Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ostatnio mi podpadł tym wygaszaniem. Mam cichą nadzieję że już mu przeszło po tym jak mu poprawiłem jeden przewód. Wszystko wyjdzie z czasem. Boję się tylko że mi takie niespodzianki zacznie robić w zimie i będę marznął. Nie wspominając o szyderczych uśmiechach tych co to do tej pory wywalali oczy na wierzch.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ostatnio mi podpadł tym wygaszaniem. Mam cichą nadzieję że już mu przeszło po tym jak mu poprawiłem jeden przewód. Wszystko wyjdzie z czasem. Boję się tylko że mi takie niespodzianki zacznie robić w zimie i będę marznął. Nie wspominając o szyderczych uśmiechach tych co to do tej pory wywalali oczy na wierzch.:)
Ale to już było i ne wróci więcej :) Wieczna

Maryla Rodowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z temp. CO?

Dość mocno przebija tą temperaturę. Wcześniej tak nie robił ale trochę przeczyściłem kociołek to może dlatego.

Temp. minimalną nastawiłem na 46 st. oraz podbicie temp. CO 2 st. a on podczas gdy na kotle jest już 49 a nawet 50 st pracuje dalej. W podtrzymanie przeszedł dopiero przy ok 51 st.

Trochę tego nie rozumiem. Myślałem że jak osiągnie 48 to powinien już przejść w podtrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z temp. CO?

Dość mocno przebija tą temperaturę. Wcześniej tak nie robił ale trochę przeczyściłem kociołek to może dlatego.

Temp. minimalną nastawiłem na 46 st. oraz podbicie temp. CO 2 st. a on podczas gdy na kotle jest już 49 a nawet 50 st pracuje dalej. W podtrzymanie przeszedł dopiero przy ok 51 st.

Trochę tego nie rozumiem. Myślałem że jak osiągnie 48 to powinien już przejść w podtrzymanie.

Bardzo szybko wzrasta ta temp. a to tylko dlatego że nie ma odbioru ciepła. Tak jak piszesz jest dobrze ale weź pod uwagę że to jest spalanie grupowe i rozpoczęty proces podawania grochu (następnego cyklu) musi dojść do końca. Tym końcem nie jest temp. zadana a koniec tego cyklu podawania wraz z odpowiednim czasem do rozpalenia jego. Raptem to tylko 3*C :)

 

PS

 

Swoją drogą to w spalaniu grupowym powinno być jeszcze dopracowane spalanie z mniejszym podawaniem dla kotłów takich małych jak 11kW, skoro dla 17kW było podawanie w grupowym oznaczone jako 8kW i nawet podczas zimy się sprawdzało to przy takich małych kociołkach będzie ono troszkę za duże :)

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tylko trzy stopnie ale potem jeszcze bezwładność palnika, ceramika i robi się 67 st.

No cóż. W lecie widać tak już musi być. Może z czasem opanuję to trochę lepiej i ustawię inaczej.

Możesz sprawdzić jeszcze na automacie z małymi dawkami podawania a w eCoal i będzie to inaczej wyglądać bo on więcej przebija powyżej zadaną i tu trzeba ustawić niższą CO (mówimy o okresie letnim) , jednak tak jak piszesz ceramika będzie to podnosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował prowadzić przewody pod czujniki i pewnie to łączyć, ale ciekawi mnie, bo w instrukcji stoi:

"W przypadku stosowania dłuższych niż 5 m przewodów czujnikowych zalecane

jest zastosowanie przewodów parowanych, ekranowanych. Ekran przewodu

należy podłączyć do zacisku PE tylko od strony sterownika."

 

Załóżmy kabel 3 żyłowy ( żółty - PE, niebieski i brązowy )

W czujniku kostka na dwa przewody, co i gdzie z żółtym ?

Metrów do czujników w dwóch przypadkach będzie dużo, a i do zewnętrznego się chyba nie zmieszczę w 5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował prowadzić przewody pod czujniki i pewnie to łączyć, ale ciekawi mnie, bo w instrukcji stoi:

"W przypadku stosowania dłuższych niż 5 m przewodów czujnikowych zalecane

jest zastosowanie przewodów parowanych, ekranowanych. Ekran przewodu

należy podłączyć do zacisku PE tylko od strony sterownika."

 

Załóżmy kabel 3 żyłowy ( żółty - PE, niebieski i brązowy )

W czujniku kostka na dwa przewody, co i gdzie z żółtym ?

Metrów do czujników w dwóch przypadkach będzie dużo, a i do zewnętrznego się chyba nie zmieszczę w 5m

Najdalej położony czujnik wewnętrzny (bez znaczenia jaki) u mnie jest na kablu 4x0,5 i długość kabla 17m. Podłączone jest tylko do 2 kabelków a następne 2 robią za rezerwę.

Bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Hej,Panowie ktoś "odczuwa" zbytnie nagrzewanie top furtki?U mnie w czasie grzania jest bardzo ciepła,zastanawiam się nad szamotem (mam taki na furtce paleniska)..Może mi się zdaje...

Dziś po raz pierwszy przy końcówce paliwa kocioł podawał w podtrzymaniu następne "racje" opału-opał zawisł?Tak to wyglądało w podajniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

 

 

Swoją drogą to w spalaniu grupowym powinno być jeszcze dopracowane spalanie z mniejszym podawaniem dla kotłów takich małych jak 11kW, skoro dla 17kW było podawanie w grupowym oznaczone jako 8kW i nawet podczas zimy się sprawdzało to przy takich małych kociołkach będzie ono troszkę za duże :)

 

Ehh..na poprzednim kotle 8kW nie miało racji bytu,tak sobie czytam co piszesz.Oby u mnie można było nawet jesienią korzystać z softu(8kW).Miło by było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,Panowie ktoś "odczuwa" zbytnie nagrzewanie top furtki?U mnie w czasie grzania jest bardzo ciepła,zastanawiam się nad szamotem (mam taki na furtce paleniska)..Może mi się zdaje...

Dziś po raz pierwszy przy końcówce paliwa kocioł podawał w podtrzymaniu następne "racje" opału-opał zawisł?Tak to wyglądało w podajniku...

Jakiś drobny? Wilgotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...