Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakoś w dziwnym czasie się tu pojawiłeś, podobno chciałeś się czegoś dowiedzieć.

Nie doczekałem się tych pytań do tej pory i tylko Twoje stwierdzenie że ja ci nie pomogę.

Jakoś dobrze zorientowany jesteś we wszystkim, co, kto, gdzie i kiedy.

Dziwne.

A kto zrobił rozpierduchę na tym innym forum ?

Ja ?

 

W dużej mierze tak, SPRZEDAJĄC piec modowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w dziwnym czasie się tu pojawiłeś, podobno chciałeś się czegoś dowiedzieć.

Nie doczekałem się tych pytań do tej pory i tylko Twoje stwierdzenie że ja ci nie pomogę.

Jakoś dobrze zorientowany jesteś we wszystkim, co, kto, gdzie i kiedy.

Dziwne.

A kto zrobił rozpierduchę na tym innym forum ?

Ja ?

Po wypowiedziach można stwierdzić że szkoda klawiatury, daj spokój Wiesiek, czas na spoczynek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lestek zauważyłeś że górna "furtka" się grzeje w czasie trybu grzania,i to dość znacznie?Myślę o wklejeniu takiego szamotu jaka ma "furta" paleniska.Zauważyłeś może u siebie to samo?

 

Nie zwróciłem na to uwagi. Może to było by jakieś rozwiązanie ale czy wtedy nie przebijałby temp. zadanej jeszcze bardziej?

Może takie ujście ciepła jest potrzebne latem?

Zerknę jutro czy tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem na to uwagi. Może to było by jakieś rozwiązanie ale czy wtedy nie przebijałby temp. zadanej jeszcze bardziej?

Może takie ujście ciepła jest potrzebne latem?

Zerknę jutro czy tak jest.

Nie ma tego dużo ale ciepłe są.

Zimą się przydaje, nie trzeba ogrzewać dodatkowo kotłowni, zawsze to złamie temp. w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie zwróciłem na to uwagi. Może to było by jakieś rozwiązanie ale czy wtedy nie przebijałby temp. zadanej jeszcze bardziej?

Może takie ujście ciepła jest potrzebne latem?

Zerknę jutro czy tak jest.

 

lestek nie ogrzewamy kotłowni tylko układ CO i CWU,takie zjawisko świadczy jedynie o złej izolacji "furtki" a tego nie chcemy.BTW w moim Ogniwie grzały furtki,i cały gabaryt kotła.Jak sprzedawałem to rozkręciliśmy je do golasa.Na korpusie kotła była wata,tylko że była to izolacja 5 cm rozdarta na szczępy .Mam gdzieś chyba filmik jaki kręcił kupiec.Koleś był przerażony.Kotłownie miałem ogrzaną bez grzejnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zimą złami powietrze w kotłowni a latem troszkę ujścia jest żeby nie przegrzewać zbyt mocno:)

Jak na razie daleki jestem od ulepszania tego co chyba złe nie jest. Może po pierwszym sezonie dojdę do jakiś wniosków i wpadnie mi coś do głowy ale z pewnością skontaktuję się w tej sprawie z kim trzeba zanim zrobię cokolwiek. Za malutki jestem w tych sprawach żeby brać się za ulepszanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie ma tego dużo ale ciepłe są.

Zimą się przydaje, nie trzeba ogrzewać dodatkowo kotłowni, zawsze to złamie temp. w pomieszczeniu.

 

zbig,lepiej zamontować grzejnik w kotłowni a niżeli grzać kotłownię ciepłem promieniującym z powodu braku właściwej izolacji kotła czy rurek układu CO.Uwierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
No widzę że próbujesz już oszczerstw.

Ja bynajmniej nic nie wiem że jakiś mod z któregoś forum zakupił u mnie kocioł.

Jak tak to proszę podać któremu i z jakiego forum ?

Bywam tutaj, na eSterownik i rzadko zaglądam na budowlane.

Komu ?

Wiesiek,rozmawiamy o kotle RBR 11kW,nie przeszkadzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lestek nie ogrzewamy kotłowni tylko układ CO i CWU,takie zjawisko świadczy jedynie o złej izolacji "furtki" a tego nie chcemy.BTW w moim Ogniwie grzały furtki,i cały gabaryt kotła.Jak sprzedawałem to rozkręciliśmy je do golasa.Na korpusie kotła była wata,tylko że była to izolacja 5 cm rozdarta na szczępy .Mam gdzieś chyba filmik jaki kręcił kupiec.Koleś był przerażony.Kotłownie miałem ogrzaną bez grzejnika ;)

 

No to próbuj coś z\ tym robić jeśli tak uważasz.

Ja jak na razie się powstrzymam. Jak ci wyjdzie coś fajnego to może zrobię podobnie:)

Tak jak mówiłem. Jestem zielony jak trawa w sprawie kotłów i ogrzewania i nie powinienem się zabierać za przeróbki czegoś zrobionego przez na pewno bardziej kumatych ludzi niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jedno i drugie jest dobre. W zimie nawet bardziej bo lepsze jest cieplejsze powietrze do spalania.

 

zbig,cieplejsze powietrze w kotłowni jest dużo lepsze niż chłodne.Ewentualna wilgoć tego pomieszczenia też ma znaczenie.Nie uwierzę że lepiej zdjąć izolację z kotła a niżeli zamontować grzejnik w kotłowni.Jeśli podłączenie do komina ma długość większą niż 30cm ,to też powinno być zaizolowane.Nie grzejemy kotłowni ciepłem które jest wynikiem braku izolacji kotła i instalacji CO,CWU.Od tego są grzejniki.

 

karaoka -mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że próbujesz już oszczerstw.

Ja bynajmniej nic nie wiem że jakiś mod z któregoś forum zakupił u mnie kocioł.

Jak tak to proszę podać któremu i z jakiego forum ?

Bywam tutaj, na eSterownik i rzadko zaglądam na budowlane.

Komu ?

Sorry stary, ta stopki niektórych modów mnie zmyliły.

 

Przepraszam ( znowu ) ale padło oszczerstwo w moim kierunku, że kogoś przekupiłem czy coś w tym stylu.

Tych których tam ocenzurowano sami na to zapracowali z resztą jak i tutaj.

BTW - ocenzurowano tylko niektórych? A skąd zwykły użytkownik o tym wie?

Edytowane przez BBE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wg. mnie powinno iść to w grzejniki.

Wiem że kolega czp1 kombinował coś z odzyskiem ciepła z rury spalinowej przy swoim Kielarze ale już nie bardzo pamiętam o co chodziło.

Wszystkie, mniej czy więcej się nagrzewają.

Nawet podczas wizyty w Zabrzu Suspenser mierzył temp. drzwiczek w badanym kotle i też mocno grzały, nie chcę strzelać ale chyba coś około 150 stopni, zależy to od mocy z jaką pracuje palnik ale to chyba normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Zdecydowanie wg. mnie powinno iść to w grzejniki.

Wiem że kolega czp1 kombinował coś z odzyskiem ciepła z rury spalinowej przy swoim Kielarze ale już nie bardzo pamiętam o co chodziło.

Wszystkie, mniej czy więcej się nagrzewają.

Nawet podczas wizyty w Zabrzu Suspenser mierzył temp. drzwiczek w badanym kotle i też mocno grzały, nie chcę strzelać ale chyba coś około 150 stopni, zależy to od mocy z jaką pracuje palnik ale to chyba normalne :)

 

Tak jak Panu mówiłem,wygaszę kocioł i wkleję 2 cm szamocik,nie zaszkodzi a w komorze będzie cieplej.Nie chcę grzać kotłowni ;)Pewnie nie wiele to zmieni ,ale w tym samym celu zaizolowałem rurki układu CO i CWU.

 

BTW to jedyna słabość jaką na ten czas zaobserwowałem w kotle marki RBR 11kW.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...