Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość mark3k
Wszystko rozumiem. Nigdzie w sterowniku jednak nie widziałem takiego adresu MAC podobnego do tych jakie były na liście w ustawieniach routeraz.

Wiem że jest identyfikator ale tam nie ma ciągu liczb i liter w grupach po dwie i jeszcze przedzielonych dwukropkiem.

Chyba zrobię to tak jak mówiłeś. Wyłączę wszystko co się może połączyć z routerem oprócz laptopa i sterownika i sprawdzę te dwa adresy na liście. Tylko w pozycji gdzie się rezerwuje adresy wpisać adres sterownika wpisany w panelu na kotle który się mieści w zakresie adresów czy ten który mi się wyświetli na liście jako ten od sterownika? Mowa oczywiście o adresie IP bo adres MAC to przepisze taki jak mi się wyświetli.

 

Żle interpretujesz moje wskazówki:

Identyfikator występuje w sekcji:Zdalne połączenie z serwerem (usługa Zdalny Dostęp)

MAC IP występuje w sekcji: Ustawienia ethernet

Obie te pozycje są w menu sterownika: Ustawienia - Internet

Połącz się ze sterownikiem bezpośrednio, a nie przez e-sterownik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę niejasno napisałem :)

Najpierw piec miałem podłączony przez Huawei E860 bezpośrednio kablem do niego. Teraz piec podłączony przez gniazdko w kotłowni z Dovado pro współpracującym z Huawei E3276. Przełożyłem kartę i internet w lapku ruszył od razu i myślałem, że z piecem będzie tak samo a tu problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Właśnie, że jest na odwrót w kompie też sobie decydujesz czy chcesz aby router Ci przydzielił IP czy chcesz sobie ustalić ręcznie i najczęsciej jak masz wiecej urządzeń ustawiasz IP ręcznie dla każdego urządzenia bo jak zdasz sie na router to potem się okaże, że masz konflikty adresów.

 

Co namieszałeś.

W routerze i tylko w routerze przypisujesz takie adresy jakie chcesz mieć w poszczególnych kompach i innych urzadzeniach.

To router przydziela ten adres który mu wpisałeś.

Router rozpoznaje urządzenie podpięte w/g adresu MAC i dokładnie przydziela mu adres który ma wpisany w tabeli.

Jeśli dane urządzenie (komp) nie jest wpisane na stałe to serwer DHCP przydziela adres aktualnie wolny z puli która definiujesz w routerze.

 

W kompie możesz sobie przydzielić adres, ale jeśli inne urządzenie już zostało wpięte (wcześniej) od Twojego np. kompa i router przydzielił już to IP (które masz w kompie) to co wtedy z Twoim kompem???? Bez IP czy zdublowane.

Zdublowane jest zabronione i dostajesz info: konflikt adresów.

Dlatego stałe IP definiuje się tylko w routerze.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Krótka ocena funkcjonowania kotła w czasie 4 dni eksploatacji.

Po początkowej pozytywnej ocenie kotła, z każdym kolejnym dniem moja radość z zakupu tego kociołka jest coraz mniejsza.

1. Żenująca praca napędu podajnika. Kocił stoi na 8mm gumie, a jego każde włączenie słyszę na piętrze (każde - szczególnie w nocy). Wibrujący dźwięk przenosi się po rurach ogrzewania (mam tylko ogrzewanie grzejnikami). Przekładnia w mojej ocenie jes cicha, problemem jest badziewnej jakości silnik który ma silne wibracje i brak elastycznego sprzęgła tłumiącego te wibracje. Całość przenosi się na kocioł i na system rur rozprowadzających czynnik grzewczy. Zasobnik ma w sobie 100kg groszku, więc nie jest pusty i nie robi się komora rezonansowa jak sugerują użytkownicy tego forum.

2. Tak zachwalany sterownik fatalnie i niestabilnie pracuje sterując kotłem. Zarówno w trybie spalania grupowego jak i e-Coal podbija bardzo temperaturę kotła i nijak ma się to do ustawionej temperatury w sterowniku. Kocioł ze sterownikiem żyje własnym życiem.

Dzisiaj przełączyłem zna e-coal i dosłownie tragedia: przebicie temp. powyżej 8oC od zadanej, załączanie dmuchawy i podajnika gdy temp. zadana 42oC a na sterowniku 44oC i grzeje do 49oC !!! . To jest jakaś paranoja. Zrozumiałbym takie przebicie przy kotłach "śmieciuchach) ale przy retorcie?!. A na dodatek pojawia się sadza i jest jej coraz więcej. Wczoraj zgarniałem sadzę ze ścianek. A miało sadzy nie być - w/g informacji uzyskanych na tym forum. Deflektor także pokryty sadzą.

 

Na plus to jedynie system podglądu i sterowania przez NET.:yes:

 

Na chwilę obecną jestem bardzo niezadowolony z zakupu kociołka za ponad 8 tys. złotych.

Lepiej bym zrobił kupując solidny firmowy kocioł gazowy kondensacyjny. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Teraz to już się sam zamotałeś. Jest dokładnie tak jak napisałem. Praktyka .

Zobacz jak router przydziela adresy i czy obok adresu jest MAC każdego urządzenia.

MAC to identyfikator - jedyny i niepowtarzalny dla każdego urządzenia wpiętego do sieci.

Zróbcie tak aby Wam działało. Ja już nic na ten temat nie pisze.

Zaraz wyjdę na głupca i kłamce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Jeśli masz tylko ogrzewanie grzejnikami i kupiłbyś do tego kocioł kondensacyjny z założenia niskotemperaturowy to wróże Ci rachunki za gaz w granicach 4000-5000.

 

A co do reszty już pisałem, że biała koszula i wegiel to między bajki można włożyć. Co do chałasu sprawdź śruby na motoreduktorze bo u mnie to było przyczyna chałasu po do kręceniu znacznie się zmniejszył nie oznacza to, że nic nie słychać ale wcześniej nie wyobrażałem sobie mieszkania w takim domu.

 

Nie denerwuj się nikt Cie nie posądza o kłamstwa i głupotę pisze tylko, że w przypadku ecoala źle radzisz bo on nie ma opcji przydzielania ip po DHCP.

 

Grzejniki mam przewymiarowane o ok 30% (celowo ) czyli z gazem może nie być tak źle.

Pierwsze co zrobiłem to zdjąłem przekładnie, sprawdziłem wszystkie połączenia i przesmarowałem wałek ślimaka od strony napędu smarem miedzianym. ten badziew tak ryczy. Wałek cały zardzewiały (szkoda 5 g farby aby to pomalować? - to pytanie do producenta).

E-Coal nie przydziela adresów, adresy przydziela router w trybie automatycznym i ręcznym lub to i to. Choć jest w menu Sterownika e-coal Serwer DHCP - potrzebne do połączenia zdalnego (ale tu na 100% się nie wypowiadam).

W routerze u siebie przydzieliłem adres 192.168.1.119 dla RBR-a i dokładnie taki adres jest w RBR-e.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego tzn w pewnym sensie masz racje ale temat jest bardziej złożony i nie będziemy tu sie teraz rozpisywać bo pomagamy koledze wpiąć się ze sterownikiem w sieć. W przypadku sterownika ustalasz adres ip sterownika w sterowniku bo nie ma tam opcji użycia DHCP.

 

Lestek zrób jak pisałem lepiej bo to jest proste jak drut a wy już do mac zalecieliście. Gdyby było tak jak pisze mark to miałbyś w sterowniku wybór opcji czy użyć DHCP czy nie a skoro tego nie ma a masz tylko masz ocje recznego wpisywania IP to jeśli tego nie zorbisz to nie ustawisz w routerze ip dla tego urządzenia po mac.

 

A że mark ci źle radzi to świadczy też to, że sam sobie przeczy w tych poradach bo każe Ci z jednej strony dać DHCP na auto a z drugiej przydzielić IP po mac adresach jak to się ma do siebie?

 

Wszystko było u mnie zrobione jak pisałeś przy odpaleniu. Instalatora miałem bardzo kumatego i zrobił to jak należy.

Ja mówiłem tylko że zdarza mi się że internet w laptopie mam i niby wszystko pracuje ale sterownik jest niedostępny. Czasem pomaga wyciągnięcie skrętki ze sterownika i włożenie jej na nowo.

Adres IP mam wpisany w sterowniku tak jak pisałeś, maskę, bramę itp.

Wczoraj po zmianach jakie doradził mi kolega mark3k wywaliło mi całkiem internet i musiałem pozmieniać z powrotem tak jak było żeby wróciło do normy.

Chyba zostawię już tak jak było. Nie ma co kombinować, chyba że się coś popsuje to coś się wymyśli.

Zawsze można to zrobić na nowo jak kolega pisał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka ocena funkcjonowania kotła w czasie 4 dni eksploatacji.

Po początkowej pozytywnej ocenie kotła, z każdym kolejnym dniem moja radość z zakupu tego kociołka jest coraz mniejsza.

1. Żenująca praca napędu podajnika. Kocił stoi na 8mm gumie, a jego każde włączenie słyszę na piętrze (każde - szczególnie w nocy). Wibrujący dźwięk przenosi się po rurach ogrzewania (mam tylko ogrzewanie grzejnikami). Przekładnia w mojej ocenie jes cicha, problemem jest badziewnej jakości silnik który ma silne wibracje i brak elastycznego sprzęgła tłumiącego te wibracje. Całość przenosi się na kocioł i na system rur rozprowadzających czynnik grzewczy. Zasobnik ma w sobie 100kg groszku, więc nie jest pusty i nie robi się komora rezonansowa jak sugerują użytkownicy tego forum.

2. Tak zachwalany sterownik fatalnie i niestabilnie pracuje sterując kotłem. Zarówno w trybie spalania grupowego jak i e-Coal podbija bardzo temperaturę kotła i nijak ma się to do ustawionej temperatury w sterowniku. Kocioł ze sterownikiem żyje własnym życiem.

Dzisiaj przełączyłem zna e-coal i dosłownie tragedia: przebicie temp. powyżej 8oC od zadanej, załączanie dmuchawy i podajnika gdy temp. zadana 42oC a na sterowniku 44oC i grzeje do 49oC !!! . To jest jakaś paranoja. Zrozumiałbym takie przebicie przy kotłach "śmieciuchach) ale przy retorcie?!. A na dodatek pojawia się sadza i jest jej coraz więcej. Wczoraj zgarniałem sadzę ze ścianek. A miało sadzy nie być - w/g informacji uzyskanych na tym forum. Deflektor także pokryty sadzą.

 

Na plus to jedynie system podglądu i sterowania przez NET.:yes:

 

Na chwilę obecną jestem bardzo niezadowolony z zakupu kociołka za ponad 8 tys. złotych.

Lepiej bym zrobił kupując solidny firmowy kocioł gazowy kondensacyjny. :mad:

 

Z tym silnikiem masz 100 % racji, do najcichszych nie należy ale taka wada silników 1-fazowych.

 

Jeśli chodzi o sterownik to nie mogę się zgodzić, stabilność układu i sposób jego pracy zależy przede wszystkim od samego układu. Zobacz na moje wykresy teraz i przed 12.08. Od 12.08 staram się zmusić pompę CWU do stałej pracy, a ostatnio nawet oszukałem o 2 stopnie czujnik powrotu, żeby pompa pracowała non stop.

 

eCoal przeciąga o 5 stopni, bo liczy na to że odbiór ciepła w tym czasie się zwiększy i sterownik nie wejdzie w podtrzymanie.

grupowe dalej dmucha bo musi dopalić podaną wcześniej dawkę.

Skoro pokazała Ci się sadza, znaczy to że za słabo dmuchasz.

 

W 4 dni nie opanujesz kotła i sterownika do perfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Wszystko było u mnie zrobione jak pisałeś przy odpaleniu. Instalatora miałem bardzo kumatego i zrobił to jak należy.

Ja mówiłem tylko że zdarza mi się że internet w laptopie mam i niby wszystko pracuje ale sterownik jest niedostępny. Czasem pomaga wyciągnięcie skrętki ze sterownika i włożenie jej na nowo.

Adres IP mam wpisany w sterowniku tak jak pisałeś, maskę, bramę itp.

Wczoraj po zmianach jakie doradził mi kolega mark3k wywaliło mi całkiem internet i musiałem pozmieniać z powrotem tak jak było żeby wróciło do normy.

Chyba zostawię już tak jak było. Nie ma co kombinować, chyba że się coś popsuje to coś się wymyśli.

Zawsze można to zrobić na nowo jak kolega pisał:)

 

Gdybyś zrobił dokładnie tak jak napisałem to na 1000% by działało. Za dużo lat w tym siedzę, aby pisać głupoty.

Powodzenia.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Z tym silnikiem masz 100 % racji, do najcichszych nie należy ale taka wada silników 1-fazowych.

 

Jeśli chodzi o sterownik to nie mogę się zgodzić, stabilność układu i sposób jego pracy zależy przede wszystkim od samego układu. Zobacz na moje wykresy teraz i przed 12.08. Od 12.08 staram się zmusić pompę CWU do stałej pracy, a ostatnio nawet oszukałem o 2 stopnie czujnik powrotu, żeby pompa pracowała non stop.

 

eCoal przeciąga o 5 stopni, bo liczy na to że odbiór ciepła w tym czasie się zwiększy i sterownik nie wejdzie w podtrzymanie.

grupowe dalej dmucha bo musi dopalić podaną wcześniej dawkę.

Skoro pokazała Ci się sadza, znaczy to że za słabo dmuchasz.

 

W 4 dni nie opanujesz kotła i sterownika do perfekcji.

 

To nie wada silnika bo one tak pracuję (nie wszystkie tak wibrują) tylko olanie klienta, bo nie jestem jedyną osobą na forum która zgłasza problem. Zero reakcji ze strony producenta. Bo i po co, przecież się sprzedają - to w czym problem.......

Ecoal i jego prawidłowa praca: kocioł w podtrzymaniu, temperatura zadana 42, na kotle 44 a "inteligentny" sterownik załącza dmuchawę i podajnik i radośnie grzeje do 49. Czy to jest normalna i stabilna praca? Algorytm do bani.

Gdy zwiększę dmuchanie to dopiero się dzieje, oj dzieje...

Gdyby nie zawór 4D i sterownik pogodowy do zaworu to w domu już by była sauna z temperaturą z 28 do 30oC. I to jest stabilna praca ??? To jest tragedia....:mad:

Popalę ze trzy lata i wywalę kocioł na złom o ile tyle wytrzymam. Z kociołkiem z marketu za 4 klocki też bym miał problemy, więc po co przepłacać?

Jak wcześniej pisałem stary kocioł SECO ze sterownikiem Boleckiego pracował bardziej stabilnie i przewidywalnie.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecoal i jego prawidłowa praca: kocioł w podtrzymaniu, temperatura zadana 42, na kotle 44 a "inteligentny" sterownik załącza dmuchawę i podajnik i radośnie grzeje do 49. Czy to jest normalna i stabilna praca? Algorytm do bani.

 

 

Bo w podtrzymaniu sterownik nie patrzy na zadaną, tylko pracuje według ścisłych ustawień podtrzymania. Dodatkowo jeśli masz aktywny algorytm wygaszenia kotła, to powtarza te cykle dopóki temperatura spalin nie wzrośnie chyba o 15 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Bo w podtrzymaniu sterownik nie patrzy na zadaną, tylko pracuje według ścisłych ustawień podtrzymania. Dodatkowo jeśli masz aktywny algorytm wygaszenia kotła, to powtarza te cykle dopóki temperatura spalin nie wzrośnie chyba o 15 stopni.

 

Podtrzymanie ustawione : 70 minut - dopiero po tym czasie ma się włączyć podajnik, a tyle czasu nie minęło.

A z tym wygaszaniem to faktycznie trzeba wyłączyć bo dochodzi do absurdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wada silnika bo one tak pracuję (nie wszystkie tak wibrują) tylko olanie klienta, bo nie jestem jedyną osobą na forum która zgłasza problem. Zero reakcji ze strony producenta. Bo i po co, przecież się sprzedają - to w czym problem.......

Ecoal i jego prawidłowa praca: kocioł w podtrzymaniu, temperatura zadana 42, na kotle 44 a "inteligentny" sterownik załącza dmuchawę i podajnik i radośnie grzeje do 49. Czy to jest normalna i stabilna praca? Algorytm do bani.

Gdy zwiększę dmuchanie to dopiero się dzieje, oj dzieje...

Gdyby nie zawór 4D i sterownik pogodowy do zaworu to w domu już by była sauna z temperaturą z 28 do 30oC. I to jest stabilna praca ??? To jest tragedia....:mad:

Popalę ze trzy lata i wywalę kocioł na złom o ile tyle wytrzymam. Z kociołkiem z marketu za 4 klocki też bym miał problemy, więc po co przepłacać?

Jak wcześniej pisałem stary kocioł SECO ze sterownikiem Boleckiego pracował bardziej stabilnie i przewidywalnie.

kupiłeś w miarę dobry kociołek z zaletami i wadami normalnymi dla piecy na eko .Jedyna wada ze był ciut promowany za dużo jako idealny..ale tak źle nie ma :) przywykniesz..

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...