Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość mark3k
Router to TP-Link i nie bardzo pamiętam jakie tam dalej są symbole. Coś mi świta WR 543?

 

Sprawdź symbole dokładnie, bo wtedy postaram się pomóc dość precyzyjnie.

Ogólnie z większością TP-linków nie ma problemu. To budżetowe routery, ale pracują stabilnie.

Adres dla sterownika przydziela serwer DHCP ((ang. Dynamic Host Configuration Protocol – protokół dynamicznego konfigurowania węzłów), który mam nadzieje masz uruchomiony w routerku.

podaj symbol routerka i zobaczymy co dalej.

Obecnie jestem w pracy, ale postaram się doradzić w miarę wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź symbole dokładnie, bo wtedy postaram się pomóc dość precyzyjnie.

Ogólnie z większością TP-linków nie ma problemu. To budżetowe routery, ale pracują stabilnie.

Adres dla sterownika przydziela serwer DHCP ((ang. Dynamic Host Configuration Protocol – protokół dynamicznego konfigurowania węzłów), który mam nadzieje masz uruchomiony w routerku.

podaj symbol routerka i zobaczymy co dalej.

Obecnie jestem w pracy, ale postaram się doradzić w miarę wolnego czasu.

 

Nie jestem pewien bo to nie ja to odczytywałem (też jestem w pracy) ale to chyba to: TL - WR543G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już chyba wiem teraz skojarzyłem tą samom rurką idzie do zbiorniczka wyrównawczego mogło puść grawitacją po powrocie na grzejnik nie mam osobnej rury do wyrównawczego wiem że to nie fachowo ale za dużo bym musiał kombinować żeby takową doprowadzić bezpośrednio od pieca

 

To raczej niemożliwe, żeby Ci w rurę która robi za wznośną powrót z grzejnika wpięli, jak już to zasilanie. Skoro na zasilaniu CO masz i zwrotny i różnicowy, to najprędzej będzie tak jak Zbigmaz pisze, przez 4D Ci pompa CWU pcha część wody w powrót z instalacji.Zasiliło Ci grzejnik przez powrót, a że zasilanie drabinki jest połączone z naczyniem to próbuje sobie tamtędy powrót zrobić. Pomógłby na taką przypadłość zawór klapowy na powrocie z instalacji CO przed zaworem 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, na powrocie ma odgałęzienie do zbiorniczka,na to samo wychodzi ale zamiar był inny :)

może i na powrocie jest odgałęzienie na zbiorniczek nie wiem dokładnie jak to było zrobione (źle zrobione ) ale działało w śmieciuchy parę razy zagotowało wodę i poszło na wyrównawczy przy tym piecu jest małe prawdopodobieństwo że dojdzie do takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Nie jestem pewien bo to nie ja to odczytywałem (też jestem w pracy) ale to chyba to: TL - WR543G

 

Rozumiem, że masz net dostarczony przez modem 3G.

Z modemu kabelkiem (skrętka 5kat - tylko nie telefonicznym) do portu WAM w routerze.

Podłącz kompa po WiFi do TP-Linka i sterownik kotła także do TP-Linka bo inaczej cały ten wywód traci sens.

Router WR543G ma domyślnie pulę adresową z zakresu 192.168.1.1 (na ten adres wchodzisz do menu routera) a LAN domyślnie 192.168.1.100 do 192.168.1.254.

Ważne aby adres na porcie WAN był z innej podsieci (dotyczy modemu 3G).

Jesli oba są z tej samej podsieci czyli 192.168.1. ...... to w routerze zmień na 192.168.2.1 i LAN będzie z zakresu 192.168.2. ...... .

To sprawdź i zrób na początek.

Domyślne ustawienia panelu administracyjnego interfejsu WWW:

Adres IP : 192.168.1.1

Maska podsieci : 255.255.255.0

 

Po zalogowaniu do routera masz menu, odnajdż takie linijki:

- DHCP

- DHCP Settings - konfiguracja ustawień serwera DHCP,

- DHCP Clients List - informacje o urządzeniach podłączonych do routera,

 

DHCP Settings - ustaw na AUTO

DHCP Clients List - tutaj powinna być informacja jakie urządzenia masz podpięte do routera - powinien być sterownik kociołka.

Jeśli znajdziesz adres przypisany przez serwer DHCP routera dla kociołka, to wpisując ten adres do przeglądarki będziesz miał bezpośrednie połączenie ze sterownikiem (bez udziału serwera proxy na serwerze firmy e-sterownik)

Popracuj, posprawdzaj i daj znać jak poszło.

Oczywiście wszystkie zmiany w routerze zapisz i zrestartuj router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało ale i tak warto coś z tym zrobić choć chyba nie wiele się da bo odstawić go nie możesz.

 

zawór czterodrożny mam cały czas otwarty przynajmniej do połowy tylko pozakręcane grzejniki tak więc jak by się coś działo z ciśnieniem to powinno wypchnąć do zbiorniczka wyrównawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz net dostarczony przez modem 3G.

Z modemu kabelkiem (skrętka 5kat - tylko nie telefonicznym) do portu WAM w routerze.

Podłącz kompa po WiFi do TP-Linka i sterownik kotła także do TP-Linka bo inaczej cały ten wywód traci sens.

Router WR543G ma domyślnie pulę adresową z zakresu 192.168.1.1 (na ten adres wchodzisz do menu routera) a LAN domyślnie 192.168.1.100 do 192.168.1.254.

Ważne aby adres na porcie WAN był z innej podsieci (dotyczy modemu 3G).

Jesli oba są z tej samej podsieci czyli 192.168.1. ...... to w routerze zmień na 192.168.2.1 i LAN będzie z zakresu 192.168.2. ...... .

To sprawdź i zrób na początek.

Domyślne ustawienia panelu administracyjnego interfejsu WWW:

Adres IP : 192.168.1.1

Maska podsieci : 255.255.255.0

 

Po zalogowaniu do routera masz menu, odnajdż takie linijki:

- DHCP

- DHCP Settings - konfiguracja ustawień serwera DHCP,

- DHCP Clients List - informacje o urządzeniach podłączonych do routera,

 

DHCP Settings - ustaw na AUTO

DHCP Clients List - tutaj powinna być informacja jakie urządzenia masz podpięte do routera - powinien być sterownik kociołka.

Jeśli znajdziesz adres przypisany przez serwer DHCP routera dla kociołka, to wpisując ten adres do przeglądarki będziesz miał bezpośrednie połączenie ze sterownikiem (bez udziału serwera proxy na serwerze firmy e-sterownik)

Popracuj, posprawdzaj i daj znać jak poszło.

Oczywiście wszystkie zmiany w routerze zapisz i zrestartuj router.

 

Dzięki kolego. Jak wrócę z pracy to spróbuję coś poszukać i poprawić żeby to pracowało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jest tak, jak pisałem - przez 4D zasila Ci się od strony powrotu i próbuje zrobić powrót przez naczynie wyrównawcze. Nie zmienia to faktu, że zabezpieczenie układu tak zainstalowanym naczyniem jest - powiedzmy problematyczne. Na tym schemacie na pewno masz wszystko? Przy naczyniu jest tylko jedna rura?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
No to chyba jest tak, jak pisałem - przez 4D zasila Ci się od strony powrotu i próbuje zrobić powrót przez naczynie wyrównawcze. Nie zmienia to faktu, że zabezpieczenie układu tak zainstalowanym naczyniem jest - powiedzmy problematyczne. Na tym schemacie na pewno masz wszystko? Przy naczyniu jest tylko jedna rura?

 

W mojej instalacji jest tak samo podłączone naczynie wyrównawcze, jedynie mam jeszcze podłączona rurke powrotną z naczynia do pinu powrotnego. Taki jakby bypass. To nie jest zgodne ze sztuką :cool:, ale jest. Na wszelki wypadek dołożyłem do kotła zawór bezpieczeństwa na ciśnienie 1.5at.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jest tak, jak pisałem - przez 4D zasila Ci się od strony powrotu i próbuje zrobić powrót przez naczynie wyrównawcze. Nie zmienia to faktu, że zabezpieczenie układu tak zainstalowanym naczyniem jest - powiedzmy problematyczne. Na tym schemacie na pewno masz wszystko? Przy naczyniu jest tylko jedna rura?

 

nie kojarzę ale na pewno jest jeszcze jedna przelewowa do kanalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Panowie:

Na grupowym palnik nie powinien tak podbijać temperatury. Zadana 42, a przy 44 jeszcze podajnik nadal podaje paliwo. Coś z tym sterownikiem nie halo?

Stabilniej to mi kopciuch pracował na sterowniku Boleckiego :(:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

Na grupowym palnik nie powinien tak podbijać temperatury. Zadana 42, a przy 44 jeszcze podajnik nadal podaje paliwo. Coś z tym sterownikiem nie halo?

Stabilniej to mi kopciuch pracował na sterowniku Boleckiego :(:x

 

U mnie jest podobnie. Też nie wiem dlaczego tak jest. Może po podaniu dawki paliwa musi ją dopalić i dlatego ciągle pracuje.

Chętnie bym się dowiedział o co chodzi:)

Jeżeli ustawione jest jeszcze podbicie temp. CO to podbija ale jak masz 0 st to już chyba nie powinien pracować po osiągnięciu zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Mam histerezę 1oC i takie podbicie rozumiem 1oC w dół i jeden w górę. Ale po przekroczeniu o 2oC nadal podaje paliwo - to cos nie jest za dobrze z tym algorytmem grupowego spalania. Już w trybie e-coal retortowy palnik pracuje bardzie stabilnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam histerezę 1oC i takie podbicie rozumiem 1oC w dół i jeden w górę. Ale po przekroczeniu o 2oC nadal podaje paliwo - to cos nie jest za dobrze z tym algorytmem grupowego spalania. Już w trybie e-coal retortowy palnik pracuje bardzie stabilnie.

 

Grupowy tak właśnie działa, że przeciąga zadaną o 1 stopień ale jak jest w trakcie kolejnej serii podań opału to musi ją skończyć plus czas na dopalenie dawki.

 

W eCoal jest jeszcze gorzej (lub lepiej), bo przeciąga o 5 stopni.

 

Histereza działa tylko w dół, czyli od jakiej temperatury (zadana-histereza), ma zacząć grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...