Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wszytsko na podłogówce, nie mam grzejników tylko drabinki w łazienkach wpięte w rozdzielacz podłogówki (na razie nie aktywne)

 

rozdzielacz parteru jest wpięty do pompy CO , rozdzielacz piętra jest wpięty do pompy podłogowej , taka sama temp ustawiona na piętro i parter.

 

przy pompach sa zawory 3d termostatyczne tak samo ustawione na 30*C teraz.

 

Zmniejszyć temp na piętro na 28*C ? Czy bawić się biegami pompy albo programatorem pompy podłogowej ?

W programatorach pompy podłogowej masz do ustawienia czas pracy pompy i czas postoju. Pompa pracuje cały czas do osiągnięcia zadanej a po jej osiągnięciu przechodzi do pracy cyklicznej i pracuje na wprowadzonych czasach. Możesz ustawić te czasy aby nie przegrzewało pomieszczeń a i nie ochłodziło wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Najlepiej ustaw sobie IP w sterowniku na stale bez DHCP i bedziesz mial spokoj np(192.168.1.50)

 

Taką opcję miałem zaproponować dopiero wtedy gdy kolega ogarnie routerek.

U mnie tak mam, ale tylko dlatego, abym miał dostęp do routerka zawsze na tym samym IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ustawić postoju a ile pracy ?

 

I co z obiegiem CO ? Da się na nim wymusić pracę cykliczną po osiągnięciu temp zadanej ?

Na CO chodzi inaczej, cykliczna i tu sam sobie musisz dobrać cykle aby nie przegrzewało, włączona czyli cały czas praca bez określenia temp. (może przegrzewać) i ustawienie wyłączona czyli praca pompy do czasu osiągnięcia temp zadanej a potem stop. Włącza się po spadku temp.

 

PS

Postój i praca na podłogówce musisz ustawić doświadczalnie. To musi być tak ustawione aby cykle nie obniżały ani nie podwyższały temp. w pomieszczeniu. Mały spadek może być byle nie za duży. Od tego ustawienia zależy ile zimnej wody poleci do kotła. Ja ustawiam krótkie czasy ale częstsze.

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , a ile ustawić przerwy a ile pracy na "podłogówce" ? W tej chwili jest 10min pracy 20min postoju ...
Tu musisz sobie sprawdzić czy praca przez 10 min. nie podnosi temp. w pomieszczeniu a postój przez 20min nie spowoduje dużego spadku temp. Taka woda pomieszana z powrotem z CO wpadnie do kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczalnie sobie dobiorę tylko myślałem że jest jakieś "przykazanie" (stosunek) pracy do przerwy coby zanadto wody nie wychłodzić :)

Tu wszystko zależy od budynku i instalacji. Na rotametrach tak jak już o nich mowa można ustawić przepływy takie aby nie przegrzewało i pompa może działać ciągle, bez ustawiania cykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I według mnie tak jest.

 

Według mnie lepiej niech ta woda cały czas się sączy ale i ustawić to na przepływomierzach, masz pomkę która się mocą do tego dostosuje. U mnie tak chodziło całą zimę i było ok a jak ustawiłem cykilczie albo żeby czujnik pilnował temperatury to skakało mi i temperatura zadana i temperatura w pomieszczeniach i palnik szalał jak go zalała zimna woda. W tym roku połączyłem powroty i może to sie zmieni jeśli wykorzystam baniak CWU jako mały bufor. Jak masz zbiornik dwupłaszczowy to też tak możesz spróbować.

Z tym baniakiem to trafiłeś, dobra decyzja. U mnie tak jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką opcję miałem zaproponować dopiero wtedy gdy kolega ogarnie routerek.

U mnie tak mam, ale tylko dlatego, abym miał dostęp do routerka zawsze na tym samym IP.

 

Znalazłem instrukcję do tego TP-Linka i jest w niej napisane że aby dostać na stronę konfiguracyjną trzeba wpisać adres 192.168.1.1

Po wpisaniu tego adresu kiszka. Błąd wczytywania strony.

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
W zakładce DHCP Settings nie widzę opcji "AUTO"

 

Przepraszam, nie AUTO tylko ENABLE

Start adres np od 110 do 120 - wystarczy

Default gateway: 192.168.1.1

 

Podaj co masz w zakładce WAN, jaki adres IP ?

Czy loptop masz podłączony po kablu czy po wifi?

Lepiej na początek aby był po kablu.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Adres sterownika musi zostać przydzielony przez serwer DHCP w routerze.

Masz tam jakieś przydzielone adresy?

Nie odpowiedziałeś na zadane pytanie.

Jak mam kontynuować skoro nic nie wiem?

 

Dobra już widzę.

 

Default gateway: 192.168.5.1

 

DNS możesz wpisać: 8.8.8.8 i 8.8.4.4 to są dns-y googla.

 

Zapisz te zmiany i zrestartuj router.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Wyłącz wszystko co może się zalogować do routera. Zostaw tylko laptop i sterownik,

Powinny zostać tylko dwa adresy: laptop + sterownik.

Odpisz MAC i przypisany do niego adres.

Następinie w sekcji address reservation wpisz te dane i zapisz,

Zrestartuj router i już masz zawsze te dwa urządzenia pod stałymi adresami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...