Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość mark3k
Ciesz sie kolego, moim zdaniem na rynku, co już kilka razy pisałem mogą zostac nordy i ewmary.

Cały czas się wcześniej dziwiłem, po co przy eko... non stop kombinuje się z motoreduktorami, były swego czasu takie niemiecki BHF-y, często były nawet ciche, ale sypały się dość często, brucer na początku też wychodził z taką śmieszna inną przekładnią, tam nigdy nie było problemu z silnikiem czy kondensatorem, cicho zestaw pracował, ale z kolei mocniejsze zawleczki powodowały pękanie tulei i wycieki..... inny wynalazek ostatnio stosowany to jakby to okreslic urządzenie przemysłowe, jednorazowe bez korków na dolanie oleju.... takie z kolei inne, niebieskie to często przecieki i kłopoty, bo zewnętrznie takie same a... itd. itp.

 

 

To się napisałem :) przepraszam i już nie przeszkadzam, chciałem Cię tylko uspokoic z tym poborem prądu, bo to normalna sprawa.

 

Dzięki za info. Są jeszcze motoreduktory z górnej półki firmy SEW, ale niestety trochę zbyt drogie. Niemniej u mnie w firmie mam ich kilkanaście i pracują bezawaryjnie od ok 15-tu lat. Dobrze słyszeć, że przekładnia solidna i nie tylko na OKO:)

Nie zauważyłem, abyś kiedykolwiek przeszkadzał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Podaj link do jego opisu lub podaj model ok ?

 

Linka nie podam, bo kupiłem na alledrogo jakieś pół roku wstecz.

Model tak: Watomierz GB202.

To oczywiście chińczyk, ale może zrobiony przez żółte rączki nie po sake :lol2: i dlatego jak do tej pory dobrze pokazuje.

Testowałem go także przy włączonej klimatyzacji i także dobrze pokazywał.

Może dobrze trafiłem. Oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj link do jego opisu lub podaj model ok ?

Od kilku lat używam takiego miernika http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/MIER-PMP200-Prosty-miernik-mocy-watomierz-do-3000W/22616 Kiedyś porównywałem jego wskazania względem domowego licznika energii łącznie z miernikiem cęgowym. Był bliższy prawdy niż miernik cęgowy, ale ma jedną wadę nie liczy urządzeń pon. kilku wat . Przez ok. miesiąc Skamp z Brulim nakręcił 8 kWh w tym kilka dni testów paliwa na większej mocy 2,5- 3,5 kW ale samego sterownika na czuwaniu już nie liczył bo za mała moc.

 

Do 8 kWh trzeba by dodać kilka kWh czuwania sterownika.

Edytowane przez wojtek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielne wczesne popełudniue wyczytałem o dolewaniu oleju do przekładni w motoreduktorro ( trzeba - co ile jak ?)

Temat nr. 2 jak u Was z częstotliwością zrywania zawleczek ( wiem, że to od wungla zależy ) i jaka jest w rbr 17 ( gdzie to kupić, bo na zapas trzeba by mieć ze dwie sztuki )

Temat nr 3

Komorany - jaki czas pracy podajnika, jakie parametry spalania, Ilość kg/min pracy podajnika= ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Faktycznie u mnie także nie ma w pudełku zapasowej zawleczki. Trzeba będzie kupić kilka na wszelki wypadek.

Odnośnie watomierza to ten model który wcześniej podałem (GB202) pokazuje od kilku watów (sterownik bez włączonych urzadzeń na wyjściu) pokazuje 6,8 do 6,9W.

Ma ktoś wymiar zawleczki, a konkretnie średnicę? Proszę podać.

 

Specyfikacja techniczna GB202

 

- maksymalne obciążenie 3600W, 16A

- zakres pomiaru napięcia: 200V – 276V

- błąd pomiaru napięcia ± 1%

- zakres pomiaru prądu 0,01A - 16A

- błąd pomiaru prądu ± 1% lub 0,01A

- zakres pomiaru mocy 0,0W - 9999W

- błąd pomiaru mocy ± 1% lub ± 0,2W

- całkowity pomiar energii: 999,9kWh

- zakres pomiaru częstotliwości 45Hz - 65Hz

- pobór energii <0,5W

- temp. pracy -20°C do +50°C

Opis

 

Miernik energii Watomierz GB202 GreenBlue

 

- wyświetlanie aktualnej godziny

- wyświetlanie napięcia sieci

- wyświetlanie poboru prądu

- wyświetlanie aktualnego obciążenia gniazdka (moc urządzenia w watach)

- yświetla i zapisuje sumę zużytej energii elektrycznej

- wyświetla i zapisuje całkowity czas włączenie oraz opłaty za energię (po zdefiniowaniu stawki)

- wyświetla częstotliwość sieci elektrycznej, współczynnik mocy

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc i czas mi poswiecony dla kol. Zbigmaz .Wiecej takich ludzi to nawet dla kompletnego laika rbr nie bedzie straszny.Pytanko pale auto lato na temp.zewn i jak ustawic regulator temp.kotla na co czy pogodowy?

Pogodowy porusza się po krzywej grzania co w lecie nie ma znaczenia i jest dobra do wykorzystania w zimie. a ustawione na CO ma jedną stałą temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zawleczkami to jest tak,że w instrukcji napisane,że sa a fizycznie ich nie dostajemy jako producenci.....

Albo powiem inaczej przy eko czy appm ich nie dostaję, sa w komplecie w woreczku z azp, kilka razy zwracałem na to uwagę, ale cóż.....

 

Zawleczka do eko to śruba, twardość 8.8, długośc kupic ok.5,5cm, gwint tylko na końcu.

 

Co do pytania o ten korek, widze,że zaczynacie dramatyzowac. Teoretycznie olej powinien być na cały żywot przekładni, czasami bywa tak, że cos sie "poluzuje" i po lekkim dokręceniu nieszczelność znika, czasami można wymienić jakiś simering jak olej wycieka, wówczas dzięki koreczkowi można wyciek uzupełnić.

Czasami trzeba wymienić dany moduł przekładni.... Nie ma jednak co dramatyzować z tym tematem.

Nie cieknie- to ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...