Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

U kolegi NOVY właśnie ta komora ceramiczna podnosi temp spalin co skutkuje wyższą temp na drzwiczkach.

Jak myślisz co jest lepsze dla kotła ciepło czy zimno?

Co ten kocioł może za to ,że jest sprawniejszy? Ma to ciepło w komin wypuścić ?

 

Jak jesteś hobbystom to kup sobie RBR-a a wtedy więcej się o nim dowiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po co go zgarniać jak można se go wyssać odkurzaczym.Odkurzacz nima przymusym!!!

 

a jo sie pytam kto ten popiól na te poziome kanały tam posłoł i se leżą i czekają na właścilela aż odkurzacz ich wyssie albo zostaną wyssane przez ciąg kominowy podczas drapania- zgarniania szufelką - AHA NIY JESTYM TU MILE WIDZIANY-NIE MAM TAKIEGO TYPU WYMIENNIKA

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co go zgarniać jak można se go wyssać odkurzaczym.Odkurzacz nima przymusym!!!

 

a jo sie pytam kto ten popiól na te poziome kanały tam posłoł i se leżą i czekają na właścilela aż odkurzacz ich wyssie albo zostaną wyssane przez ciąg kominowy podczas drapania- zgarniania szufelką - AHA NIY JESTYM TU MILE WIDZIANY-NIE MAM TAKIEGO TYPU WYMIENNIKA

:bye:

 

 

A czemu nie??? u siebie mam co prawda inny kociołek ale czasami również używam odkurzacza (zwykłego budowlanego) nie każdy lubi ta pracę a że od czasu do czasu trzeba kociołek wyczyścić to metody są różne przy okazji od razu odkurzę pod kotłem i za nim- wolny kraj wolni ludzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co go zgarniać jak można se go wyssać odkurzaczym.Odkurzacz nima przymusym!!!

 

a jo sie pytam kto ten popiól na te poziome kanały tam posłoł i se leżą i czekają na właścilela aż odkurzacz ich wyssie albo zostaną wyssane przez ciąg kominowy podczas drapania- zgarniania szufelką - AHA NIY JESTYM TU MILE WIDZIANY-NIE MAM TAKIEGO TYPU WYMIENNIKA

:bye:

Właśnie to jest różnica wymiennika Ty masz pionowy a ten jest półkowy.

Nie masz kurzu na meblach ? Nie przeciera go Twoja małżonka?

Jesteś mile widziany ale zaczynasz być jak inni co tego kotła nie mają i głupoty wypisują.

a i dobrze napisałeś pył a nie sadza a to też różnica.Przyjedź i zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie??? u siebie mam co prawda inny kociołek ale czasami również używam odkurzacza (zwykłego budowlanego) nie każdy lubi ta pracę a że od czasu do czasu trzeba kociołek wyczyścić to metody są różne przy okazji od razu odkurzę pod kotłem i za nim- wolny kraj wolni ludzie :)
:wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i dobrze napisałeś pył a nie sadza a to też różnica.Przyjedź i zobacz.

HM

PYŁ TAM ZNAJDUJĄCY SIĘ-ODPOCZYWAJĄCY -TO JEST NORMALNE-MA DO TEGO BARDZO DOBRE WARUNKI JAK KURZ NA MEBLACH

A SADZA TAM ZNAJDUJĄCA TO WINA PALNIKA I WŁAŚCICIELA NIE ZNAJĄCEGO SIĘ NA RZECZY- SPALANIU CZARNEGO ZŁOTKA

jednak mam około półroczną praktyke u brata-raz w tygodniu jechałem czyścić piec od SPYRY TŁOKOWY -kanały poziome-JA DZIĘKUJE -NIE INERESUJĄ MNIE TAKIE TYPY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest obojętne czy mam mieć dodatkowy grzejnik (koszty) czy kawałek rury niezaizolowanej w kotłowni. W jednym i drugim przypadku woda musi być zagrzana i czy przejdzie przez rurę do zbiornika czy ze zbiornika do grzejnika, ma tam być ciepło. Jedyna różnica dla mnie to taka że na grzejniku masz możliwość regulacji (zawór termostatyczny np.) a przy rurze długość niezaizolowanego odcinka dobierana doświadczalnie.

 

Latem przy grzaniu samej CWU też Ci to obojętne :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie.Czy cały zasobnik groszku w miesiac na cwu przy 4 osobach i bojlerze 140 litrow to duzo?,rbr-11 ustawiny na lato i f.auto.W tym czasie wygasł mi 2 razy przez moje gapistwo(zapomniałem przestawic reczego na auto)

 

To zależy jakiego "groszku" i ile energii poszło na podgrzanie CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, już dość... Cicho, cśśś...

Wystarczy już dyskusji n/t mocy RBR-ów. Kotły poszły/pójdą do badań. Będą wyniki. Kogo interesują - ten przeczyta. Kogo nie interesują - ten nie przeczyta.

"łódź" (jak to ładnie określa Piotrek Bobek) to instytut o wysokiej renomie i wieloletniej praktyce w badaniach kociołków (dłuższej niż "zabrze"). Tylko ostatni idiota mógłby poważyć się na kwestionowanie jego wyników badań. Nie rozumiem, czego się obawia karoka.

 

P.S.

Ciekawi mnie, które kotły poszły/pójdą do badań - te z ceramiką, czy te bez ceramiki. A może jedne i drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan?? a co Ty tak nagle zaczełeś się interesować rbr-ami?? Przyjedz do mnie, to ci pokaże :) u ojca stoi 17Kw.. dorobić chcesz na emeryturze czy jak? a może w ogniwie zmienił się zarząd i podziękowano Ci za wspólprace?? (brucer-leży,burner -kicha) ludzie klną na sposób czyszczenia ogniwa....przyszło nowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kula w płot.

Rbr-a widziałem znacznie wcześniej, niz Ty. Widziałem go już wtedy, kiedy go jeszcze nie było. I wiele razy potem.

 

Nie wymądrzaj się, bo wyjdziesz na ...

 

NO i popatrz produkt zmodernizowali sami.... baa nawet nie dali do testów do ipchw... nie dali ci zarobić... a to niedobrzy producenci rbr-a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet podczas wizyty w Zabrzu Suspenser mierzył temp. drzwiczek w badanym kotle i też mocno grzały, nie chcę strzelać ale chyba coś około 150 stopni, zależy to od mocy z jaką pracuje palnik ale to chyba normalne :)

 

Nie, to nie jest normalne, bo zgodnie z PN-EN 303:5

pkt 5.12 temperatura powierzchni przy pracy kotła z moca nominalną (przyrost w K do temp. otoczenia)

temp. drzwiczek i pokryw wyczystnych muszą być <=100K

a jeżeli chodzi o klamki z tworzyw sztucznych <=60K

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy rbr.Lektura przeczytana decyzja podjęta i zbliża się czas na realizację.Kocioł będzie montowany w istniejącej już instalacji.Chciałbym ją sensownie zmodernizować(kotłownię) i liczę na waszą pomoc.pozdrawiam
Jeżeli podasz dane dotyczące budynku, instalacji ewentualnie jakiś szkic, zużycie jakie miałeś do tej pory to na pewno poradę dostaniesz.

Jeżeli tak jak piszesz lektura przeczytana to na pewno wiesz że będziesz musiał wybierać między postami bo ostatni namnożyło się tu trochę zawistnych pisarzy.

W każdym razie witamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...