Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

No całkiem nieźle.

Ten zawór popraw.

Jaka będzie regulacja na układ? Głowice termostatyczne?

 

Piwnica 4 kaloryfery na głowicach termo, parter podłogówka + drabinka, piętro obecnie nie użytkowe, w przyszłości grzejniki. Na priv poszło do Ciebie pytanie wczoraj odnośnie regulacji parteru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powrót do pieca jest jeden. Od niego odchodzi zabezpieczenie ze zbiornikiem przeponowym. Do drugiego gniazda powrotu wpięte jest zasilenie kotła w wodę z hydroforu (z zaworem kulowym)

Jak hydrofor podłączyłeś do drugiego powrotu ????

Napisz jeszcze co z tym naczyniem przeponowym ?

Miałeś jeszcze za mało otworów prosto z płaszcza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak hydrofor podłączyłeś do drugiego powrotu ????

Napisz jeszcze co z tym naczyniem przeponowym ?

Miałeś jeszcze za mało otworów prosto z płaszcza ?

 

Jak podłączyłem? Tak dokładnie dokładnie? Od hydroforu idzie rura PE, przy piecu przechodzi w miedź, potem jest trójnik. Dalej na przestrzał idzie do zaworu DBV, a na dół do powrotu kotła, gdzie znajduje się zawór odcinający. Tędy zasiliłem kocioł w wodę. Zawór DBV ma cały czas wodę pod ciśnieniem bez zawór odcinających po drodze.

Od góry mam wolne jedno przyłącze 1/2 cal, obecnie zakorkowane.

Mój schemat instalacji wygląda w ten sposób:

 

instalacja-CO-ver-1.jpginstalacja-OC-góra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyłem? Tak dokładnie dokładnie? Od hydroforu idzie rura PE, przy piecu przechodzi w miedź, potem jest trójnik. Dalej na przestrzał idzie do zaworu DBV, a na dół do powrotu kotła, gdzie znajduje się zawór odcinający. Tędy zasiliłem kocioł w wodę. Zawór DBV ma cały czas wodę pod ciśnieniem bez zawór odcinających po drodze.

Od góry mam wolne jedno przyłącze 1/2 cal, obecnie zakorkowane.

Mój schemat instalacji wygląda w ten sposób:

 

[ATTACH=CONFIG]204687[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]204688[/ATTACH]

Myślę że dałeś jakieś zabezpieczenie przed wzrostem ciśnienia na kotle (na zdjęciach są) bo chyba nie utrzymujesz takiego ciśnienia jak na hydroforze?Na jaką wartość jest ten założony ? Tam by się przydał jakiś zawór do regulacji ciśnienia pomiędzy hydroforem a kotłem, zaworem odcinającym napuszczasz a ten zawór nie pozwoli na za duży wzrost ciśnienia w instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynaj lepiej o glosniej pracy :)

 

A tak juz calkiem serio sprawdz sruby laczace silnik z przekladnia u mnie byly luzne i buczalo niemilosiernie. Po dokreceniu nie ma porownania trzeba sie dobrze wsluchac zeby uslyszec, wczesniej warczalo w kazdym pomieszczeniu.

 

:-) ok sprawdzę, pisze to co słyszę a że mam inny kocioł tez w starym domu to mam porównanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję Wam za to,że w moją nieobecność zaopiekowaliście się naszym nowym kolegą 5iątka.

Niestety moja praca jest taka jaka jest i nie zawsze mam taką możliwość.

 

Tak jest. Wszystkim dzięki wielkie za dotychczasowe podpowiedzi, jednocześnie oznajmiam, że pytań pewnie będę miał więcej. :)

 

Aktualnie:

 

https://esterownik.pl/sterownik/2753 - chociaż udostępnienie tymczasowe, bo sterownik leży w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Witam.

Panowie eksperci - kilka pytań, a najważniejsze to:

Kociołek 17kW ma dwa wejścia powrotu i pytanie: Czy jest jakieś przeciwwskazanie aby do jednego powrotu podłączyć bojler, a do drugiego powracającą wodę z zaworu 4-ro drożnego ? Podłączyłem je po przekątnej.

I drugie pytanko: palnik jest fabrycznie uszczelniony silikonem (korona), czy jest na tyle dobrze zrobione aby tego nie ruszać(uszczelniać ponownie w/g własnego przepisu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie eksperci - kilka pytań, a najważniejsze to:

Kociołek 17kW ma dwa wejścia powrotu i pytanie: Czy jest jakieś przeciwwskazanie aby do jednego powrotu podłączyć bojler, a do drugiego powracającą wodę z zaworu 4-ro drożnego ? Podłączyłem je po przekątnej.

I drugie pytanko: palnik jest fabrycznie uszczelniony silikonem (korona), czy jest na tyle dobrze zrobione aby tego nie ruszać(uszczelniać ponownie w/g własnego przepisu) ?

Jakie drogi są u nas to wiesz. A czy się nie rozszczelnił to nie wiesz :p

Lepiej zrobić teraz niż w zimie jak wszystko gorące i czas nagli bo zimno.

Co do powrotu to masz jeden czujnik powrotu wody do zbiornika. Do którego powrotu go założysz? Połącz powroty to wtedy będzie miała pompa mieszająca nie zafałszowanych pomiarów a i kocioł nie dostanie zimnej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...