Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość mark3k
Marku chodziło o "kapliczkę" ale do innego kotła.

Myślę że Tobie nie jest potrzebna.

 

Możliwe, czytam forum od dość dawna i taki temat mi się przypomniał.

Wcześniej rozważałem zakup Ogniwa i pewnie stąd ten temat wrócił jak bumerang.

Dzięki wszystkim za szybki odzew w temacie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
W przypadku modyfikacji kotła to bardzo dobrze że kol. w84u to zrobił i podzielił się tą modyfikacją za free. Oby więcej takich ludzi. A to że czasami "mania wielkości" wychodzi ... no cóż Novy ... każdy facet tak ma i lubi być "naj" :)

 

Napisz lepiej czy grzejesz cwu kociołem i jak się sprawuje "ceramic mod"

 

Sorrki,dla mnie modyfikacja kotła za 8k pln to ..profanacja.I oszustwo w opinii tego nabytku.Ale jak kto tam woli.Mój RBR jest nie czyszczony od zakupu,2 miechy.Ogniwo czyściłbym już ze dwa razy.Reszta już niebawem.Zima nadciąga.Pozdrawiam...i ciągłe wyrazy współczucia dla użytkowników Ogniwa.A...w Castoramie jest obniżka szlifierek.Radzę zakupić.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę Was bardzo o odpowiedź na takie prościutkie pytanie:

 

Po co w tak doskonałym kotle (RBR-a mam oczywiscie na myśli), który nie tworzy ani grama sadzy, a popiół tworzy tak delikatny i w tak małych ilościach, że "można go wciągnąć nosem" i nie potrzeba nawet odkurzacza (to cytat od kolegi Novy!) - po co w takim kotle dodatkowa wykładzina ceramiczna powłok wodnych za dodatkowe 600 PLN?

 

Liczę, że obecni tu wyśmienici praktycy wyjaśnią ten banalnie prosty problem takiemu beznadziejnie naiwnemu teoretykowi, jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestek27 niestety w realu nigdy nie miałem możliwości zapoznać się z działaniem sterowników eCoal i Bruli.

Natomiast na podstawie wykresów wymienionych sterowników zainstalowanych w różnych kotłach, oraz własnego doświadczenia pozwolę sobie na parę słów komentarza.

 

 

Przyglądając się uważnie i porównując temperatury pracy Twego kotła oraz temperatury pracy kotła tego „pieniacza” w84u, zdecydowanie, podkreślam zdecydowanie bardziej, przemawia do mnie wykres pracy kotła kolegi w84u.

 

 

 

ps.

Temperatura spalin, nie odzwierciedla nam bezpośrednio wielkości strugi spalin

 

Możesz trochę jaśniej?

Jestem nowicjuszem w tej dziedzinie i to mój pierwszy kocioł tego typu.

Z pewnością nie potrafię jeszcze ustawić go tak jak należy dlatego czasem pytam o coś na forum.

Jesteś bardziej doświadczony to może coś podpowiesz?

Trochę mi się zapada żar na palniku i wydaje się że ten groszek który wsypałem ma za mało popiołu do grzania tylko CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ścianki w piecu po wypaleniu zasobnika był szare sadzy nie stwierdziłem nie mam ceramiki. A teraz pytanie jakie macie kominy ja mam z czerwonej cegły nez żadnego wkładu to będzie pierwsza zima z tym reaktorem czy mogą mi wyjść jakieś wykwity na kanale bo są różne opinie na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się zapadał ale ja palę wesołą.

Musisz czas postoju podajnika zmniejszyć i może troszkę więcej podawać.

Ale na tych zdjęciach na poprzedniej stronie, nie widać żeby się jakoś zapadał.

 

Na tych zdjęciach to było jeszcze mało widoczne.

Dziś rano zaglądnąłem i było znacznie niżej. Wprowadziłem już korekty za radą P. Wieśka i zobaczymy co bedzie jak wrócę z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Do 75max:

Wykwity występują najczęściej gdy palisz mokrym opałem oraz dodatkowo spaliny mają za niska temperaturę. Dochodzi do zawilgocenia komina i masz "kwiatki" na kominie.

Jeśli masz komin z klinkieru to i tak z reguły na klinkierze pojawiają się wykwity (bez wyraźnej przyczyny)

trzeba smarować klinkier takim olejem do klinkieru i jest "piknie":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ścianki w piecu po wypaleniu zasobnika był szare sadzy nie stwierdziłem nie mam ceramiki. A teraz pytanie jakie macie kominy ja mam z czerwonej cegły nez żadnego wkładu to będzie pierwsza zima z tym reaktorem czy mogą mi wyjść jakieś wykwity na kanale bo są różne opinie na ten temat

 

Ja też mam komin ze zwykłej czerwonej cegły bez wkładu.

Jak do tej pory nic się nie dzieje. U mnie strych jest nieogrzewany i ocieplenia dachu też nie ma. Chyba ocieplę styropianem komin.

Ponad dachem jest ocieplenie komina ale pod nim juz nie. Mam nadzieję że jak to zrobię to bedzie bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan przecież ty nie kupujesz kotła, nie doradzasz w sprawie wyboru kotła więc po co ci takie wiadomości? Ja bym ci odpowiedział tak : a kto biednemu zabronił?

 

Zapytałem, bom ciekawy (o sens tej dodatkowej ceramiki w kotłach RBR, znaczy).

 

Nie zrozumiałem z Twojej odpowiedzi - kto jest tym biednym, któremu zabroniono, czy nie zabroniono? Czy to TY, czy Novy!, czy INSTALCO? Strasznie mętnie to napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam komin ze zwykłej czerwonej cegły bez wkładu.

Jak do tej pory nic się nie dzieje. U mnie strych jest nieogrzewany i ocieplenia dachu też nie ma. Chyba ocieplę styropianem komin.

Ponad dachem jest ocieplenie komina ale pod nim juz nie. Mam nadzieję że jak to zrobię to bedzie bezpieczniej.

 

Też mam jak u Ciebie strych nie ocieplony, Też myślałem nad ociepleniem komina ale raczej wełną nie styropianem bo on się chyba nie na daje na komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam komin ze zwykłej czerwonej cegły bez wkładu.

Jak do tej pory nic się nie dzieje. U mnie strych jest nieogrzewany i ocieplenia dachu też nie ma. Chyba ocieplę styropianem komin.

Ponad dachem jest ocieplenie komina ale pod nim juz nie. Mam nadzieję że jak to zrobię to bedzie bezpieczniej.

 

Nie ocieplaj styropianem komina - tym bardziej na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam komin ze zwykłej czerwonej cegły bez wkładu.

Jak do tej pory nic się nie dzieje. U mnie strych jest nieogrzewany i ocieplenia dachu też nie ma. Chyba ocieplę styropianem komin.

Ponad dachem jest ocieplenie komina ale pod nim juz nie. Mam nadzieję że jak to zrobię to bedzie bezpieczniej.

 

Lepiej wełną, bo niepalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...