Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zaproponujcie najtańszy miernik dla 'elektryka samozwańca' by podobne testy robić samemu.

( co nieco jestem zmuszony sam podłączać, czy przerabiać i w kilku miejscach mam moooocno namieszane - może by mi to pomogło nieco )

Ja korzystam z taniego multimetru kupionego w OBI-m. Mnie wystarcza a dałem coś koło 30zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,duzy ogen to jak dmuchało,zar to zaraz po skonczeniu pracy dmuchawy i na koncy jak postało troche,bylem teraz to dmucha i zaru jest troche.Wydłuzylem przerwe z 25 minut na 30,zobaczym rano.Zmniejszyc dmuchawe?

 

Na zdjęciach widać, że żar Ci się zapada. Przejdź może na ręczny i podaj trochę węgla, żeby zrobić kopczyk i przykryć otwory nadmuchowe i weź z popielnika trochę popiołu i przysyp nim ten żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5iatka[/url]

 

Z przeróbkami to byłbym ostrożny ... Lepiej to zlecić elektrykowi , chyba że faktycznie masz wiedzę tylko uprawnień brak ;) Tylko wtedy pewnie byś nie pytał o miernik. Z prądem nie ma żartów.

Spokojnie....,raczej się nie wygłupiam, podłączałem kilka gniazdek i robiłem u siebie 'komunikację' w grube rzeczy się nie bawię.

Parę tematów jest skopanych ( dom ma 'kilka' lat ), chodzi o ewentualne sprawdzenie co i gdzie się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie bardzo bym się zgodził.

Jeśli tak zrobi to będzie tylko naczynie wyrównawcze które będzie uzupełniało odparowaną ciecz z układu.

Naczynie ma być zabezpieczeniem w instalacji typu otwartego.

W prawidłowo wykonanym rurka powinna iść bezpośrednio z kotła do naczynia, druga równoległa rurka z naczynia do kotła.

W przypadku zagotowania wody, powinna ona krążyć między naczyniem a kotłem a nie być wyrzucona fajką jak w przypadku jednej rurki.

Fajką powinna tylko uchodzić para.

Tak to powinno być zrobione prawidłowo.

Z oszczędności robi się to jedną rurką ale niema to wtedy nic wspólnego z zabezpieczeniem, jest to tylko naczynie wyrównawcze

 

Potwierdzam - widzę, że tam samo zapamiętaliśmy ten wykład :yes:

 

Ciekawe kto ma to wykonane prawidłowo bo ja się z takim wykonaniem przez żadnego instalatora jeszcze nie spotkałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - widzę, że tam samo zapamiętaliśmy ten wykład :yes:

 

Tak czasem warto gdzieś pojechać i posłuchać mądrych ludzi i przy okazji czegoś się nauczyć i co można przekazać później innym.

Piszemy tu o panu Jerzym Tilgnerze, producencie kotłów i spotkaniu u producenta naszych sterowników firmie Elektro-System w Kutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4D leży w pudełku gotowy do montowania.

 

 

 

 

No i dalej kwestia podłączeń powrotów CWU, podłogówka przed / za 4D ? - to mnie nurtuje

 

 

Mój instalator twierdzi, że powrót z podłogówki powinien być osobno, jeśli masz zawór 3D (termostatyczny) do regulacji temperatury podłogówki, przy kotle.

Czyli, jeśli podmieszanie dla zaworu 3D na podłogę, brane jest z powrotu, to musi on być dość chłodny, bo jak chcesz uzyskać temperatury rzędu 30 stopni na podłogówce, z powrotu o który będzie dbał zawór 4D (czyli w założeniu, że nie spadnie powiedzmy poniżej 40 stopni) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie podłogówki bezpośrednio z zasilania kotła przed zaworem 4D. ( z obiegu kotłowego )

Układ podłogowy z pompą, mieszaczem i zaworem termostatycznym regulującym temperaturę wody w rurkach, stąd pytanie tylko o powroty.

 

Czy założyć 4tą pompę, jako mieszającą, pompę z podłogówki wpiąć na stałe pod 230V ? ( i tak ma swoją regulację )

W przypadku ustawienia pompa CWU+mieszająca nie jest tak, że nie tylko grzeje CWU, ale jak się zdarzy, że musi trochę 'pogonić' w układzie to i przy okazji wychładza CWU ? / jak się ma do tego 'programator' CWU ( nie kłóci się z funkcją mieszającą )

 

PS.

W sprawie zbiornika wyrównawczo - przelewowego taki zawór na kotle:

http://www.ferro.pl/pliki/pdf/pl/01053-98PL.pdf

?

Edytowane przez 5iatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75max wiesz co zrób? wywal orginalne kable od ups-a daj dwa kable samochodowe na klemach ,a do ups-a przykręć śrubami ,te upsy maja bardzo kiepskie kable może tutaj jest wina???

 

te kable co idą do akumulatora wychodzą z ups-a musiał bym rozkręcić ups-a i będzie po gwarancji spróbuje wymienić jeszcze dziś kabel zasilający ups może on jest jakiś kiepski jakoś tak lekko wchodzi w to gniazdo od zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...