Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aaa, odpowiem od razu na kolejną zaczepkę bacznego obserwatora :)

Ten kocioł ekspozycyjny stoi u mnie już chyba od 1,5 roku w nieogrzewanym magazynie i jak widać choć jeszcze nie pracował na spawach widać rdzawy nalot.

Jest zrobiony z cieniutkiej blachy żeby był lżejszy.

Zastosowano w nim blachy grubości 3 i 4mm, nie którzy producenci stosują takie grubości w kotłach seryjnych.

Można go normalnie odpalić na placu, bez podłączania do instalacji, chłodzony powietrzem ( dmuchawa )

Edytowane przez karoka65
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dach nie ocieplony poddasze nieużytkowe

na Podkarpaciu też jest dostępny? a dokładniej koło Mielca

 

pozdrawiam

 

Ja kupowałem w Bartexie i w Karenie po jednej tonie. Taniej wychodzi z Bartex-u. W Mielcu jak pytałem to Dul twierdzi że ma z Wesołej ale słyszałem o nim różne opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur a od kiedy przekwalifikowałeś się z pomp ciepła na kotły węglowe ?

Ty chyba mnie posłuchałeś kiedyś i konkurencja rośnie widzę :)

 

Nie zamierzam wchodzic w węgiel pod jakimkolwiek względem ,po prostu straty ciepła domu są nie zależne od systemu grzewczego i dotyczą równie wegla i tak samo pompy ciepła,prądu,gazu itp.

Oczywista rzecz,że straty te trzeba uzupełnić,jak duże będą te straty i czym je trzeba będzie uzupełnić to już indywidualna sprawa.

Przez dach,strop występują największe straty dlatego zaproponowałem więcej paliwa na uzupełnienie tych strat.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam przygotowania do pierwszego w moim życiu kotłowego sezonu.

Będę zakładał we wrześniu internet radiowy w chałupce, coby wiedzieć w zimie jak RBR chodzi i mam parę pytań z tym związanych. Nie chce ciągnąć kabla z kotłowni do pokoju w którym będzie stał router bo jest to z 16 metrów. Coś kiedyś wspominaliście o AP (nie wiem dokładnie co to jest), ktoś kiedyś mówił, że ma być to na jednej fazie. Powiedziałem elektrykowi żeby zrobił mi kontakty w kotłowni na jednej fazie razem z pokojem, w którym będzie stał router. I teraz jaki ten AP polecacie (mile widziane linki).

Łopatologiczna zasada działania tego wygląda następująco ?

Kabelek od tego urządzenia które jest w kotłowni w kontakcie podpina się do sterownika. Analogicznie w pokoju router podpięty do tego urządzenia które jest w kontakcie i idzie to kablem 230V z tego co pamiętam. Czy coś przekręciłem ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli router masz z WIFI to tylko stawiasz AP

 

Jakiej firmy ten AP co polecasz ? Jakiś link ewentualnie pełna nazwa ? Ciekaw jestem czy nie będzie gubił zasięgu sam ten AP przez WIFI, kotłownia cała wypłytkowana i trochę oddalona od routera. Będzie to oczywiście na jednym poziomie bo dom parterowy. Jak myślisz ?

 

Jedna faza potrzebna przy połączeniu kablem lub przez adaptery powerline wpinane do prądu

 

Czyli jeszcze alternatywą są dla mnie adaptery ? Czy ich zasada jest taka jak pisałem wyżej "Kabelek od tego urządzenia które jest w kotłowni w kontakcie podpina się do sterownika. Analogicznie w pokoju router podpięty do tego urządzenia które jest w kontakcie i idzie to kablem 230V."

 

w przypadku kiedy w switchu masz separację optyczną to też wymogu jednej fazy nie ma :)

 

Tego to już totalnie nie rozumiem. Czy możesz wyjaśnić laikowi najprościej jak się da :) ?

 

 

Co wyjdzie bardziej ekonomicznie i niezawodnie ten AP ? Czy adapter ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...