Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość w84u
Strasznie ten temat zrobił się wazeliniarski. Myślałem że i ja skuszę się na RBR, ale ta wazelina mnie odstrasza.:(

:yes: Nie przejmuj się kolego, dwa lata temu, półtora, o Ogniwie było to samo, był miód i wazelina, Ogniwo był super-hiper, psy wieszano na sterowniku, głównie eCoal. Potem była zima, piękna, ciepła...aż nastał luty 2012 i... -25.... i się skończyło. :yes: Wszyscy byli kumplami, panie Jacku, panie Sławku, Wiesku, Grzesku, po prostu Luwre :yes: Ta cała bańka mydlana może pęknąć przy minus 20. :D

Wszyscy ci paromiesięczni RBRowcy, czy Ogniwowcy z czopków zamienią się w drut kolczasty.

Edytowane przez w84u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:yes: Nie przejmuj się kolego, dwa lata temu, półtora, o Ogniwie było to samo, był miód i wazelina, Ogniwo był super-hiper, psy wieszano na sterowniku, głównie eCoal. Potem była zima, piękna, ciepła...aż nastał luty 2012 i... -25.... i się skończyło. :yes: Wszyscy byli kumplami, panie Jacku, panie Sławku, Wiesku, Grzesku , Luwr. Potem zaczęła się jazda, kto
Ja to znam, jestem tu długo tak jak wyliczasz ale na tym kotle jazdy nie było z wyjątkiem wpadki kooperanta.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Badamy kotły, pokażemy wyniki za, miesiąc albo trzy miesiące... To zależy od kolejki w laboratorium w Łodzi.

Wiedziałeś to i nie powiedziałeś? To przez Ciebie ta cała awantura!

A karoka też wiedział?

 

No dobra. Wierzę. Znaczy wierzę, że wiedziałeś a nie powiedziałeś.

No dobra. Życzę udanych badań.

 

A na razie sugeruję, aby właściciele kotłów RBR 11kW nie mówili nowym potencjalnym nabywcom kotłów, pytającym o potrzebną do ich domów moc kotła - "kupujcie kocioł 11kW, bo ja mam taki i wystarcza mi na dom podobny do Twego". Niech im (do czasu uzyskania wyników badań) mówią - "kupujcie kocioł RBR 11kW według producenta o mocy 17kW według gmaj22 i 19kW według karoka65, bo ja mam taki i wystarcza mi na dom podobny do Twego".

Podobnie sugeruję właścicielom kotłów RBR 17kW.

 

Trzy miesiące - to niedługo.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w84u
w84u, przeżyliśmy już nie jedną zimę i dalej tu jesteśmy :)

To i może tą jakoś przeżyjemy.

Przeczytaj mojego siga Wiesiek, spróbujcie chociaż ...

"Polakom brakuje nie wyższego wykształcenia, ale najniższego, podstawowego, tego, które uczy ludzi realizmu, szacunku do doświadczenia i szczypty sceptycyzmu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałeś to i nie powiedziałeś? To przez Ciebie ta cała awantura!

A karoka też wiedział?

 

No dobra. Wierzę. Znaczy wierzę, że wiedziałeś a nie powiedziałeś.

No dobra. Życzę udanych badań.

 

A na razie sugeruję, aby właściciele kotłów RBR 11kW nie mówili nowym potencjalnym nabywcom kotłów, pytającym o potrzebną do ich domów moc kotła - "kupujcie kocioł 11kW, bo ja mam taki i wystarcza mi na dom podobny do Twego". Niech im (do czasu uzyskania wyników badań) mówią - "kupujcie kocioł RBR 11kW według producenta o mocy 17kW według gmaj22 i 19kW według karoka65, bo ja mam taki i wystarcza mi na dom podobny do Twego".

Podobnie sugeruję właścicielom kotłów RBR 17kW.

 

Trzy miesiące - to niedługo.

Tak.

Wiedziałem i nic nie powiedziałem.

Starałem się również nie wciągać za bardzo w dyskusję na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy Ty, mieszkający na polskim biegunie ciepła miałeś mniej jak -20 ? ;) W ubiegłym roku, w lutym raptem jedna noc :yes: Ziębice 3 lutego :yes:
Szkoda że mi wcięło statystyki bo dokładnie bym ci pokazał takie temp. Może jak się uśmiechniesz do producentów sterownika to pokażą ci takie temp. jakie były poprzedniego lutego i wtedy jeszcze nie było tak dobrego softu ani grupowego. A Ząbkowice to nie Ziębice a ja nie mieszkam w mieście tylko na wsi obok Ziębic.

Pamiętaj "prawie robi wielką różnicę" :p

Jeden już by tylko chciał się opierać na badaniach a ty na statystykach? Obyś się nie zawiódł, rzeczywistość czasami powala na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że mi wcięło statystyki bo dokładnie bym ci pokazał takie temp. Może jak się uśmiechniesz do producentów sterownika to pokażą ci takie temp. jakie były poprzedniego lutego i wtedy jeszcze nie było tak dobrego softu ani grupowego. A Ząbkowice to nie Ziębice a ja nie mieszkam w mieście tylko na wsi obok Ziębic.

Pamiętaj "prawie robi wielką różnicę" :p

Jeden już by tylko chciał się opierać na badaniach a ty na statystykach? Obyś się nie zawiódł, rzeczywistość czasami powala na kolana.

Z tego co się zdążyłem zorientować, to oprócz pieca masz jeszcze kominek i solary, a wszystko połączone ze sobą buforem. Ciekawe czy bez nich byłbyś tak dumny i zadowolony ze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... Co to za zadyma tu była??pewnie zawistna konkurencja .Szukam kogoś z Rbr-em z okolic zakopanego,chciałem go na żywo oglądnąć :) Tylko piec już palący ,działający :) Poda mi ktoś namiar ?

Gdzieś tam mam kociołek ale trzeba pogrzebać w papierach, jak znajdę to dam ci znać na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zdążyłem zorientować, to oprócz pieca masz jeszcze kominek i solary, a wszystko połączone ze sobą buforem. Ciekawe czy bez nich byłbyś tak dumny i zadowolony ze spalania.
Przyjedź i sprawdź, popytaj rodziny a się dowiesz. jak grzeje kominek a jeżeli piszesz o solarach i do tego o ich wykorzystaniu zimą to mogę tyle ci napisać że ich nie miałeś i nie wiesz co to jest. Zimą one nawet nie zagrzeją ci wody na kąpiel a co dopiero wspomagać ogrzewanie. Wiem o tym bo to mam. Drugi raz takiego błędu bym nie zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...