Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Jak siedzisz w kotłowni zamiast po pierzyną to się przykurzył. Wy to jednak jesteście fanatycy i chyba mineliście się z powołaniem albo urodziliście za późno 30 lat temu był jeszcze taki zawód palacz.Na naszym osiedlu było 5 palaczy na 3 zmiany, a na podwórku największym obiektem który rzucał sie w oczy była hałda wegla ogrodzona 2 metrowymi płytami betonowymi. I pamietam, że o tej porze roku jako, że miałem okno od strony tej haldy i komina mama co chwilę wołała z drugiego pokoju czy może dym leci z komina, jak poleciał to była radość wszystkich mieszkańców, że wreszcie we wrześniu można pochować zimowe pidżamy bo jak już przypalili to szło więcej wody mineralnej niż latem tak sie pić chciało.

 

Hehe,

miałem na myśli to, że jak przechodzi przez kotłownię do kuchni (mam drugą w piwnicy), to zawsze rzuci okiem na kocioł i jak zauważy że nie błyszczy jak zawsze, to przypomina mi o tym ;)

 

Ale jest trochę prawdy w tym co piszesz. Sterownik eCoal i jego możliwości uzależniają... ;) :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No już zaczyna się podnosić trochę szybciej ale nie wiem czy będę grzał do rana. Chciałem tylko dogrzać trochę bo jakoś się nieprzyjemnie zrobiło.

Ale faktycznie litry w instalacji robią swoje. Jak już trochę nagrzeje to potem idzie coraz szybciej:)

Nie wiem dlaczego ale ciągle słyszę chlupanie wody w drabince w łazience. Odpowietrzałem i nic. Dalej to samo. Co może być powodem?

Może coś jest spaprane w montażu grzejnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już zaczyna się podnosić trochę szybciej ale nie wiem czy będę grzał do rana. Chciałem tylko dogrzać trochę bo jakoś się nieprzyjemnie zrobiło.

Ale faktycznie litry w instalacji robią swoje. Jak już trochę nagrzeje to potem idzie coraz szybciej:)

Nie wiem dlaczego ale ciągle słyszę chlupanie wody w drabince w łazience. Odpowietrzałem i nic. Dalej to samo. Co może być powodem?

Może coś jest spaprane w montażu grzejnika?

Pewnie gdzieś jest bańka powietrza, obleć wszystko od dołu do góry i sprawdź jeszcze raz

odpowietrzając.

Do skutku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to w tygodniu.

Przy starym śmieciuchu też tak było tylko była instalacja otwarta a teraz zamknięta.

Coś pewnie gdzieś się tam pląta.

Z tego co widze to w zimie też powinno być ok. Trochę mu zeszło żeby nagrzać instalację ale jak bedzie tak ciągle pracował to będzie ciepło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to w tygodniu.

Przy starym śmieciuchu też tak było tylko była instalacja otwarta a teraz zamknięta.

Coś pewnie gdzieś się tam pląta.

Z tego co widze to w zimie też powinno być ok. Trochę mu zeszło żeby nagrzać instalację ale jak bedzie tak ciągle pracował to będzie ciepło:)

Jak upuszczasz powietrze lub wodę to sprawdź na końcu ciśnienie w instalacji, może trzeba będzie dobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale dlaczego teraz ciśnienie w instalacji raz większe a raz mniejsze?

Pewnie zależy od tego do ilu jest nagrzana woda ale dziwi mnie to trochę

Temperatura i duża ilość wody robi swoje. Może jeszcze sprawdzić naczynie jakie ma ciśnienie? Jak źle (za mało) to to może tak skakać i to nawet przy niewielkich wahnięciach temp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...