Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ostatni zasyp zrobiłem eko z Castoramy (20-22MJ).

Poprzednie zasypy (wiem, wiem, niewilele ich było ale jednak) udawało się zejść w okolice 5kg/dzień (Carbon R, też z Casto), tak teraz jest to 7-8kg.

Czy właśnie kaloryczność jest "sprawcą" tego czy też to moje nieudolne "dłubanie"?/QUOTE]

 

To pewnie czeski z Komoran, który ma maks. 19,8 MJ/kg [a 20-22 to ma ciepła spalania a nie wartości opałowej].

 

Pewnie znaczenie ma także za duży ciąg dmuchawy - przy czeskim brunatnym trzeba go znacznie zredukować w porównaniu do kamiennego.

 

Testowałem Carbon R oraz Komorany i wyszło, że Carbon jest o około 26% bardziej kaloryczny, więc już wiesz ile powinno Ci spalać po prawidłowym ustawieniu.

 

Chcesz poczytać więcej zajrzyj pod link w stopce [z wynikami testów].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poczekaj aż skończy się to co zasypałeś teraz.

Czy będzie pasowało z tym co zobaczysz po skończeniu czasu pracy podajnika.

Miał schodzi inaczej a groszek inaczej, być może spalanie jest podobne tylko jest błąd przez zmianę paliwa.

 

Slusznie kolega prawi, mój rosyjski Wania po ostatnich dokładnych pomiarach(tzn, starałem się zrobić najdokładniej jak mogłem:rolleyes:)wyszło, że idzie 0,28571..../min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, niektórzy chwalą sobie strefy dla cwu. Możesz ustawić testowo bez obniżania, poczekać całą dobę i zobaczyć efekty.

 

Widać, że jest nadwyżka mocy, bo po wyłączeniu pompki od cwu, temperatura na kotle idzie jeszcze dość mocno w górę i później tylko kotłownie grzeje ;)

 

Ja u siebie ustawiłem cwu + mieszająca i wysoko temperaturę załączenia pompy, dzięki temu nie przebija mi tak CO, z tym że CWU jest zawsze zbliżona do CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie trochę że spalanie poszło sporo w górę.

Jak paliłem miałem wychodziło ok. 3kg/dobę a teraz wsypałem groszek którego teoretycznie mniej podaje na minutę a spalanie większe o ponad 1kg

Mniej podaje bo tak ci się wydaje ale więcej dmuchasz więc wychładzasz spaliny w skutek czego podaje więcej bo częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę dmuchał jeszcze mniej to chyba dłużej będzie nagrzewał? Czy źle myślę? To mój pierwszy taki kocioł więc moja wiedza jest znikoma:)
Ja bym obniżał do pokazania się sadzy, potem ze 2 oczka w górę i poczekał na wyniki. Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!

 

 

Od ponad tygodnia stałem sie nowym posiadaczem kotła RBR 11kw , i tu szczególne podziękowania chciałem złożyć Panu "MINERTU", za doradzenie i przedstawienie możliwości tego kotła , bo przyznam szczerze , że byłem przekonany w 99% do zakupu OE , ale to głownie z powodu na cenę a nie brałem pod uwagę eksploatacji , łatwości czyszczenia itp. Kociołek jeszcze nie zainsalowany ,ale do miesiąca powinien juz chodzić :D i mam nadzieje , że nie będę żałował wyboru . Prosiłbym was bardzo w przyszłości o pomoc w ustawieniach bo sam napewno wszystkiego nie ogarne :(.To mój pierwszy kocioł jakikolwiek ,bo do tej pory mieszkałem w bloku :D . Wątek przeczytałem od pierwszego postu więc chyba nie bedzie tak żle :D .

 

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...