Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Witam wszystkich !!

 

 

Od ponad tygodnia stałem sie nowym posiadaczem kotła RBR 11kw , i tu szczególne podziękowania chciałem złożyć Panu "MINERTU", za doradzenie i przedstawienie możliwości tego kotła , bo przyznam szczerze , że byłem przekonany w 99% do zakupu OE , ale to głownie z powodu na cenę a nie brałem pod uwagę eksploatacji , łatwości czyszczenia itp. Kociołek jeszcze nie zainsalowany ,ale do miesiąca powinien juz chodzić :D i mam nadzieje , że nie będę żałował wyboru . Prosiłbym was bardzo w przyszłości o pomoc w ustawieniach bo sam napewno wszystkiego nie ogarne :(.To mój pierwszy kocioł jakikolwiek ,bo do tej pory mieszkałem w bloku :D . Wątek przeczytałem od pierwszego postu więc chyba nie bedzie tak żle :D .

 

Pozdrawiam !!

Skoro przeczytałeś od pierwszego postu to wiesz że ja też tak zaczynałem, lektura wątków (różnych) pozwala na zgłębianie tematu, Trzeba jeszcze się nauczyć przesiewać to co się czyta :) Samo czytanie zawsze coś da ale tu ważne jest też to aby się nie bać próbować. Wiele kotłów jest do podglądania jakie nastawy, co z czym a dlaczego to można pytać.

Powitać i pogratulować wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nie masz czasem ustawionej minimalnej temp. CO 46st?

U mnie jest tak że mam zadaną CO 50 st. a zadaną CWU mam 42 st.

Minimalną na kotle mam 44 st. i nie pokazuje mi więcej niż 44 st chyba dlatego że nie musi grzać więcej niż 42 st.

Ale możliwe że się mylę. Mo ze ktoś mądrzejszy to wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest tak jak mówię. Zerknąłem na twój ster i tak to wygląda że masz minimalną na kotle ustawioną na 46 st. a zadaną CWU na 47 st.

Jak Ci dogrzewa wodę do 47 to na kotle musi sam ustawić na 47 a jak masz obniżoną to pokazuje twoją minimalną na kotle czyli 46 st.

 

Też tak myślę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest tak jak mówię. Zerknąłem na twój ster i tak to wygląda że masz minimalną na kotle ustawioną na 46 st. a zadaną CWU na 47 st.

Jak Ci dogrzewa wodę do 47 to na kotle musi sam ustawić na 47 a jak masz obniżoną to pokazuje twoją minimalną na kotle czyli 46 st.

zgadza się ale w programatorze jak CW jest 47 to wtedy powinien CO grzać do 50 tak mam ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ustawię priorytet CWU to bez względu na zadaną CO i tak podniesie ją na tyle żeby dogrzać CWU.

A jeżeli chcę trzymać kocioł trochę wyżej to można zadać CWU trochę niżej niż CO i też będzie ok.

Zdaje się że tak mam w tej chwili

Jak byś jeszcze podniósł temp. powrotu z 25*C jaką masz ustawioną na wyższą to pompa mieszająca przepchnie trochę tego co masz na kotle do CWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...