Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A niby dlaczego macie mieć lepiej, niż inni?

Wasi "gurowie" latają po innych wątkach i robią krecią robotę - to i Wy pokosztujcie. Trzeba ich było trzymać na swoim wątku.

Nasi gurowie nie latają po wątkach i nie robią kreciej roboty, latają pomagać użytkownikom waszych kotłów czego wy nie robicie bo macie ich daleko gdzieś. Wystardzy że kupili wasz kociołek i pa pa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaczynałem się za kotłem rozglądać i interesować jakiś rok temu to przez głowę mi nie przeszło, że niektórzy mają takie ciśnienie w tym temacie

 

pytam panów Zawijanów jako były użytkownik DOZAMET CAMINO 17 kw i teraz RBRa 11kw, po co mi jakieś badania mocy nominalnej? Gdzie to ma odzwierciedlenie w kotłowniach użytkowników, przy różnych instalacjach i opałach? przecież to są kwestie zależne od bardzo wielu czynników o których wie każdy kto się decyduje na opalanie węglem i wcale nie musi ani nie chce robić w tej kwestii doktoratu.

 

Jest podane jaką mocą dysponuje kocioł, w jakim zakresie pracuje, jakie ma gabaryty. U większości lub wszystkich użytkowników spala czysto, mało i bezobsługowo, W kominie mam sucho, co nie wsypę to spala mi się bardzo ładnie, jak chciałem kocioł kupić to podano mi namiary na użytkowników z mojej okolicy, zresztą sam chętnie bym kogoś w każdej chwili ugościł niech sobie popatrzy co i jak. I to jest rekomendacja dla kotła, a nie wywody naukowe i badania z wynikami nie mające odzwierciedlenia w kotłowni.

 

To są parametry, które interesują tak na prawdę tylko was, a drążenie tego ma na celu tylko wywołanie jakiejś paniki u potencjalnych kupujących zaglądających na ten wątek, ja tak to odbieram.

 

Wchodzę na ten wątek 2-3 razy w tygodniu żeby zobaczyć co nowego się dzieje a tu dziś miałem do przeczytania kilka stron o niczym dzięki Panom Zawijanom. Z tego co się tu piszę wnioskuję, że się znacie z producentem RBRa, tak ciężko zadzwonić albo się spotkać i pogadać o tej mocy nominalnej skoro tak to boli? Tak robią dorośli ludzie jeśli coś chcą się dowiedzieć. Po co pisać tu, gdzie jak wiadomo nikt z producentów kotła się nie udziela? Tylko i wyłącznie żeby namieszać bo poziom żółci przekroczył stany alarmowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol scarface26 największe i najbardziej przydatne labolatorium w Polsce to esterownik.pl masz tam masę RÓŻNYCH kotłów- różnych producentów, ze wszystkimi zdefiniowanymi ustawieniami,z mocami, kotłów ustawionych ręcznie i automatycznie, masz możliwość podglądu cykli pracy z sekundowymi podawaniem,masz w końcu zużycia opału i masę innych danych..... dla nas zwykłych użytkowników to wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ z Ciebie ...

Sprawdzenie mocy i sprawności nominalnej to nie to samo, co badania atestacyjne energetyczno-ekologiczne.

Ale skąd Ty to możesz wiedzieć?

Zawijan wyobraż sobie że gdybym ja uważał że Twój kocioł jest lepszy na pewno kupiłbym sobie taki.

Stać mnie.

W głębokiej dupie mam badania tego co stworzyłeś i sam sobie zbadałeś

Właśnie takie rzeczy słyszę od tych co mają styczność z rzeczami które wymagają jakiś badań czy certyfikatów.

Napisałem ci, tu niema buców, ludzie chcą dobrze pracujący kocioł, mało awaryjny, z dobrym serwisem i wsparciem technicznym.

Ty tego jak na razie zapewnić nie możesz.

Robisz sobie cały czas coraz większej szkody i swojemu produktowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zaadresowane pytanie.

Powinieneś zapytać producenta, na jakiej podstawie twierdzi, że sprzedaje kocioł 11kW, skoro nie ma wyników to potwierdzajacych.

 

A dlaczego powiedziałem, że ma większą moc? Bo:

-jest taki duży,

-potrafi ogrzać takie duże domy,.

Dostałeś porównanie o powierzchni grzewczej wymiennika,

Skoro kocioł o mniejszej powierzchni wymiennika niż Twój może ogrzać budynek o większej powierzchni świadczy o Tym że jego sprawność jest wyższa jak Twojego wprowadzając tu nawet jakąś nawet podwórkową logikę tok myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego macie mieć lepiej, niż inni?

Wasi "gurowie" latają po innych wątkach i robią krecią robotę - to i Wy pokosztujcie. Trzeba ich było trzymać na swoim wątku.

Teraz znowu przyznałeś w jakim ceku się tu pojawiłeś.

Mogę ci tylko współczuć.

Posłuchaj rady prostego człowieka (bez tytułów).

Nie ośmieszaj ludzi wykształconych ( do których należysz), nie przystoi.

Robić z siebie szmatę dla pieniędzy ?

Nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnię się czerwony do + , niebieski do - ?

 

1. Upewnij się czy akumulator jest podłączony do invertera, bez podłączonego akumulatora

inverter się nie włączy.(sprawdź czy klemy dobrze siedzą)

 

Po podłączeniu invertera do sieci przytrzymaj przycisk ON/OFF

przez ok 5 sek. Inverter wyda pięć krótkich sygnałów dźwiękowych, po których pojawi się

napięcie na jego wyjściu.

 

...

 

 

4. Inverter jest przeznaczony do pracy z określonym obciążeniem. W przypadku przeciążenia

invertera <30% urządzenie wyłączy się po upływie 30 sekund, przy przeciążeniu większym

niż 30% urządzenie wyłączy się natychmiast.

 

(Spróbuj podłączyć "mniejszy" i naładowany akku)

 

na pewno podłączyłem czerwony do plusa sprawdzałem z akumulatorem wyjętym z mojego auta 79AH i to samo piszczy włączy się na chwile i gaśnie przycisk przytrzymywałem ale to nic nie daje klemy skręcone dobrze i kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...