeusz fotki dziś ci wysłałem na tego nowego maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawór 4drożny założyłem chociaż mam termostaty na grzejnikach podłogówkę mam wpiętym na powroty grzejników przez zawór jakiś tam nie znam nazwy jest oznaczony niebieskim kolorem wszystko wyjdzie w zimę. kilku kolegów już zaszczepiłem piecykiem czytają analizują może coś sie zmieni w mojej okolicy na razie sterowniki są trzy ale piecyk taki tylko u mnie zobaczymy może do zimy coś się zmieni :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stosujemy zawór 4D to poza powrotem z bojlera wszystkie wpinamy przed zaworem aby było odpowiednie podmieszanie.Jeżeli w instalacji stosujemy głowice termostatyczne to taki zawór nie jest potrzebny,jednak dzięki niemu jest lepsza regulacja wody wyjściowej na układ.Ja jestem zwolennikiem jego montażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, jak 'dorysował' zbigmaz01 będzie ok. ?

I jaki zawór 4d ( rozmiar ) ?

 

pyt.2 jak palenie samym pelletem rbr ? ( ktoś tak robi, czy niekoniecznie - separacja palonego paliwa ) Mix. jak rozumiem już można.

 

ps. póki co jeszcze ciepło ;)

Edytowane przez 5iatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy instalację będzie robił Pan z polecenia?

 

Najpierw czekam na wycenę montażu, potem na kocioł.

Jak będzie przesyłka - wtedy pewnie będę chciał jak najszybciej montować, bo wbrew pozorom czas ucieka ( potem jak zwykle coś się przesuwa )

Okaże się kto zamontuje pewnie na podstawie kryterium czas / cena.

 

Jakieś inne propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyda :)

W realu myślę jeszcze lepiej to wygląda a okna się nie zapadną w ścianę.

Tadeusz jak coś obiecam to staram się wywiązać, najgorzej jak zapomnę, przez to mówię jakbym coś zapomniał do jakiegoś podanego czasu to proszę przypomnieć :)

 

Niemartw się , kamieniem dorzuce ale sie przypomne:),ale u mnie panuje demokracja moja pani decyduje a mnie pozostaje zaszczyt wykonania , pokazalem jej zdiecia ,i czekam na decyzje Twardziel ze mnie a co:bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cieplotek.pl/files/przejscie-komin-ceramiczny-bertrams.jpg

 

Przejście bertrams komin ceramiczny, dość estetyczna to potem wygląda w komplecie ze sznurem, co ważne, nie montuj rury 200 bezpośrednio w komin ceramiczny bo rozsadzi trójnik, jak chcesz to robić sam to przejściówka z 130/180 dajesz na rurę sznur.

 

Tak wygląda to u mnie:

 

http://images47.fotosik.pl/1479/e520004080b2b0fc.jpg

 

Dzięki za info właśnie taką zakupiłem u mnie to wygląda tak piec3.jpg

piec1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...