Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie chce ciągnąć kabla z kotłowni do pokoju w którym będzie stał router bo jest to z 16 metrów. Coś kiedyś wspominaliście o AP (nie wiem dokładnie co to jest), ktoś kiedyś mówił, że ma być to na jednej fazie.

 

AP to Access Point czyli Punkt Dostępu (sieci Wi Fi). Co do 16 metrów to jest to żadna odległość nie tylko dla Wi Fi ale także BlueTooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Jakiej firmy ten AP co polecasz ? Jakiś link ewentualnie pełna nazwa ? Ciekaw jestem czy nie będzie gubił zasięgu sam ten AP przez WIFI, kotłownia cała wypłytkowana i trochę oddalona od routera. Będzie to oczywiście na jednym poziomie bo dom parterowy. Jak myślisz ?

 

Co wyjdzie bardziej ekonomicznie i niezawodnie ten AP ? Czy adapter ?

 

Jeśli elektryk kładzie kabelki to dołoży skrętkę sieciową i po problemie.

Najbardziej ekonomicznie i stabilnie to kabelek.

Adaptery sieciowe są droższe od AP i Routera WiFi.

Kup sprzęt TPLink-a i wszystko powinno działać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że już żadnych kabli nie mam zamiaru kłaść i robić syf. Powoli wykańczam dom i mam dość przeróbek (człowiek uczy się na błędach, jak będę kolejny dom budował to doprowadzę skrętkę do kotłowni, chociaż może wtedy już będzie w zasięgu moich możliwości finansowych "POMPA" hehhe).

Czyli Waszym zdaniem najbardziej stabilnym urządzeniem będzie adapter i musi on być na jednej fazie ? Mogę spróbować z AP uprzednio sprawdzając zasięg WIFI ?

Może jakieś linki panowie zapodacie z konkretnymi urządzeniami. Na nikim zębów ostrzyć nie będę. Jestem wdzięczny za każdą pomoc.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
(człowiek uczy się na błędach, jak będę kolejny dom budował to doprowadzę skrętkę do kotłowni, chociaż może wtedy już będzie w zasięgu moich możliwości finansowych "POMPA" hehhe).

18tys.zł to "nie w zasięgu" ?

Lepiej tą kasę trzeba było wydać na kocioł na paliwo stałe+komin ?

Fakt,człowiek uczy się na błędach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18tys.zł to "nie w zasięgu" ?

Lepiej tą kasę trzeba było wydać na kocioł na paliwo stałe+komin ?

Fakt,człowiek uczy się na błędach ;)

A. o ty na ten temat wiesz? jedno wielkie g...o. Grzej choć jedna zimę a potem się wypowiadaj. Na dzień dzisiejszy są to twoje wymysły których na tym temacie nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A. o ty na ten temat wiesz? jedno wielkie g...o. Grzej choć jedna zimę a potem się wypowiadaj. Na dzień dzisiejszy są to twoje wymysły których na tym temacie nie powinno być.

Ok,skoro to moje wymysły to jestem ciekawy ile zapłaciłbym a może ile Wy zapłaciliście za kocioł na ekogroszek np.RBR 10kW ze sterownikiem z dostępem do neta,ile za komin do niego taki 7,2m i ile za postawienie i obróbkę tego komina na gotowo ?

Wtedy dopiero poznam ile zaoszczędziłem na tym,może być na PW ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur Pompka powietrzna nie ma sensu, nie pytaj dlaczego. Dzięki

A z ciekawości zapytam,bo może dowiem się od bardziej kumatych gości czemu zbłądziłem ;)

Zatem czemu powietrzna pompa nie ma sensu ?

Zużycie przy -15st.C to 2,2kWh/h czyli 1,1zł/h i grzanie max.7h czyli 7,7zł/dobę...

Ile jest to kg ekogroszku do RBR ?

Oczywiście zużycie dobowe może mylić bo mam inny dom niż Wy ale zużycie na h daje do myślenia :)

 

 

Widzę,że nie ma śmiałka także na odpowiedź jak najbardziej w temacie:

ile zapłaciłbym a może ile Wy zapłaciliście za kocioł na ekogroszek np.RBR 10kW ze sterownikiem z dostępem do neta,ile za komin do niego taki 7,2m i ile za postawienie i obróbkę tego komina na gotowo ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości zapytam,bo może dowiem się od bardziej kumatych gości czemu zbłądziłem ;)

Zatem czemu powietrzna pompa nie ma sensu ?

Zużycie przy -15st.C to 2,2kWh/h czyli 1,1zł...

 

 

Widzę,że nie ma śmiałka także na odpowiedź jak najbardziej w temacie:

 

pozwolę się wtrącić i zapłaciłem za piec 7300 a za komin systemowy około 2800 do tego dolicz 500-600zl za robociznę postawienia go :) .Większość tu podobnie płaciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
pozwolę się wtrącić i zapłaciłem za piec 7300 a za komin systemowy około 2800 do tego dolicz 500-600zl za robociznę postawienia go :) .Większość tu podobnie płaciła

Już wiem na czym stoje :)

Dzięki.

Powiem,że sam komin do kominka miałem taniej bo wziąłem najtańszy systemowy z allegro fi200 za 1500zł bo nie chciałem i nie lubię przepłacać ale obróbka go kosztowała mnie znacznie drozej,jakieś taśmy elastyczne 300zł,zwykły tynk mozaikowy 500zł,blacharka 500zł :)

Z tego co wiem większość obrabia komin klinkierem i to dużo kosztuje ale ja patrzę na kasę,żeby mi ktoś nie zarzucił "bogactwa" ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości zapytam,bo może dowiem się od bardziej kumatych gości czemu zbłądziłem ;)

Zatem czemu powietrzna pompa nie ma sensu ?

Zużycie przy -15st.C to 2,2kWh/h czyli 1,1zł/h i grzanie max.7h czyli 7,7zł/dobę...

 

2,2 kW to ona bierze teraz z obciętą mocą przez falownik, przy dużych mrozach pojdzie na 100% i więcej, a prądu zacznie brać pewnie coś pod 4 kW.

Nie pamiętam dokładnie w którym momencie będzie COP 2 przy 9 kW, ale to oznacza 4,5 kW poboru. I to tylko spręzarka, wiatak i nieiwlkim stopniu pompa obiegowa. Tylko tyle ile potrzeba na pokonanie oporów skraplacza.

Jak masz gdzieś pod ręką te wykresy to wrzuć je tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ty jednak kupisz tego rbra :D

Nie ma na to szans ;)

Musiałbym stawiać nowy komin w zabudowanej już "kotłowni" ;)

 

1.jpg

 

Chciałem tylko zobaczyć i pokazać ile zaoszczędziłem ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
2,2 kW to ona bierze teraz z obciętą mocą przez falownik, przy dużych mrozach pojdzie na 100% i więcej, a prądu zacznie brać pewnie coś pod 4 kW.

Nie pamiętam dokładnie w którym momencie będzie COP 2 przy 9 kW, ale to oznacza 4,5 kW poboru. I to tylko spręzarka, wiatak i nieiwlkim stopniu pompa obiegowa. Tylko tyle ile potrzeba na pokonanie oporów skraplacza.

Jak masz gdzieś pod ręką te wykresy to wrzuć je tu.

Maksymalne zużycie jakie zaobserwowałem przy -15st.C to 2,8kWh na h.

Wg tabli jest trochę więcej przy tej temp.bo 3,2,nie zwróciłem uwagi na temp.zasilania,być może była niższa.

cwu.JPG

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturku proszę nie spamuj w naszym temacie. Tam gdzie pojawi się słowo pompka tam i Ty. Chyba nie chcesz żeby znowu panowie pospamowali w Twoim dzienniku budowy :) Ten temat dotyczy RBRowców, a nie pompiarzy i kablarzy w których też się ładujecie brudnymi buciorami. Dalej czekam na odpowiedź z postu #7956 strona 398.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dalej czekam na odpowiedź z postu #7956 strona 398.

wi-fi jest daremne.Mam neta na światłowodzie w jednym pokoju,tam stoi router,wi-fi na stacjonarnym oddalonym o ok.6m zbiera słabo.

 

P.S

Nie chcesz się uczyć na błędach to nie ale pozwól innym na to.

Czemu powietrzna nie ma sensu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...