Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość mark3k
zapewne po to coby serwis łatwo zrobić , w większości sprzętów masz podgląd przez rs`a jak wszystko inne padnie ;) Np w tunkach sat to specjalnie dolutowałem max`a coby pogląd mieć czy wstaje po wymianie softu i gdzie się krzaczy :)

 

OK. Zgodzę się z Tobą, ale RS tylko jako złącze serwisowe wbudowane w urządzenie np. 4 piny dla serwisu, a nie dla przeciętnego zjadacza chleba. W routerze także mam wewnątrz rs-a ale tylko do serwisu, a nie do wgrywania np, firmware,

Normalnym złączem wyprowadzonym na zewnątrz powinno być tylko i wyłącznie USB.

Masz jakiś komp z RS-sem nie zabytkowy (mówię o laptopie) ?

Ja mam jakiegoś Siemensa, ale to tylko do diagnostyki leciwych samochodów i w pracy sterowniki SIMATIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Czemu kocioł pracuje do 49 stopni skoro zadana na kotle jest 44 st a zadana CWU 40?

Podbicie temp. CO 1 stopień.

Sam dopala to co podał i czeka aż się dopali czy co?

 

Gdzieś wcześniej wyczytałem, że przy grupowym tak ma i przebija o 5 grad,

Pochwal się swoimi ustawieniami, sterownik masz ofline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kocioł pracuje do 49 stopni skoro zadana na kotle jest 44 st a zadana CWU 40?

Podbicie temp. CO 1 stopień.

Sam dopala to co podał i czeka aż się dopali czy co?

Nie panikuj.Zimą ,jak pisał karoka, łatwiej jest dostroić piec.

Nie wiem czemu Ci przebija,bo nie ma dostępu do Twojego sterownika.

Ale jak masz ustawione [Rretortowy-ecoal[/b] to Ci będzie przebijał o 5 deg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jaki kabel[ ilo żyłowy ] podłaczyc z domu do kotłowni ktora jest poza domem 10 metrów aby miec sterowanie przez internet i podłaczyc czujniki temp. wew. i czujnik tem. wody ciepłej [bojlera]. Mysle dac 2x2 do czujnikow i raz 8 żyłowy do internetu ,czy tak bedzie dobrze? Wiem że to było ale nie moge odszukać dzieki.

 

W zasadzie potrzebna bedzie jedynie skretka LAN, ma osiem przewodow, do internetu potrzeba tylko cztery, wiec cztery masz wolne. Tylko wtedy nie masz zadnej rezerwy i gdzies to trzeba rozdzielic do czujnikow. Niemniej przy niklej cenie za zwykly dwuparowy przewod telefoniczny warto go dodac. Rezerwa zawsze sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops.... Wyliczenia swoje, zycie swoje. Po ustawieniu kotla okazalo sie, ze brakuje 2 - 3 cm, zeby osie kolana i trojnika w kominie sie zgraly, tzn. kolano jest za nisko. Mam teraz dwa wyjscia: poniewaz kociol jest wypoziomowany, pochylic go nieco do przodu, wtedy tyl sie podniesie ( przy okazji uzyskam swobodny spust wody i dobre odpowietrzenie ), albo podniesc pierwszy segment kolana nastawnego o 2 cm do gory. I tu uwaga do producenta: gdyby krociec wylotu spalin byl o ok. 5 cm dluzszy i montowany "na luzno", aby umozliwic regulacje kolana

gora-dol... Rzadko sie chyba zdarza, aby idealnie spasowac czopuch. Niektorzy z pewnoscia to potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops.... Wyliczenia swoje, zycie swoje. Po ustawieniu kotla okazalo sie, ze brakuje 2 - 3 cm, zeby osie kolana i trojnika w kominie sie zgraly, tzn. kolano jest za nisko. Mam teraz dwa wyjscia: poniewaz kociol jest wypoziomowany, pochylic go nieco do przodu, wtedy tyl sie podniesie ( przy okazji uzyskam swobodny spust wody i dobre odpowietrzenie ), albo podniesc pierwszy segment kolana nastawnego o 2 cm do gory. I tu uwaga do producenta: gdyby krociec wylotu spalin byl o ok. 5 cm dluzszy i montowany "na luzno", aby umozliwic regulacje kolana

gora-dol... Rzadko sie chyba zdarza, aby idealnie spasowac czopuch. Niektorzy z pewnoscia to potwierdza.

 

Możesz delikatnie na tym kolanie rozkręcić i wejść troszeczkę pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zimie z czym mogą być problemy?

Spieki itp? czy coś nowego o czym jeszcze nie słyszałem?

 

W zimie ujawnia się chociażby prawdziwa natura opału, który kupiłeś. Czasem np. musi się wybierać, czy lepiej jest mieć kilka spieków i dogrzać chatę, czy czyściutki popiołek, zimno a i zużycie jakby nie teges. Latem i przy małym zapotrzebowaniu na ciepło w okresach przejściowych znacznie łatwiej spalić trudniejsze węgle. Zresztą to już blisko, zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej wyczytałem, że przy grupowym tak ma i przebija o 5 grad,

Pochwal się swoimi ustawieniami, sterownik masz ofline.

 

No właśnie mam ustawione spalanie grupowe.

Nie wiem czemu tak podbija. Przecież podbicie temp. CO jest ustawione na 1 st.

Sterownik cały czas włączony. Nie wiem czemu nie możecie podglądnąć. Ja teraz dostęp mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...