Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Linka nie podam, bo kupiłem na alledrogo jakieś pół roku wstecz.

Model tak: Watomierz GB202.

To oczywiście chińczyk, ale może zrobiony przez żółte rączki nie po sake :lol2: i dlatego jak do tej pory dobrze pokazuje.

Testowałem go także przy włączonej klimatyzacji i także dobrze pokazywał.

Może dobrze trafiłem. Oby.

 

Dzięki za info - zaraz zamówię i porównam jego wskazania z homologowanym - jak będzie faktycznie dobry to się ucieszę bo jest mniejszy i ma więcej funkcji/wskazań od zwykłego licznika kWh.

 

wojtek65 - dzięki za link - ze względu na cenę, dodatkowe wskazania, dokładność pomiaru wybiorę jednak ten polecony przez mark3k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zastanawiam się czy da się do tego mojego układu zaprząc w przyszłości jakiejś pompki np. PCWU-3,8H-A3, typowa pompka do CWU ale może do połowy listopada dałaby radę podgrzewając lekko na dole podłogówkę, trochę byłoby przy tym kombinacji, zobaczy się w przyszłości.

 

Poczekaj i zobacz jakie będę miał doświadczenia z grzaniem domu tą PPC - co prawda będzie to przez wężownicę w bojlerze i ciepło pójdzie na grzejniki a nie w podłogówkę, ale okaże się czy to w ogóle zadziała w dodatku w 2 taryfie [obawiam się czy złąd nie będzie za duży].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Ta pompa ma moc grzewczą ok 3,8kW (pobiera z sieci ok 1 kW) - bardzo dobra sprawność.

Faktycznie te 3,8kW to nie jest za dużo, do podłogi powinno wystarczyć.

Układ ma dużą bezwładność cieplną i nagrzewanie trochę potrwa, ale później to już raczej wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak watpliwosci czy taka pompka 3.5 kW zdola podgrzac podloge bo niby na zasilaniu jest 35 ale mimo wszystko odbior i przeplyw wody w podlogowce to nie to samo co 160 litrow zaizolowanego zbiornika CWU z praktycznie zerowym odbiorem noca.

 

U mnie ta PPC:

 

http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-hewalex-pcwu-3-8h-a3-i3501987495.html

 

osiąga od 3,3 do 4,0 kW [wg ceipłomierza], z tym, że 4,0 to przy temp. powietrza 24* C ale 3,3 już przy 18*C.

 

Przepływ ma większy [0,74 m3/godz] niż mam przez kocioł na ekogroszek [0,60 m3/godz], przy niższej temp. wody powinien też być wyższy SVER niż przy grzaniu zasobnika CWU do 50*C [osiągam 2,5-2,7 średniodobowo].

 

U mnie zapotrzebowanie domu na ciepło to <7 kW przy -25/+22 więc te 3,3 kW powinno spokojnie dać radę w okresach przejściowych - może nawet w 2 taryfie [zwłaszcza, że mogę pobierać powietrze przez GWC] - nie wiem tylko jak zadziała podawanie ciepła z PPC przez wężownicę zasobnika CWU do kotła i w instalację.

 

Podaj link do tego za 2 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa ma moc grzewczą ok 3,8kW (pobiera z sieci ok 1 kW) - bardzo dobra sprawność.

Faktycznie te 3,8kW to nie jest za dużo, do podłogi powinno wystarczyć.

Układ ma dużą bezwładność cieplną i nagrzewanie trochę potrwa, ale później to już raczej wystarczy.

 

Planuję "rozbujać" układ kotłem a potem przełączyć się na PPC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta PPC:

 

http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-hewalex-pcwu-3-8h-a3-i3501987495.html

 

osiąga od 3,3 do 4,0 kW [wg ceipłomierza], z tym, że 4,0 to przy temp. powietrza 24* C ale 3,3 już przy 18*C.

 

.

 

Czyli jak zaczynamy grzać w naszych kotłach a standadowo są to temp zew ok 10-14 st to już cop bedzie ok 2,5? a w nocy 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzewam dziś trochę dom bo się chłodno zrobiło.

Co oznacza jeżeli pompa mieszająca świeci się na schemacie na żółto?

Nie mam w w swojej instalacji takiej pompy. Jest zawór 4-drogowy.

 

Ale sterownik nie wie o tym,że nie masz takiej pompy.Masz włączoną jak mieszająca to włącza się.Możesz obniżyć temp.załączanie tej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są przybliżone wartości parametru:Czas pracy podajnika do opróżnienia zasobnika [min]

dla najpopularniejszych wungli w rozbiciu na kg ? ( 50kg czy 100kg )

np. dla Jaret, Retopal, Komorany

 

Nie mierzyłem, a przekonam się dopiero po wykończeniu zasobnika, więc szybciej będzie podać przybliżoną wartość od kogoś, gdzie się sprawdza i ewentualnie korygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są przybliżone wartości parametru:Czas pracy podajnika do opróżnienia zasobnika [min]

dla najpopularniejszych wungli w rozbiciu na kg ? ( 50kg czy 100kg )

np. dla Jaret, Retopal, Komorany

 

Nie mierzyłem, a przekonam się dopiero po wykończeniu zasobnika, więc szybciej będzie podać przybliżoną wartość od kogoś, gdzie się sprawdza i ewentualnie korygować.

Tutaj jest to zależne od zastosowanego ślimaka w palniku. W moim jest to około 0,34kg/min. Reszta jest zależna od granulacji grochu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest to zależne od zastosowanego ślimaka w palniku. W moim jest to około 0,34kg/min. Reszta jest zależna od granulacji grochu.

 

A ja jestem teraz w szoku bo mój rosyjski ekogroszek wychodzi ok 0,305kg/min sprawdzam po raz kolejny zobacze czy sie potwierdzi, czy ktoś już miał taki lekki eko bo wcześniejsze których używałem były właśnie koło tego co podaje zbigmaz01?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...