Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Kto zagląda systematycznie na esterownik.pl a także i tutaj to z pewnością zauważył od kiedy, o co i kto.

Takich rzeczy na tym wątku nigdy nie było czy czegoś może nie pamiętam ?

Może też już skleroza ?

Nie masz sklerozy, nie było takiego dymu i zbłaźnienia się.

Swoją drogą to fajna fucha, testować, oglądać, podglądać a w sumie niektóre rozwiązania zmodyfikować i zastosować. Geldy za testy potem za innowację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość w84u
A może tylko zielony jest sprawniejszy? Efektywniej odbiera temp ze spalin?

Przecież gabarytami są bardzo podobne.

 

Moim zdaniem zaczęło się w marcu jak "m" zmienił kocioł.

Zgadza się, i to na 11tkę, dlaczego nie na RBR23? skoro to wina kotła a nie czterokrotnie przewymiarowanego na zimę i siedmikrotnie na lato kotła?

Co do sprawności, Zawijan tłumaczył niegdyś, producent deklaruje moc i na taką jest sprawdzana, OE+10 na tych parametrach ma ok 90% natomiast RBR, ktoryś z modeli ma deklarację, nie pamiętam który, chyba 23kW ma 87%, bo producent taką podał do badań. Ten sam kocioł np. przy deklaracji 17 kW może mieć niższą lub wyższą sprawność. np też 90% Dlatego pytał o temp. spalin przy deklarowanej mocy. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka

jestem przeciwny pewnym zachowaniom i już dawno zacząłem pisać aby zawijana brać przez palce

wiedzę o kotłach ma - owszem i tego nie można mu zarzucić. nie bez przyczyny zwano go profesorem

niestety zszedł na ciemną stronę mocy i podążył za mamoną- tego mu nie daruję

gdyby byl mądrzejszy to by to skrzętnie ukrył ale jego działania od jakiegoś czasu jawnie pokazują kim jest naprawdę.

 

trzymam kciuki za wyniki badań- te prawdziwe a nie te napisane na blogu, które można dowolnie zmieniać w zależności od szczęścia i koloru wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan jeśli by ci się chciało czy mógłbyś mi odpowiedzieć:

Czy np. gdyby jakiś "Kowalski" kupił sobie kocioł i miał kaprycho zapłacić jakiemuś Instytutowi za zrobienie badań czy wszystko jest ok z tym kotłem, to będą zrobione takie badania ?

Trochę drogi szpas ale tak z ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nigdy bym mu nie zarzucił i jeszcze tylko za to go szanuję.

 

 

ja bym go nadal szanował gdyby nie zacząl najpierw pokątnie a potem zupełnie jawnie pisać że tylko jedno rozwiązanie i jeden kocioł są naj.

Tym się spalił dla mnie niestety.

a jego ostatnie teksty że tylko esterownik i tylko tam rzetelnej wiedzy ktoś zasięgnie to już dno dna.

 

coś mi się zdaje że koniecznie chce dorównać arturkowi - ciekawe czy i jak szybko go przebije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w84u
Właśnie dlatego Łódź, chcemy wiedzieć jak jest naprawdę.

Timon takie ewentualności już rozważaliśmy :)

Zobaczymy.

Tu już mniej ładnie, zarzucać komuś, kto ma akredytację, że fałszuje dane... , podobnie jak kiedyś, że zrzynają pomysły. Mnie by też żyłka strzeliła :mad: I wy chcecie pokoju? :bash: Ludzie, wymyślcie sobie inny powód, np. cenę. Miejcie dla siebie trochę szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już mniej ładnie, zarzucać komuś, kto ma akredytację, że fałszuje dane... , podobnie jak kiedyś, że zrzynają pomysły. Mnie by też żyłka strzeliła :mad: I wy chcecie pokoju? :bash: Ludzie, wymyślcie sobie inny powód, np. cenę. Miejcie dla siebie trochę szacunku.

 

 

kiedyś na którymś z wątków Jarecki przytoczył zapis jakiś o tym iż badanie powinno być przeprowadzone przez jednostkę niezależną.

nie wiem dokładnie jak to się ma do udziału zawijana w tworzeniu kotła, palnika burner i jego badaniu????????????????

 

co sobie pomyślisz wiedząc że człowiek który otwarcie pisze iż brał udział w tworzeniu produktu potem podpisuje się pod jego badaniami lub bierze wnich czynny udział???

 

moim zdaniem i o tym już pisałem badanie powinno być przeprowadzone w innym labo ale tak się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff! Doczytałem wszystko. Budująca lektura. Wezbrała we mnie nieprzebrana chęć przeproszenia. Tak, jak karoka.

Niestety.

po pierwsze

Pisałem tu wyłącznie o kotłach RBR (poza drobnymi uwagami do komentarzy dotyczących mojej osoby). A więc absolutnie w temacie wątku. Choć niektórzy próbowali mnie sprowokować do pisania o innych kotłach. Kto nie wierzy - łatwo sprawdzić.

po drugie

Nikogo nie obraziłem. Nikomu nie wystawiałem portretu psychologicznego. Kto nie wierzy - łatwo sprawdzić.

po trzecie

Nie mam komu za co dziękować. Nie warto sprawdzać. To odczucia subiektywne.

Nie przeproszę, bo nie mam za co.

Pech.

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy producent kotłów mi polecił Łódź, mówi że jest przesrane bo strasznie się czepiają wszystkiego, papierzyska i co tam jeszcze ale robią solidnie.

Dla tego Łódź a nie jakieś zarzuty.

Ja nie zlecam żadnych badań bo nic nie produkuję, to co mam badać.

Ciekawi jesteśmy wszyscy, temat Brna też był brany pod uwagę z tego co pamiętam z rozmów ale znowu mogły być zarzuty że tam coś nie tak robią.

Mam za małą głowę i wiedzę do tego, wiem że wożą do Brna, chyba nawet grzesiek pisał że p. Greń chyba tam coś badał.

Karoka nie kończył studiów, czasem pisze może za chaotycznie to nie czepiajcie się słówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
to dużo?mało? jaki metraż budynku?

 

Powinno się pytać jakie zapotrzebowanie na ciepło budynku bo metraż budynku o niczym nie świadczy a tym bardziej o zużyciu energii/węgla na ogrzewanie :)

 

To tak,żeby inwestorzy byli bardziej skołowani niż są ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...