Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Mój instalator twierdzi, że powrót z podłogówki powinien być osobno, jeśli masz zawór 3D (termostatyczny) do regulacji temperatury podłogówki, przy kotle.

Czyli, jeśli podmieszanie dla zaworu 3D na podłogę, brane jest z powrotu, to musi on być dość chłodny, bo jak chcesz uzyskać temperatury rzędu 30 stopni na podłogówce, z powrotu o który będzie dbał zawór 4D (czyli w założeniu, że nie spadnie powiedzmy poniżej 40 stopni) ?

Zgadza się.Jeżeli mamy podłogówkę to powinna ona mieć własne podmieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

te kable co idą do akumulatora wychodzą z ups-a musiał bym rozkręcić ups-a i będzie po gwarancji spróbuje wymienić jeszcze dziś kabel zasilający ups może on jest jakiś kiepski jakoś tak lekko wchodzi w to gniazdo od zasilania

 

To wez śruby i kable samochodowe które maja klemy, załóż klemy na aku a połaczenie kabli( miedzy ups- a akumulatorem) skręć na śruby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem połączenie i jest dobrze dokręcone. Teraz jak podłączyłem to wygląda tak jest podłączony do sieci wentylator nie pracuje jest ok włącza się wentylator wentylator spaliny lecą na łeb wyciągam wtyczkę z gniazdka pracuje na akumulatorze spaliny idą do góry, już zdurniałem poddaje się chyba sprzedam ups-a

 

 

Sprawdź z której strony w gniazdku masz fazę. Jeśli bolec ochronny przyjmiemy za wierzchołek trójkąta (pozostałe punkty trójkata to otwory gniazdka) to faza powinna być w lewym otworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź z której strony w gniazdku masz fazę. Jeśli bolec ochronny przyjmiemy za wierzchołek trójkąta (pozostałe punkty trójkata to otwory gniazdka) to faza powinna być w lewym otworze.

 

już się poddaję może coś z tym czujnikiem jest nie tak bo tylko włączę ups do gniazdka i zacznie pracować wentylator to już temperatura spada i dziwi mnie że tak tylko się dzieje z czujnikiem spalin. Ile kosztuje taki czujnik i gdzie mogę go kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się poddaję może coś z tym czujnikiem jest nie tak bo tylko włączę ups do gniazdka i zacznie pracować wentylator to już temperatura spada i dziwi mnie że tak tylko się dzieje z czujnikiem spalin. Ile kosztuje taki czujnik i gdzie mogę go kupić?

 

Czujnik spalin to jak rozumiem jedyny czujnik w METALOWEJ obudowie. Co ważne dotyka on metalowej konstrukcji (czopuch). Dlatego warto sprawdzić, czy przyczyną nie jest BŁĘDNIE podłączona faza w gniazdku. Ponieważ jesteś elektrykiem nie napiszę Ci, że można to sprawdzić neonówką. To przecież wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik spalin to jak rozumiem jedyny czujnik w METALOWEJ obudowie. Co ważne dotyka on metalowej konstrukcji (czopuch). Dlatego warto sprawdzić, czy przyczyną nie jest BŁĘDNIE podłączona faza w gniazdku. Ponieważ jesteś elektrykiem nie napiszę Ci, że można to sprawdzić neonówką. To przecież wiesz.

 

też o tym pomyślałem.Tylko nie wiem jak to może wpływać na wskazania czujnika.Nie zaszkodzi sprawdzić.

Proponuję sprawdzić z której strony jest faza,ale na wyjściu z UPSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym pomyślałem.Tylko nie wiem jak to może wpływać na wskazania czujnika.Nie zaszkodzi sprawdzić.

Proponuję sprawdzić z której strony jest faza,ale na wyjściu z UPSa.

 

sprawdziłem już wszystko łącznie z tym gdzie jest faza (lewa strona gniazdka i w ups to samo) nawet już podłączyłem uziemienie bezpośrednio do obudowy czujnika i dalej to samo strasznie czuły ten czujnik ale do temperatury CO też chyba jest metalowy i on nie szaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź z której strony w gniazdku masz fazę. Jeśli bolec ochronny przyjmiemy za wierzchołek trójkąta (pozostałe punkty trójkata to otwory gniazdka) to faza powinna być w lewym otworze.

 

Czy to jest istotne w każdym przypadku, czy tylko przy połączeniu z 'ups'em ?

 

Chociaż akurat 'faziocha' u mnie po lewej z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem już wszystko łącznie z tym gdzie jest faza (lewa strona gniazdka i w ups to samo) nawet już podłączyłem uziemienie bezpośrednio do obudowy czujnika i dalej to samo strasznie czuły ten czujnik ale do temperatury CO też chyba jest metalowy i on nie szaleje

 

Wydaje mi się, że przy pądzie przemiennym niebardzo ma znaczenie z której strony jest faza, zostaje do zmierzenia jeszcze częstotliwość tego co daje ups albo sieje jeszcze dodatkowo jakąś harmoniczną a wtedy impedancja czujnika może znacznie się zmienić i stąd szaleństwo wskazań ale to tylko moje przypuszczenia spróbój tak jak radzi kolega adkwapniewski może coś odfiltruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy pądzie przemiennym niebardzo ma znaczenie z której strony jest faza, zostaje do zmierzenia jeszcze częstotliwość tego co daje ups albo sieje jeszcze dodatkowo jakąś harmoniczną a wtedy impedancja czujnika może znacznie się zmienić i stąd szaleństwo wskazań ale to tylko moje przypuszczenia spróbój tak jak radzi kolega adkwapniewski może coś odfiltruje
Chyba tak będzie jak piszesz. Skoro na aku jest dobrze a na zasilaniu z sieci jest źle to w nim musi być przyczyna.

Czujnik spalin to jak rozumiem jedyny czujnik w METALOWEJ obudowie. Co ważne dotyka on metalowej konstrukcji (czopuch). Dlatego warto sprawdzić, czy przyczyną nie jest BŁĘDNIE podłączona faza w gniazdku. Ponieważ jesteś elektrykiem nie napiszę Ci, że można to sprawdzić neonówką. To przecież wiesz.

A jeżeli chodzi o czujniki to nie jeden jest z obudową metalową w bezpośrednim styku z kotłem. W kpl. jest 4szt takich z obudowami : CWU, spaliny, CO, podajnik. Lecz tylko ten jeden jest na tak wysoką temp.

 

Aby jeszcze było nad czym myśleć to pooglądajcie moje wykresy w dn.17 i 18.08, chodzi o spaliny. Mom podobnie ale w drugą stronę. Jak idzie z sieci jest dobrze, jak idzie z aku to zaczynają się drgania.

Szukałbym w UPS`sie przyczyny, lub (i)może być ten jeden czujnik na wysoką temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A ja mam takie pytanie: czy na zdjęciu: [ATTACH=CONFIG]207742[/ATTACH] to czarne na wymienniku to sadza, czy tylko farba?

 

Mój przesławny kolega VERB nazywał to "wędzeniem",jak poprawisz nadmuch-jest opcja że spodoba się czyszczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Mam białą koszulę i białe rękawiczki - ot, taki szpas w kotłowni :)

Wszyscy mówią, że tak robią, to i ja. Tylko czy się nie pobrudzę? :)

Zatitaj do rajmunda-bernarda-sprawi że do białych rekawic i gang zapodasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...