Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Arturo72
Namiętnie też pomija inne koszty tzn całkowity koszt budowy domu:ocieplenie, rekuperacja, przy ostrych mrozach koszt drewna.

 

Czemu ciągniesz,ja już skończyłem.

I nie pisz bzdur następnym razem tylko się dokształć bo macie Panowie zerowe pojęcie o pompach,jakby były z kosmosu:

Jest wręcz przeciwnie,im gorzej dom ocieplony tym pompa będzie zasadna ekonomicznie.To o czym piszesz dotyczy grzania prądem.

Rekuperator w domu z pompą ciepła nie jest opłacalną inwestycją,wystarczy sama WM.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cały arturo aby podnieść prawdomówność swojej wypowiedzi potwierdził ją własnym cytatem. Człowieku weź idź stąd po co na siłe robisz z siebie idiotę albo weź to jakoś uściślij bo jakoś nie umiem czytać w Twoich przemyśleniach, rozumując wprost to na cholerę Ci 20 cm styropianu na ścianie, rekupertor i 10 cm proszku na styropian, trzeba było zostawić gołą silkę, pootwierać okna i oszczędności przelać na konto w ING

 

 

 

Szkolenia na temat pomp ciepła i pierwsze instalacje pokazowe w Miedzyzdrojach oglądałem w 2002, a Ty czym się wtedy zajmowałeś?

Pewnie się uczył o pompach :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
rozumując wprost to na cholerę Ci 20 cm styropianu na ścianie, rekupertor i 10 cm proszku na styropian, trzeba było zostawić gołą silkę, pootwierać okna i oszczędności przelać na konto w ING

Bo mam jaja a nie mam komina w kotłowni i chce mieć jak najniższe rachunki za ogrzewanie a nie chcę przerzucać woreczków ;)

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

+wodna podłogówka.

+bojler do cwu:

http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:

http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyżbyś Arturo znowu wziął się za sprzedaż PC? hehe

Nie,mam stały etat i to mi wystarczy :)

Zapodaje linki na allegro różnych sprzedawców do wyboru a nie jestem właścicielem żadnej z firm produkujących pompy ani Panasonic-a ani Mitsubishi czy inne także nie zależy mi na reklamie ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,mam stały etat i to mi wystarczy :)

Zapodaje linki na allegro różnych sprzedawców do wyboru a nie jestem właścicielem żadnej z firm produkujących pompy ani Panasonic-a ani Mitsubishi czy inne także nie zależy mi na reklamie ;)

 

Powiedz dlaczego za grosz Ci nie wierze??? ostatnio pisałeś że jestes bez pracy.... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,mam stały etat i to mi wystarczy ...

Obyś go nie stracił, bo już nie będziesz wtedy taki "fifa rafa".

 

A może nawet będziesz musiał:

 

...jak kogoś już nie stać na węgiel to bedzie musiał pomyśleć jednak o zamianie domu na mieszkanie z ogrzewaniem miejskim...

Oczywiście nie będzie wtedy mowa o węglu, bo nie masz komina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę sobie ruszyć pompkę CO żeby mi znowu kamień nie zablokował wirnika i w związku z tym pytanie.

Trzeba do tego przełączyć ster na ręczny. Kiedy to zrobić najlepiej? Bo teraz kociołek większość stoi a jak ruszę pompkę to mi zimna woda kocioł zaleje.

Zamień na chwilę wyczki z CWU podczas pracy CWU Można jeszcze przełączyć na tryb zima a potem znowu na lato.

 

Ja stosuję ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę jeszcze włączyć regulator pokojowy i zmienić temp. wewn. na wyższą niż w tej chwili panuje.

To już lepiej chyba przełączyć go tuz po pracy w podtrzymaniu w tryb ręczny i niech sobie popracuje pompka ok 1 minuty.

Nie wiem dlaczego ale jestem wrogiem ręcznego, używam w ostateczności. Jakoś nie lubię tych wpisów w historii alarmów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Muszę przyznać, że zastosowane czujniki temperatury są dość marne - kalibracja dość dokładna pomaga na kilkanaście dni, a później znowu wszystko się rozjeżdża.

W swoim zbudowanym poprzednim sterowniku CO zastosowałem czujniki typu: DS18B20 i ich nie trzeba kalibrować. Są dokładne i stabilne, choć ok 2-krotnie droższe od 81-210.

Szkoda, że producent dobrego sterownika zastosował takie trochę jakby chińskie coś...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...