Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myśle,że pod górną obudową jest troche za mało izolacji,bo po rozpaleniu nierdzewka robi się ciepła.Przed montażem miałem zdjąć i dołożyć wełny ale uciekło.Radzę sprawdzić, po zamontowaniu już nie można .

Z tego co zauważyłem to nieszczelność jest z tyłu zasobnika pomiędzy zawiasami.

Skoro jest regulacja to dociągnę i będzie git.

Panowie powiedzcie jaka temp. panuje u Was w kotłowniach?

U mnie jest dosyć ciepło. Myślę że ok. 32st.

Kocioł niby ocieplony, spaliny nie za gorące więc rura sporadycznie jest ciepła, podajnik też niezbyt ciepły.

Od czego ta temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Już niedługo stanę przed problemem wymiany kotła z zasypowego miałowego na kocioł z podajnikiem i w oparciu o opinię kol. Minertu zacznę chyba interesować się kociołkami tego producenta (11 lub 17kW) :cool:

Witaj na forum.Wymiana kotła to nie jest problem :) Problemem jest wybrać odpowiedni kocioł dla siebie i dopasować go do budynku jaki ma ogrzewać.Z tym jednak też sobie poradzimy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle,że pod górną obudową jest troche za mało izolacji,bo po rozpaleniu nierdzewka robi się ciepła.Przed montażem miałem zdjąć i dołożyć wełny ale uciekło.Radzę sprawdzić, po zamontowaniu już nie można .
Izolacji więcej nie dasz.Siła rzeczy kocioł od góry jest najcieplejszy więc będzie się nagrzewać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego powodu może być zablokowany wirnik?

 

Jak pompa długo stoi a sterownik nie ma funkcji anty stop ( załączania co jakiś czas, np. raz w tygodniu na krótko pompy ) to wirnik może się zablokować samoczynnie - np. kamień wytrącający się z wody go zatrzyma. Trzeba go wtedy poruszyć ręcznie - zazwyczaj pompy mają centralnie umieszczoną śrubeczkę która trzeba wykręcić i wtedy da się włożyć płaski śrubokręt i poobracać wirnikiem. Może wyciec trochę wody. Poobracać, potem włączyć na full i jak ruszy zakręcić śrubeczkę i niech parę minut pochodzi. Trzeba to zrobić, bo po którejś bezskutecznej próbie startu pompa się spali. Potem pilnować, żeby pompa co parę dni pochodziła jakąś chwilę i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pompa długo stoi a sterownik nie ma funkcji anty stop ( załączania co jakiś czas, np. raz w tygodniu na krótko pompy ) to wirnik może się zablokować samoczynnie - np. kamień wytrącający się z wody go zatrzyma. Trzeba go wtedy poruszyć ręcznie - zazwyczaj pompy mają centralnie umieszczoną śrubeczkę która trzeba wykręcić i wtedy da się włożyć płaski śrubokręt i poobracać wirnikiem. Może wyciec trochę wody. Poobracać, potem włączyć na full i jak ruszy zakręcić śrubeczkę i niech parę minut pochodzi. Trzeba to zrobić, bo po którejś bezskutecznej próbie startu pompa się spali. Potem pilnować, żeby pompa co parę dni pochodziła jakąś chwilę i będzie dobrze.
Teraz te nowe pompy (niektóre firmy) mają takie zabezpieczenie że raz w miesiącu się załączają. Gdzieś o tym czytałem ale nie wiem o jakiej pompie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...