Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i chyba tak jest. Tylko nie można ustawić wyższej CWU niż CO.

Można ale wtedy ustawiasz priorytet i podbicie CO.

 

No to w czym problem z tym ustawieniem wyżej CWU niż CO bo już się pogubiłem.

Problem jest jak nie ustawisz priorytetu a zadana CO i CWU sa takie same wtedy dłużej dogrzewasz bojler do zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy to karta czy nie ES. To jest idealne dwie minuty i to nie na jednej karcie. Można by sprawdzić czy to jest w tym samym czasie na kilku kartach czy nie. ES też ma jakąś historię zapisaną tylko nie wiem czy wszystkich kotłów czy wybranych.

 

Ty też miałeś przerwę tylko o 04:42 do 04:45 czyli nie jestem sam :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prośbę, czy możecie zerknąć na mój sterownik.

Jestem "świeżym" użytkownikiem kotła więc proszę o wyrozumiałość>

 

Ostatni zasyp zrobiłem eko z Castoramy (20-22MJ).

Poprzednie zasypy (wiem, wiem, niewilele ich było ale jednak) udawało się zejść w okolice 5kg/dzień (Carbon R, też z Casto), tak teraz jest to 7-8kg.

Czy właśnie kaloryczność jest "sprawcą" tego czy też to moje nieudolne "dłubanie"?

 

Drugie pytanie dotyczy dogrzewania wody.

Jak ustawić parametry by szybciej dogrzewać wodę, kiedy ta wieczorem ma się na wyczerpaniu a kolejka chętnych czeka? (priorytet + podbicie?).

 

https://esterownik.pl/remote/2772

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się ze za mocno dmuchasz i dużo ucieka w komin? Tu szukaj przyczyny, to nie jest miał aby tak mocno dymać.

Masz ustawiony tryb "lato" i tu możesz sobie pozwolić na priorytet, sterownik nie będzie czekał na spadek CO tylko zacznie dogrzewać CWU. Histereza ustawiona na 1,4 też opóźnia (troszeczkę) ten start i możesz zmniejszyć. Można jeszcze w programatorze CWU wyprzedzić czas o 0,5godz. wcześniej aby nie było że domownicy zaczynają się myć a ty masz ustawione obniżenie temp. o 6*C. Czy aż taka różnica jest ci potrzebna? Wydaje mi się że podtrzymanie temp. na zadanym poziomie będzie troszkę tańsze niż taki ostry start i dogrzewanie przez dłuższy czas.

Możesz jeszcze spróbować wykorzystać podtrzymanie. Podczas niego niewielka ilość wody zostaje nagrzana, skracając czas postoju w podtrzymaniu podniesie temp. CO i teraz można wykorzystać pompę mieszającą do podniesienia temp. powrotu. Pompa zadziała i ta cieplejsza woda zostanie przepchana do CWU, podniesie się powrót, podniesie się CWU.

Możesz próbować, może coś się ci sprawdzi.

 

Poczekaj jeszcze trochę może ktoś coś dopisze lub mnie skrytykuje, wtedy wybierzesz to co najlepsze :)

 

 

Kaloryczność jest też sprawcą :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się ze za mocno dmuchasz i dużo ucieka w komin? Tu szukaj przyczyny, to nie jest miał aby tak mocno dymać.

Masz ustawiony tryb "lato" i tu możesz sobie pozwolić na priorytet, sterownik nie będzie czekał na spadek CO tylko zacznie dogrzewać CWU. Histereza ustawiona na 1,4 też opóźnia (troszeczkę) ten start i możesz zmniejszyć. Można jeszcze w programatorze CWU wyprzedzić czas o 0,5godz. wcześniej aby nie było że domownicy zaczynają się myć a ty masz ustawione obniżenie temp. o 6*C. Czy aż taka różnica jest ci potrzebna? Wydaje mi się że podtrzymanie temp. na zadanym poziomie będzie troszkę tańsze niż taki ostry start i dogrzewanie przez dłuższy czas.

Możesz jeszcze spróbować wykorzystać podtrzymanie. Podczas niego niewielka ilość wody zostaje nagrzana, skracając czas postoju w podtrzymaniu podniesie temp. CO i teraz można wykorzystać pompę mieszającą do podniesienia temp. powrotu. Pompa zadziała i ta cieplejsza woda zostanie przepchana do CWU, podniesie się powrót, podniesie się CWU.

Możesz próbować, może coś się ci sprawdzi.

 

Poczekaj jeszcze trochę może ktoś coś dopisze lub mnie skrytykuje, wtedy wybierzesz to co najlepsze :)

 

 

Kaloryczność jest też sprawcą :p

 

A może zerknie kolega na mój kociołek i doradzi trochę co zrobić żeby zmniejszyć spalanie. Jeśli się da oczywiście.

Myślę że może faktycznie nie obniżać aż tak bardzo CWU i to utrzymanie wyższej temp. było by tańsze jak piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zerknie kolega na mój kociołek i doradzi trochę co zrobić żeby zmniejszyć spalanie. Jeśli się da oczywiście.

Myślę że może faktycznie nie obniżać aż tak bardzo CWU i to utrzymanie wyższej temp. było by tańsze jak piszesz?

Poczekaj aż skończy się to co zasypałeś teraz.

Czy będzie pasowało z tym co zobaczysz po skończeniu czasu pracy podajnika.

Miał schodzi inaczej a groszek inaczej, być może spalanie jest podobne tylko jest błąd przez zmianę paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to co zasypałem to zmieniłem na podawanie 0,34kg na minutę to raczej już mniej nie podaje

Wzrosło to spalanie ale może to wynik tego że pralka pobiera ciepłą wodę do prania z CWU. Chociaż nie pierze się codziennie to trochę dużo wzrosło.

Powiem ci że jeżeli groszek normalnej frakcji to 0,32 schodzi, zobaczysz jak się skończy.

Kiedyś zmierzyłem jak schodzi groszek z Wesołej to dopiero była różnica 0,284, tyle że były kawałki i po 3,5 do 4 cm nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...