Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Każdy kto podejmuje decyzję na podstawie tego co przeczytał na forum i ewentualnie usłyszał przez telefon od obcej osoby ma trochę pietra.

Ja bardzo często się zastanawiam jak to będzie wyglądać w zimie ale przekonam się dopiero jak się ta zima zacznie. do tej pory trochę strachu będzie.

Po pierwszym sezonie będę już wiedział co potrafi naprawdę kociołek i czy nie mam się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wystarczy porownac pojemnosc wodna kotla. Ta 11stka ma potencjal nie mniejszy niz niejedna 16stka czy 17stka. Przeciez jednym z najwazniejszych parametrow do obliczen zapotrzebowania ciepla jest ilosc wody goracej potrzebnej w jednostce czasu. Ale wciaz jest to 74 l goracej wody o temp. powiedzmy 60 stC. Postawmy teraz obok niego 16 kW kociol z zawartoscia 42 l wody o takiej samej temperaturze? Ktory sobie lepiej poradzi? Celowo nie wspominam tu o mocy i czasie potrzebnym do nagrzania takiej ilosci wody, bo chcialem pokazac tylko drzemiacy w tym maluszku potencjal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przekonać człowieka z drugiego końca kraju żeby kupił u Ciebie kocioł o 2 albo 3 razy mniejszej mocy jak proponuje ci lokalny instalator a nawet czasem i trzech i każdy proponuje jeszcze wyżej "dla zapasu" :)

Życzę powodzenia, hehe.

jeśli ktoś nic nie ubarwia z ociepleniem przez fona, poda powierzchnię nie na oko a zada sobie tyle trudu żeby to zmierzyć, odpowie rzetelni na zadawane przez nas pytania to raczej może spać spokojnie.

Jeśli coś kręci to niech ma później do siebie pretensje, chyba jesteśmy już dorośli.

Póki co jeszcze z doborem mocy wtopy nie zaliczyłem, grześ chyba też nie.

Wiem że ludzie są czasem w lekkim szoku ale to ich decyzje i ich pieniądze, jak mają ich za dużo do wydania to są tacy którzy od nich je wyciągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przekonać człowieka z drugiego końca kraju żeby kupił u Ciebie kocioł o 2 albo 3 razy mniejszej mocy jak proponuje ci lokalny instalator a nawet czasem i trzech i każdy proponuje jeszcze wyżej "dla zapasu" :)

Życzę powodzenia, hehe.

jeśli ktoś nic nie ubarwia z ociepleniem przez fona, poda powierzchnię nie na oko a zada sobie tyle trudu żeby to zmierzyć, odpowie rzetelni na zadawane przez nas pytania to raczej może spać spokojnie.

Jeśli coś kręci to niech ma później do siebie pretensje, chyba jesteśmy już dorośli.

Póki co jeszcze z doborem mocy wtopy nie zaliczyłem, grześ chyba też nie.

Wiem że ludzie są czasem w lekkim szoku ale to ich decyzje i ich pieniądze, jak mają ich za dużo do wydania to są tacy którzy od nich je wyciągną.

 

Racja. No ja do tej pory jeszcze się nie pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim "znalazłem" instalatora zacząłem czytać forum.

Nie miałem żadnego który proponował cokolwiek to może dlatego było mi łatwiej.

Ale dziś trudno zaufać komuś kogo się nie zna. Na każdym kroku sprzedawcy tylko czekają na "wypiętego" klienta żeby go wyd.......

A instalator polecony przez Mr. Wiesława to zawodowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Właśnie dzięki lekturze forum a bezpośrednio dzięki Panu Wieśkowi zostałem posiadaczem RBR 11 kW z wkładem ceramicznym. Jak tylko mój instalator wróci z "exportu" zajmiemy się podłączaniem. Mój domek to ok. 150 m2 36 cm pustak „żużel” + 10 cm styropianu. Dach docieplony 25 cm wełny. Jeszcze przed zakupem kilku lokalnych instalatorów stwierdziło, że to nie może działać ;) jednak bardziej ufam Waszym opiniom niż ich.

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj że na początku trochę pietra nie miałeś :)

Ja też, hehe

Jeżeli to była odpowiedź dla mnie to miałem pietra :)

Co tu dużo pisać, nigdy nie paliłem węglem, na oczy nie widziałem kotła z podajnikiem i w prawie trzy tygodnie szukania kotła co można się nauczyć? Więcej szukałem kotła a nie czytałem jak się w nim pali.

Po zainstalowaniu i pierwszym rozpaleniu jak zobaczyłem jak temp. wzrasta to już wiedziałem że kocioł da radę ale jak zawsze dopóki nie przeszedł pierwszych dużych mrozów miałem taką trochę rezerwę. Jak się na tym nie znałem, nigdy nie paliłem to co się dziwić?

Do tego doszły jakieś tam sterowniki o których też nic człowiek nie wiedział a tym bardziej jak je ustawić.

Skoro taki laik w paleniu jak ja tak szybko załapał z czym to się je to myślę że nie jest źle. Tym bardziej że w takim przypadku można liczyć na pomoc kolegów z forum którzy widzą to co się dzieje na kotle i można to poustawiać z odległości a nie prosić jakiegoś magika aby przyszedł i poustawiał. Może i poprawi ale jak się zamkną drzwi za nim to znowu człowiek zostaje sam a tu jest inaczej :)

Teraz wiem co potrafi i na co go stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wystarczy porownac pojemnosc wodna kotla. Ta 11stka ma potencjal nie mniejszy niz niejedna 16stka czy 17stka. Przeciez jednym z najwazniejszych parametrow do obliczen zapotrzebowania ciepla jest ilosc wody goracej potrzebnej w jednostce czasu. Ale wciaz jest to 74 l goracej wody o temp. powiedzmy 60 stC. Postawmy teraz obok niego 16 kW kociol z zawartoscia 42 l wody o takiej samej temperaturze? Ktory sobie lepiej poradzi? Celowo nie wspominam tu o mocy i czasie potrzebnym do nagrzania takiej ilosci wody, bo chcialem pokazac tylko drzemiacy w tym maluszku potencjal.

Prawda jest taka, że RBR 11kW to nie jest kocioł o mocy nominalnej 11kW. On się tylko tak nazywa. Bo małe kotły są "trendy".

A jaka jest jego moc nominalna? A o to pytajcie sprzedawców lub producenta. To oni powinni przedstawić Wam dokumenty potwierdzające tę moc.

 

To, co piszę nie jest, broń Boże, przeznaczone dla Was.

To jest przeznaczone dla tych czytelników, którzy, poszukując kotła do swego domu, przeczytają te Wasze zachwyty i kupią sobie kocioł "prawdziwą 11-stkę" (np. w innej firmie). Co będzie w zimie?

 

Tak. Ten kocioł RBR 11 ogrzeje w zimie takie domy, jak tu piszecie. Niektórzy już to sprawdzili.

Tyle tylko, że jest to kocioł większy, niż 11kW.

O tym niech pamietają Ci, którzy zastanawiają się nad mocą swojego potencjalnego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan znowu tu wlazłeś siać zawiść, zamęt i spustoszenie.

Może siedź i podniecaj się swoim kotłem.

Tak samo ja mogę naskrobać że Twoja 16-tka to większy lub mniejszy kocioł bo może iść na 4 czy 20kW.

Co żal dupę ściska że mniejszy producent może zrobić coś lepszego z czego ludzie są zadowoleni niż moloch obstawiony aparaturą za setki tysięcy złotych.

Zawijaj swoje cuda w ładne papierki a ludzie niech się z nimi bujają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że RBR 11kW to nie jest kocioł o mocy nominalnej 11kW. On się tylko tak nazywa. Bo małe kotły są "trendy".

A jaka jest jego moc nominalna? A o to pytajcie sprzedawców lub producenta. To oni powinni przedstawić Wam dokumenty potwierdzające tę moc.

 

To, co piszę nie jest, broń Boże, przeznaczone dla Was.

To jest przeznaczone dla tych czytelników, którzy, poszukując kotła do swego domu, przeczytają te Wasze zachwyty i kupią sobie kocioł "prawdziwą 11-stkę" (np. w innej firmie). Co będzie w zimie?

 

Tak. Ten kocioł RBR 11 ogrzeje w zimie takie domy, jak tu piszecie. Niektórzy już to sprawdzili.

Tyle tylko, że jest to kocioł większy, niż 11kW.

O tym niech pamietają Ci, którzy zastanawiają się nad mocą swojego potencjalnego kotła.

Czyli sugerujesz że kocioł 11kW który jest mniejszy gabarytem od swojego większego brata np. 17kW jest takiej samej mocy co on? Czyli idąc dale 17kW jest większy i ma np 23 kW? tak dalej można porównywać. Czy o to ci chodziło?

To jak wytłumaczysz fakt że taki mały gabarytami kocioł potrafi tak dużo? Dlaczego kocioł o małych gabarytach i większej pojemności wodnej potrafi więcej jak inne kotły (innych firm) które nie porównując wyglądają jak ciężarówka 12T w porównaniu z TIR-em na który można wsypać 28T ?

Czy twoim zdaniem ta zamiana z wartościami mocy nastąpiła na przełomie pół roku, roku czy od samego początku? Jakoś wcześniej na to nie zwracałeś uwagi. Więc dlaczego akurat teraz?

 

A może riposta za zwrócenie uwagi na innym wątku, bo dlaczego ja tam wlazłem? Trzeba wrzucić w ten wątek trochę zwątpienia?

 

Jeszcze jedna uwaga.

Jeżeli masz takie zarzuty pod adresem tego kotła to pewnie masz to na papierze lub w jakimś innym dowodzie. Jeżeli nie to po co to pisanie?

Na tym wątku panuje porządek i fajna rodzinna atmosfera gdzie nikt do nikogo nie ma pretensji a jeden drugiemu pomaga i można na to liczyć.

Proszę to uszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy pokazać wyniki - jaka jest temperatura spalin wylotowych przy pracy kotła z mocą nominalną. To wszystko.

 

Dotyczy to także 17-stki.

 

Jak się okaże, że nie mam racji - odszczekam i przeproszę.

 

Proszę o wyniki.

To ja mam ci pokazać?

To jest forum użytkowników a nie producentów.

Po takie dane pisz do producenta a jeżeli masz wiedzę na ten temat i potrafisz to wyliczyć to co cię to powstrzymuje pooglądać sobie sterowniki które są udostępnione?

To że nie mamy aparatury i innych czujników które są tobie potrzebne aby to określić czy wyliczyć (bo ja akurat nie mam) to może jeszcze się zwrócić do producenta sterownika aby to do niego dołączał chociaż w opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej powiedz użytkownikom swojego kotła co mają zrobić żeby palniki paliły na całości i co zrobić żeby wiadrami sadzy z nich nie wygartywać dopiero czepiaj się cudzych.

Na wątku o Ogniwo ludzie proszą o pomoc jedno co potrafisz dobrze to się czepiać i wymądrzać.

Poradź coś tym ludziom w końcu najlepiej powinieneś znać swoje dziecko.

Niestety bez swoich "szaf" jesteś ślepy Twoje wywody nie pomogą użytkownikowi.

Nie interesuje go to co Ty widzisz na ekranie monitora i jakie teorie głosisz.

On widzi co dzieje się na żywo w jego kotle, w jego domu.

Zajmij się czymś pożytecznym zamiast trollować następne wątki i fora.

Masz swój blog i co niema z kim już tam podyskutować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...