Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podałem stały pobór mocy przy pracy z obciążeniem (nie rozruch).

Patrząc na motoreduktor, jest to podwójna przekładnia ślimakowa. Przekładnia ślimakowa o ile jest precyzyjnie złożona stawia bardzo mały opór od strony wałka napędowego.

Na tema automatyki, elektryki i mechaniki mam dość dużą wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, a ta przekładnia to taki mikrusek.

Powinna dać się obracać małym paluszkiem.

Zauważ, że przy tak dużym przełożeniu reduktora nawet łamanie groszku przez ślimak bardzo nieznacznie podnosi pobór mocy - dosłownie 2 -3 W.

Przekładnie ślimakowe są ciche i dają naprawdę duże przełożenia przy niewielkich gabarytach i prostocie konstrukcji.

Dla wtajemniczonych: dobre i tanie przekładnie ślimakowe robi firma KACPEREK z Wa-wy.

Tam się zaopatruję w napędy

Możesz sprawdzić opór zdejmując osłonę wentylatora silnika a wtedy tak jak piszesz, jednym paluszkiem :) Jeżeli jest jednym paluszkiem tzn że silnik :(

Po prostu nie wiedziałem jak było mierzone czy przy stałej pracy czy tylko rozruch dlatego tak wcześniej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Na chwilę obecną nie ma tragedii. Zaznaczyłem tylko mały problem, oczywiście te wibracje to być może moje subiektywne odczucie.

Niech sobie maszynka trochę pokręci, a później dokonam końcowej oceny.

Ps: silnik chyba z firmy BESEL u Kacperka. Oni nie robią silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka mam pod ręką :)

Mamy namiary na siebie, jak będzie w potrzebie to wie gdzie bębnić.

Podeśle jak będzie coś nie tak albo podjadę, mam nie daleko.

 

u mnie taż głośno buczy hydraulik stwierdził że jest głośny zwłaszcza jak jest mało w zasobniku u kolegi słuchałem ma innej firmy piec jest cisza tylko chrupanie grochu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Pełny pojemnik faktycznie może te wibracje tłumić niema do zera.

Silniki w podajnikach firmy BESEL,oni też już nie "polacy" a konsorcjum włoskie cantonigroup. Chyba jako jedyni w Polsce robią małe silniczki 1 i 3-fazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Znowu to samo. Novy - nie znudziło Ci się jeszcze to podsycanie nerwowości na forum. Daj sobie na zatrzymanie. Czy te Twoje wypociny wniosły coś do tematu RBR-a?. Sam sobie odpowiedz na tak zadane pytanie.

 

Nie podsycam nerwowości.Odpowiedziałem jedynie temu człowiekowi ,który własnie to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark

Powtarzam Ci,że pod względem poboru prądu masz wszystko w porządku.

Ta dyskusja juz była i ten temat był wałkowany, nie chce mi się do tego dokopywać.

 

Chcesz- zadzwoń do Besela, to Ci wytłumaczą.

 

Z pamięci chodziło o to,że miała to być bodajże moc mechaniczna na wale silnika, to oznacza to 180W

Robiliśmy kilka takich pomiarów z bodajże 3motoreduktorami....

 

Twój pobór silnika 180W na poziomie 220-250W jest normalny, wszystko jest tutaj w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Mark

Powtarzam Ci,że pod względem poboru prądu masz wszystko w porządku.

Ta dyskusja juz była i ten temat był wałkowany, nie chce mi się do tego dokopywać.

 

Chcesz- zadzwoń do Besela, to Ci wytłumaczą.

 

Z pamięci chodziło o to,że miała to być bodajże moc mechaniczna na wale silnika, to oznacza to 180W

Robiliśmy kilka takich pomiarów z bodajże 3motoreduktorami....

 

Twój pobór silnika 180W na poziomie 220-250W jest normalny, wszystko jest tutaj w porządku.

 

OK. Jeśli jest jak mówisz, to nie ma problemu.

I o to właśnie chodzi, aby zawsze było z górki.... no i ciepło oczywiście. :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich przekładniach mowa, ja po tamtym sprawdzeniu stosuje motoreduktory Ewmar-Ness a silniki do appm-1 zamawiam 90W

Pisałeś często że stosujesz Ewmara i że są lepsze choć ja nie jestem tego pewien bo jak dla mnie pracują tak samo głośno :)

Dlaczego przy RBRach nie może być tak samo, jeszcze ktoś pomyśli że wstawia się coś tańszego.

Nie pamiętam dokładnie od kiedy ale na "oko" chyba ze 2 czy 3 miesiące RBRy idą również na Ewmarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat miernik pokazuje dość precyzyjnie.

Pompa w/g tabliczki ma pobierać 45W i dokładnie tyle pokazuje miernik.

Sterownik pobiera w/g producenta 6W, mirnik 5,8 do 5,9W.

Czyli jest wystarczająco precyzyjny mimo, że jak niemal wszystko przyjechał z Chin, :yes:

 

Podaj link do jego opisu lub podaj model ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kociołku kręci EWMAR z silnikie BESEL.

EWMAR wizualnie wygląda bardzo ładnie. Precyzyjnie spasowany reduktor i ładnie wykończony. Tak na OKO :lol::D

 

Ciesz sie kolego, moim zdaniem na rynku, co już kilka razy pisałem mogą zostac nordy i ewmary.

Cały czas się wcześniej dziwiłem, po co przy eko... non stop kombinuje się z motoreduktorami, były swego czasu takie niemiecki BHF-y, często były nawet ciche, ale sypały się dość często, brucer na początku też wychodził z taką śmieszna inną przekładnią, tam nigdy nie było problemu z silnikiem czy kondensatorem, cicho zestaw pracował, ale z kolei mocniejsze zawleczki powodowały pękanie tulei i wycieki..... inny wynalazek ostatnio stosowany to jakby to okreslic urządzenie przemysłowe, jednorazowe bez korków na dolanie oleju.... takie z kolei inne, niebieskie to często przecieki i kłopoty, bo zewnętrznie takie same a... itd. itp.

 

To się napisałem :) przepraszam i już nie przeszkadzam, chciałem Cię tylko uspokoic z tym poborem prądu, bo to normalna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...