Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolego p_75 spalisz wkrotce ta pompke i bedziesz mial dopiero problem. Ta pompka tez jest rozbieralna bo ja u siebie ja recznie rozruszalem, byl zablokowany wirnik i mimo, ze slychac tak jakby chodzila to wody nie podawala, nawet jak polozylem reke byly frgania wygladalo wszystko ok.

 

P.S.

I mam nadzieje, ze te zawory kulowe nad piecem to nie sa w tej pozycji jak na Twoim zdjeciu?

 

Tylko kolega pisał, że miesiąc działało i nagle przestało. Stawiam na filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Trwają prace na serwerze i stąd te małe niedomagania :)

 

Hej.Niebawem ES będzie miało tyle wejść co Allegro,brawo chłopaki!Tylko nie sprzedawać sterownika do byle shitu a dostaniecie Nobla!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja prosiłem kolegę 75max w jakimś wcześnieszjszym poście, ale być może przeoczył. Ułatwiłoby to sprawę innym, którzy mogą mieć podobny problem zamawiając UPS firmy Orvaldi. Sam się do niego przymierzam, ale póki co z kasą krucho. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Panowie, a może zamiast widzę problematycznego Orvaldi coś takiego:

http://www.voltpolska.pl/produkty/przetwornice-dcac-ups/sinus-600-12v-230v-300600w-ups-prostownik.html

 

Jest wymagany SINUS, jest natychmiastowe przełączanie i można podłączyć mocny akumulator, gdyz prąd doładowania aku max 8A.

Warto się zastanowić.

 

Ps: Orvaldi pewnie poszło na max oszczędności i zlikwidowali filtry na wyjściu, stąd sieje harmonicznymi po sieci. Pewnie maja nowego księgowego na stołku dyrektora. Jeśli zarządza księgowy to takie szopki sie dzieją. Jakość idzie na plan bliżej nieokreślony. :bash:

Pamiętam jak zaczynało Orvaldi w starej stodole przed Wrocławiem. Dawno to było.....

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety z zakupu Orvaldiego trzeba zrezygnować.

 

Podpowiecie mi jak można podłączyć ładowanie bufora? Chciałbym zostawić sterowanie pompami od CO i CWU przez eCoala, tylko jak rozwiązać ładowanie bufora w takiej sytuacji?

U mnie jest wszystko podłączone do bufora, z niego dopiero dystrybucja. Pokazywałem schemat tutaj :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6006696&viewfull=1#post6006696
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Czy to urządzenie w pełni zastąpi Orvaldiego ? Cena dość przyzwoita...

 

A dlaczego nie?

Napięcie na wyjściu sinusoidalne (pełny sinus), przełącznik UPS i doładowanie akumulatora.

Wszystko automat.

Akumulatora w zestawie nie ma, trzeba dokupić sobie taki jak nam pasuje.

W orvali-m jest aku, ale pewnie jakiś marniawy na kilka, kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to lekki offtop, ale każdego z nas [oby nie] może dotyczyć podobna sytuacja, więc poczytajcie jak wyglądają kolegi forumowicza przejścia z ubezpieczycielem:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218302-Zalanie-domu-historia-prawdziwa-jak-wygl%C4%85da-likwidacja-szkody-w-Allianz-Polska

 

Każdy z nas ubezpiecza dom, samochód itp. więc warto wiedzieć na której firmy ubezpieczeniowej unikać.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...