Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość mark3k

Sterownik jest podpięty do sieci ok kilkunastu dni.

Mierzyłem pobór prądu (mocy) aby dobrać UPS-a.

Silnik o mocy 180W (tabliczka znamionowa ) pobiera nawet 220W, pompa CO na 2-gim biegu: 45W, pompa CWU (1-y bieg) 30W, wentylator 45% - ok 16W, sam sterownik 6W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzwonilem i gosc powiedzial ze nie zostawi mnie z tym problemem

Kazal opisac dokladne objawy cop tez uczynilem i wyslac na maila

Bedzie interweniowal u producenta

Ja sobie juz prawie niejako poradzilem

Odpialem dlawik ferrytowy od swojego starego poczciwego Sharpa i zapialem na kablu od czujnika spalin

Temp spada co prawda gdy wlaczy sie wentyl w upsie ale to jest spadek rzedu 4-5 stopni a nie jak przedtem do -40C :))

Tak wiec widze ze mozna ogarnac problem we wlasnym zakresie

 

 

[ATTACH=CONFIG]209527[/ATTACH]

 

zrobiłem tak samo tylko jeszcze dołożyłem dwa na zasilaniu sterownika i jeden na zasilaniu ups-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak samo tylko jeszcze dołożyłem dwa na zasilaniu sterownika i jeden na zasilaniu ups-a

No zrob zesz te zdjecia czlowieku :)) bo nie mogles zrobic tak samo uzywajac takich samych filtrow poniewaz nie zwinalbys kabla zasilajacego sterownik oraz kabla zasilajacego upsa poniewaz te kable sa grubsze i nie zmiescily by sie po zwinieciu

Chyba ze masz jakies inne te filtry (chcialbym je zobacxyc na fotkach)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrob zesz te zdjecia czlowieku :)) bo nie mogles zrobic tak samo uzywajac takich samych filtrow poniewaz nie zwinalbys kabla zasilajacego sterownik oraz kabla zasilajacego upsa poniewaz te kable sa grubsze i nie zmiescily by sie po zwinieciu

Chyba ze masz jakies inne te filtry (chcialbym je zobacxyc na fotkach)

Pozdrawiam

2013-08-31 21.22.10.jpg2013-08-31 21.21.22.jpg

 

filtry kupowałem w sklepie z linku który mi podał parę postów wcześniej minertu ten zapinany miałem w domu z jakiegoś kabla żeby założyć te które są w całości nie dzielone trzeba kabel do czujnika wypiąć z listwy a zasilający niestety rozlutować bo idzie na bezpieczniki bezpośrednio

Edytowane przez 75max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest podpięty do sieci ok kilkunastu dni.

Mierzyłem pobór prądu (mocy) aby dobrać UPS-a.

Silnik o mocy 180W (tabliczka znamionowa ) pobiera nawet 220W, pompa CO na 2-gim biegu: 45W, pompa CWU (1-y bieg) 30W, wentylator 45% - ok 16W, sam sterownik 6W

 

Mierzyłem podobnym miernikiem moce różnych urządzeń i pokazywał mniejsze lub większe bzdury - np. na małych mocach potrafił zawyżać o drobne ... 300%, więc jeśli miernik jest z marketu, a nie homologowany wtedy jego wskazania lepiej traktować bardzo orintacyjnie.

 

Od tamtej pory stosuję 1 fazowy licznik kWh domowy, homologowany - nie podaje mocy chwilowej, ale za to dokładnie podaje zużycie prądu - i kosztuje niewiele - link:

 

http://allegro.pl/licznik-pradu-jednofazowy-podlicznik-10-40a-pafal-i3503086974.html

 

Jak ktoś ma sprawdzony miernik mocy z licznikiem kWh [wtyczkowy] proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Ten akurat miernik pokazuje dość precyzyjnie.

Pompa w/g tabliczki ma pobierać 45W i dokładnie tyle pokazuje miernik.

Sterownik pobiera w/g producenta 6W, mirnik 5,8 do 5,9W.

Czyli jest wystarczająco precyzyjny mimo, że jak niemal wszystko przyjechał z Chin, :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pomiar jest właściwy, silnik 180W w momencie startu pobiera ok. 230-250W

Była o tym u mnie dyskusja,robiliśmy takie pomiary chyba w tamtym roku, kolega An2lec też był ich ciekaw.

 

Generalnie nie pamiętam o co tam chodziło, ale miało to związek z podawanym sposobem sprawności silnika.....

 

Ekoenergia stosuje 180W silniki, bo... najkrócej bo tak. Wola unikać 90W, bo.. tak

 

Najciekawsze jest to,że jest silnik pośredni, bodajże 130W, ale nikt go nie stosuje..... w sensie żaden z producentów motoreduktorów

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzuci ktoś 'przepis' na komorany w trybie letnim ?

Będę wrzucał w zasobnik czeskie grosiwo do grzania cwu w najbliższym czasie co i jak przestawić na początek ?

https://esterownik.pl/remote/2753

 

ps.

jeszcze będzie jeszcze trochę 'zabawy', bo bulgocze w zasobniku cwu, grzejnik mi jeden cieknie, pewnie jakiś zapowietrzony się znajdzie i podłogówkę muszę 'wysterować' czyli trochę grzania, trochę podtrzymania, ale to po kolei. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
podrzuci ktoś 'przepis' na komorany w trybie letnim ?

Będę wrzucał w zasobnik czeskie grosiwo do grzania cwu w najbliższym czasie co i jak przestawić na początek ?

 

Tutaj https://esterownik.pl/remote/2645 w fazie testów.Ostatni miesiąc na manualu,teraz grupowe ustawiam.Niestety bez zaglądania na palnik bo właściciela nie ma.

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przychodzi blondyn do macdonaldsa.

Poproszę frytki. - mówi blondyn.

Duże, czy małe? - pyta obsługa.

Trocę takich i trochę takich. Tak mniej więcej pół na pół. - odpowiada blondyn.

 

po pierwsze

Trzeba zrozumieć pytanie, aby odpowiedzieć.

po drugie

Pytanie oczekuje odpowiedzi, nie awantury.

 

karoka zrozumiał pytanie, jak widzę. Nie chce jednak odpowiedzieć, jak to zwykle. Jego sprawa.

 

Jak znasz łacinę (jeśli jednak jest to jedyna rzecz jakiej nie znasz,popytaj swego funfla jorga,on zna wiki na pamięć)

to poczytaj moja sygnaturkę.I nie męcz ucha.Przynajmniej tu.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz łacinę (jeśli jednak jest to jedyna rzecz jakiej nie znasz,popytaj swego funfla jorga,on zna wiki na pamięć)

to poczytaj moja sygnaturkę.I nie męcz ucha.Przynajmniej tu.

A to łacina jest w standardzie z RBRem? Czy aby nie za bardzo kreujesz się na uczonego?

A czy przypadkiem angielski nie jest najbardziej trendy? Kindly please answer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Twój pomiar jest właściwy, silnik 180W w momencie startu pobiera ok. 230-250W

Była o tym u mnie dyskusja,robiliśmy takie pomiary chyba w tamtym roku, kolega An2lec też był ich ciekaw.

 

Generalnie nie pamiętam o co tam chodziło, ale miało to związek z podawanym sposobem sprawności silnika.....

 

Ekoenergia stosuje 180W silniki, bo... najkrócej bo tak. Wola unikać 90W, bo.. tak

 

Najciekawsze jest to,że jest silnik pośredni, bodajże 130W, ale nikt go nie stosuje..... w sensie żaden z producentów motoreduktorów

 

OK, ale ja podałem pobór mocy silnika pod obciążeniem i właśnie licznik pokazuje ok 220W, gdy podajnik testowałem bez groszku (na pusto) t mieścił się w podanych parametrach producenta. Być może trafił mi się zespolony dwuślimakowy motoreduktor źle spasowany i dlatego taki duży pobór mocy.

Niepokojące są dość silne wibracje jednostki napędowej przenoszące się na zasobnik i podajnik wywołują dość głośne "buczenie" całości.

Większość silników przy biegu jałowym pobiera max 60% mocy jaka widnieje na tabliczce znamionowej silnika. Oczywiście im mniejszy (mocowo) silnik tym ta dysproporcja się powiększa, bo i sprawność takiej jednostki spada.

Reasumując: pobór mocy trochę za duży, prawdopodobnie przez zbyt duże opory przekazania napędu na ślimak (niepokojące wibracje).

Może się dotrze :yes::D:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Jak znasz łacinę (jeśli jednak jest to jedyna rzecz jakiej nie znasz,popytaj swego funfla jorga,on zna wiki na pamięć)

to poczytaj moja sygnaturkę.I nie męcz ucha.Przynajmniej tu.

 

Znowu to samo. Novy - nie znudziło Ci się jeszcze to podsycanie nerwowości na forum. Daj sobie na zatrzymanie. Czy te Twoje wypociny wniosły coś do tematu RBR-a?. Sam sobie odpowiedz na tak zadane pytanie.

I kolejny adwokat BBE - a kysz pieniaczu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale ja podałem pobór mocy silnika pod obciążeniem i właśnie licznik pokazuje ok 220W, gdy podajnik testowałem bez groszku (na pusto) t mieścił się w podanych parametrach producenta. Być może trafił mi się zespolony dwuślimakowy motoreduktor źle spasowany i dlatego taki duży pobór mocy.

Niepokojące są dość silne wibracje jednostki napędowej przenoszące się na zasobnik i podajnik wywołują dość głośne "buczenie" całości.

Większość silników przy biegu jałowym pobiera max 60% mocy jaka widnieje na tabliczce znamionowej silnika. Oczywiście im mniejszy (mocowo) silnik tym ta dysproporcja się powiększa, bo i sprawność takiej jednostki spada.

Reasumując: pobór mocy trochę za duży, prawdopodobnie przez zbyt duże opory przekazania napędu na ślimak (niepokojące wibracje).

Może się dotrze :yes::D:yes:

Przy rozruchu każdy silnik pobiera więcej mocy niż to jest na tabliczce i może to jest pokazane. Czy taką wartość pokazuje przez cały czas pracy? Aby to dobrze pomierzyć to podajnik musiał by chodzić nie parę sek. a kilka minut. A inna sprawa to ta praca na "biegu jałowym". Silnik ma opór od przekładni i ślimaka więc nie jest to praca na biegu jałowym. Pewne opory już ma do pokonania. Nie rozbierałem jeszcze (:))tej przekładni i nie wiem jakie tam są opory ale na pewno jakąś siłę trzeba włożyć aby to się obróciło a do tego jeszcze dochodzi ślimak który ociera o ścianki rury w której leży.

Wibracje o których piszesz są i będą jak przy większości silników na 220V a w tym przypadku przy testach z pustym zasobnikiem są spotęgowane jeszcze takim pudłem rezonansowym jakim jest sam zasobnik. Jak się już przyzwyczaisz do tego dźwięku to będziesz poznawał po nim czy w zasobniku jest jeszcze groch czy jest już pusty. Jest duża różnica w odgłosach a im drobniejszy groch tym bardziej ciche podawanie bez rozkruszania kawałków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Podałem stały pobór mocy przy pracy z obciążeniem (nie rozruch).

Patrząc na motoreduktor, jest to podwójna przekładnia ślimakowa. Przekładnia ślimakowa o ile jest precyzyjnie złożona stawia bardzo mały opór od strony wałka napędowego.

Na tema automatyki, elektryki i mechaniki mam dość dużą wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, a ta przekładnia to taki mikrusek.

Powinna dać się obracać małym paluszkiem.

Zauważ, że przy tak dużym przełożeniu reduktora nawet łamanie groszku przez ślimak bardzo nieznacznie podnosi pobór mocy - dosłownie 2 -3 W.

Przekładnie ślimakowe są ciche i dają naprawdę duże przełożenia przy niewielkich gabarytach i prostocie konstrukcji.

Dla wtajemniczonych: dobre i tanie przekładnie ślimakowe robi firma KACPEREK z Wa-wy.

Tam się zaopatruję w napędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...