Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Nie masz dużo wody w układzie. Piwnica dogrzeje ci się już troszkę od rury i drzwiczek czyli w sumie zostaje ze 180m, szału niema w dociepleni ani też tragedii :)

Tak jak Zbyszek zapytał gdzie mieszkasz, jakie temperatury utrzymujecie w domu ?

Mieszkam w centralnej Polsce, jest to chyba II strefa klimatyczna z temp. do -20, temperatury w domu uzyskiwane dotychczas z kotła miałowego to od 20 do 22 st., a przy nowym kotle chcielibyśmy utrzymywać temp. 22-23 stop. Co do piwnicy to np. obecnie nie musiałem ogrzewać garażu bo temp. w największe mrozy utrzymywała się w przedziale 7-8 stop. (garaż przylega do kotłowni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mieszkam w centralnej Polsce, jest to chyba II strefa klimatyczna z temp. do -20, temperatury w domu uzyskiwane dotychczas z kotła miałowego to od 20 do 22 st., a przy nowym kotle chcielibyśmy utrzymywać temp. 22-23 stop. Co do piwnicy to np. obecnie nie musiałem ogrzewać garażu bo temp. w największe mrozy utrzymywała się w przedziale 7-8 stop. (garaż przylega do kotłowni).
Dalej ciężko podjąc decyzję :) Nie jesteś jedyny co ma taki dylemat.Napisałem ci na esterownik.pl co masz zakupić.I zastanów się nad paliwem bo to wg niego (26000kJ) jest brana sprawność kotła.

Jak kupisz mały kocioł a zakładasz,że chcesz grzać słabym paliwem to jesteś skazany na niepowodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że RBR 11kW to nie jest kocioł o mocy nominalnej 11kW. On się tylko tak nazywa. Bo małe kotły są "trendy".

A jaka jest jego moc nominalna? A o to pytajcie sprzedawców lub producenta. To oni powinni przedstawić Wam dokumenty potwierdzające tę moc.

 

To, co piszę nie jest, broń Boże, przeznaczone dla Was.

To jest przeznaczone dla tych czytelników, którzy, poszukując kotła do swego domu, przeczytają te Wasze zachwyty i kupią sobie kocioł "prawdziwą 11-stkę" (np. w innej firmie). Co będzie w zimie?

 

Tak. Ten kocioł RBR 11 ogrzeje w zimie takie domy, jak tu piszecie. Niektórzy już to sprawdzili.

Tyle tylko, że jest to kocioł większy, niż 11kW.

O tym niech pamietają Ci, którzy zastanawiają się nad mocą swojego potencjalnego kotła.

Jak ma się moc kotła do powierzchni płaszcza wodnego?

OE+ 10kW powierzchnia płaszcza wodnego 1,5m2 poj.wodna 46l

RBR 11kW powierzchnia płaszcza wodnego 1,3m2 , poj.wodna 74l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej.

Stara praktyka właśnie tym się posługuje m2 powierzchni i pojemnością.

Czy na podstawie powierzchni płaszcza wodnego oraz pojemności wodnej kotła można obliczyć moc kotła?

Kiedyś gdzieś czytałem że w dużym uproszczeniu można to policzyć razy 10?

Czy będę w dużym błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej.

Stara praktyka właśnie tym się posługuje m2 powierzchni i pojemnością.

Czy na podstawie powierzchni płaszcza wodnego oraz pojemności wodnej kotła można obliczyć moc kotła?

Jak nie wiecie ile to ma mocy, to po co piszecie 11, 17 itp.?

Napiszcie po prostu: mały, średni, duży, b.duży... i nie będzie się czego przyczepić.

Nie ośmieszaj się.

 

To, że nie mieliście tych badań (kosztowałoby to z 2000 PLN) w maju, kiedy zwróciłem Wam po raz pierwszy uwagę na ten brak - to nic. Ale że nie zrobiliście ich do dzisiaj... To dotyczy oczywiście Waszego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiecie ile to ma mocy, to po co piszecie 11, 17 itp.?

Napiszcie po prostu: mały, średni, duży, b.duży... i nie będzie się czego przyczepić.

Nie ośmieszaj się.

To, że nie mieliście tych badań (kosztowałoby to z 2000 PLN) w maju, kiedy zwróciłem Wam po raz pierwszy uwagę na ten brak - to nic. Ale że nie zrobiliście ich do dzisiaj... To dotyczy oczywiście Waszego producenta.

To nie ja się ośmieszam tylko Ty ośmieszasz mnie a to różnica.

Nie ja ustaliłem moc , ustalił ją producent - czy mógł to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To, że nie mieliście tych badań (kosztowałoby to z 2000 PLN) w maju, kiedy zwróciłem Wam po raz pierwszy uwagę na ten brak - to nic. Ale że nie zrobiliście ich do dzisiaj... To dotyczy oczywiście Waszego producenta.

 

A dlaczego Ciebie Panie Zawijanie tak boli, że producent nie zrobił tych badań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Ciebie Panie Zawijanie tak boli, że producent nie zrobił tych badań ?

 

bobasxx zrobił ,zrobił :) tylko w tym sęk że gdzie indziej :) i nie dał zarobić IPCHW :p powtarza sie sytacja z kilku lat gdzie mój ulobiony zięć producenta kotłów (zauważcie że nie piszę o kogo chodzi ;) ) zawiózł swoje kotły do badań do Łodzi -wtedy jego kotły wg Zawijana były Bee, teraz zawiózł do Gliwic i stał się CUD !! kotły sa THE BEST !! U rbr-a sytuacja jest na odwrót, najpierw rbr testowany był w IPCHW - wtedy było OK nawet Zawijan przechwalał się że dołożył rękę do konstrukcji kotła, ale w tym roku rbr powędrował na testy do łodzi i kotły już nie są OK :) więc widzicie sami....CZYSTY BIZNES!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w tym roku rbr powędrował na testy do łodzi...

No to nie ma sprawy. Wystarczy pokazać wyniki i już. Odszczekam i przeproszę - jak obiecałem.

Uczciwie przyznaję, że nie wiem, czy mają takie wyniki, natomiast wiem (i wszyscy wiedzą), że ich nie pokazali. Czemu nie pokazali?

 

A z tym kotłem Jareckiego - wyciągasz wnioski zbyt pochopne. Tobie zawsze się wydawało, że wiesz wszystko. A nie wiesz.

Ciekawe, co byś pisał, gdyby to Jarecki sprzedawał kotły o nieznanej mocy nominalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyszło szydło z worka ;) Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

 

Termin "płatności" haraczu minął w maju , kasy nie ma to trzeba zdyscyplinować ... Dobrze że czasy inkwizycji i palenia na stosie już minęły ...Tylko niektórym się jeszcze wydaje że mają coś na wyłączność.

Ależ pieprzysz pan, panie...

Wcale nie o to chodzi. Ty tego nie wiesz, ale karoka i minertu wiedzą dokładnie, tylko rżną głupa. Bo co mają zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...