Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Muszę przyznać, że zastosowane czujniki temperatury są dość marne - kalibracja dość dokładna pomaga na kilkanaście dni, a później znowu wszystko się rozjeżdża.

W swoim zbudowanym poprzednim sterowniku CO zastosowałem czujniki typu: DS18B20 i ich nie trzeba kalibrować. Są dokładne i stabilne, choć ok 2-krotnie droższe od 81-210.

Szkoda, że producent dobrego sterownika zastosował takie trochę jakby chińskie coś...:bash:

Czyli kosztują coś koło 4-5zł? (nie chce mi się szukać) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

DS18B20 kosztują w okolicach 5 zł/szt, niestety nie są zamienne 1 do 1 z zastosowanymi w sterowniku. One (DS18B20) pracują na szynie danych (cyfrowe) i wymagają przy dłuższych kabelkach 3 przewodów (+; -; dane). Każdy z czuników ma własny, o ile pamiętam 12 znakowy kod i sterownik rozpoznaje który czujnik jest na magistrali danych.

 

DS18B20+

kod daty 1315

 

Parametry

Interfejs : 1-wire

64-bitowy unikalny numer

Zakres temperatur : -55 do 125st.C

Dokładność : +-0.5st.C

Rozdzielczość : 9 do 12 bitów (0.0125 st.C)

Czas odczytu : 750 ms max

Zasilanie 3-5.5V

 

Link do datasheet'u : LINK

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS18B20 kosztują w okolicach 5 zł/szt, niestety nie są zamienne 1 do 1 z zastosowanymi w sterowniku. One (DS18B20) pracują na szynie danych (cyfrowe) i wymagają przy dłuższych kabelkach 3 przewodów (+; -; dane). Każdy z czuników ma własny, o ile pamiętam 12 znakowy kod i sterownik rozpoznaje który czujnik jest na magistrali danych.
Cienki jestem z elektroniki ale troszkę łapię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chłodno, ale kto podpowie jak wyskalowany zawór jeżeli na kotle stoi: maksymalne ciśnienie robocze 2,5 bar

( 2 / 2,5 / - bo 3 to już chyba za dużo ) ?

Mowa o zaworach tego typu:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3417446940&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wczoraj piec wygasł :cry:

Wyobrażacie sobie musiałem znowu rozpalać :cry:

A na poważnie, to zmieniłem opał i jak widać nastawy też powinny byc zmienione.Nie rozumie po cholerę człowiek zmienia jak jest dobrze i nie trzyma sie jednego?Też tak macie?

Przynajmniej musiałem zajrzeć do mojej pociechy i poczyścić troszkę :D

 

Do kolegi Arturo72:Tutaj piszemy o piecu RBR,czy to tak trudno pojać?

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

W moim kociołku (system otwarty) ciśnienie robocze słupa wody ok 0,7 bara, a zawór załozyłem 1,5 bara.

Sądzę, że tak jest bezpiecznie i dla mnie i dla kociołka:)

Teoretycznie zawór nie jest potrzebny, ale nie zaszkodzi.

Można spać spokojnie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w84u
Masz układ zamknięty czy otwarty ? Jak zamknięty to masz naczynie przeponowe z max ciśnieniem , wtedy sprawa prosta zawór na max ciśnienie przepony i gotowe. Jam mam 1,5bar

Jesteś w błędzie ;) naczynia przeponowe do CO i CWU należy regulować przed montażem. Pojemność n. przeponowego dla CO to 8% objętości zładu. Ciśnienie natomiast regulujemy w ten sposób, że w naczyniu ustalamy ciśnienie wstępne , przez upuszczenie lub dopompowanie przepony ustalając wartość na ciśnienie słupa wody dla punktu montażu naczynia, a następnie dodajemy dla tej wartości 0,3 bara. Dla CWU wartość początkowa to ciśnienie w sieci za reduktorem (jeśli ktoś posiada) minus 0,2...1 bar. Naczyń nie należy przypadkowo, lub celowo zamieniać, są przystosowane do innych ciśnień, a w CWU przepona najczęściej jest wykonana z silikonu (nikt nie lubi smaku gumy w wodzie do kawy) i jest wymienialna. ;)

Jeżeli producent pisze w DTR max. robocze 2.5 to tyle maksymalnie możesz zabezpieczyć. Maksymalne robocze to nie jest granica zniszczenia, tylko dopuszczalna pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...