Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość mark3k
kupiłeś w miarę dobry kociołek z zaletami i wadami normalnymi dla piecy na eko .Jedyna wada ze był ciut promowany za dużo jako idealny..ale tak źle nie ma :) przywykniesz..

 

Przywyknę albo sprzedam dziada o ile ktoś to kupi.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość mark3k
A wytrzyma dłużej na postoju? U mnie ma postój ustawiony na 120 minut i daje radę.

 

Pewnie wytrzyma, ale te 70 minut nie minęło a podajni ochoczo tłoczy kolejne dawki niespalonego paliwa.

Patrzyłem na Twoje wykresy i zadaję sobie pytanie i Tobie także:Po co kupiłeś kocioł z wypasionym sterem na ponad 1000zł (sterownik) i prowadzisz kocioł ręcznie? Tyle to potrafi sterownik z 200 zł? :no:

 

Przepraszam, to było do kolegi bobasxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywyknę albo sprzedam dziada o ile ktoś to kupi.:(

Popalisz nim sezon ,ocenisz...jeśli będzie ekonomiczny to podbicia temp na kotle żaden problem :) .Ważne by całokształt był na PLUS [jak w innym plusie :) ] .Wiadome było ze piece na węgiel są brudne.Sprawdź skręcenie podajnika..może jednak tam jest coś masz nie tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadzę kotła ręcznie tylko na automacie. Przecież w grupowym ustawia się parametry podtrzymania + nawiew stosownie do mocy kotła.

Jeżeli chodzi o pracę a nie podtrzymanie to sterownik sam podaje ile uważa. Nie wiem jak jest na pełnym automacie ale tam chyba nie można wydłużać czasu postoju w podtrzymaniu. W lecie nie ma odbioru ciepła to i przebijać musi. Mój stary śmieciuch jak zamknąłem zawór puszczający wodę na grzejniki i grzał tylko CWU to potrafił przebić z 70 st do 95 Myslę że każdy kociołek przebija temp. zadaną w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na Twoje wykresy i zadaję sobie pytanie i Tobie także:Po co kupiłeś kocioł z wypasionym sterem na ponad 1000zł (sterownik) i prowadzisz kocioł ręcznie? Tyle to potrafi sterownik z 200 zł? :no:

 

Przepraszam, to było do kolegi bobasxx

 

Ja jestem na etapie testowania różnych ustawień.

 

tryb eCoal nie podchodził mi właśnie przez to przeciąganie o 5 stopni.

 

Zimą i na początku lata jechałem na grupowym, a ostatnio na ręcznym bo chcę sprawdzić czy można ustawić go bardziej ekonomicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przegrzewania pomieszczeń to chyba lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie na grzejnikach termostatów. Też chciałem kupić sterownik zaworu 4-drożnego ale chyba dobrze zrobiłem nie inwestując w coś takiego Chociaż zawór mam i dogrzewa powrót.

 

To fakt, bo można sobie ustawić inną temperaturę w każdym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

Fakt, macie prawie rację.

Teraz dokupię 10 zestawów termostatycznych (kilka stówek) i dodatkowo kolejną pompę adaptacyjną lub 2 szt. bo jest jeszcze CWU z kolejnych kilka stówek (bo wysoka temp w pomieszczeniach spowoduje pozamykanie zaworów termostatycznych - niemal wszystkich), a przy zamkniętych zaworach kociołek z ecoalem zacznie przebijać po 30oC , zacznie tworzyć kupę sadzy, dodatkowo zacznie przerzucać niedopalony węgiel do popielnika i robi się absurdalnie. Ale to wszystko nic - dokupię jeszcze 5 ton groszku i niech sobie przerzuca. Dokupię czyszczak sadzy oczywiście automatyczny i dodatkowo automatyczne odpopielenie. Za dwa lata cały ten złom wypier.... na śmietnik i kupię coś porządnego, najprawdopodobniej gazowego. Szkoda tylko utopionej ciężko zarobionej kasy. Moim zdaniem ecoal to przereklamowany bubel a sam kocioł - zobaczymy. Prawdopodobnie wymienię ten szajsowaty sterownik na coś sensownego i stabilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Co do przegrzewania pomieszczeń to chyba lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie na grzejnikach termostatów. Też chciałem kupić sterownik zaworu 4-drożnego ale chyba dobrze zrobiłem nie inwestując w coś takiego Chociaż zawór mam i dogrzewa powrót.

 

Jestem innego zdania. Sterownik pogodowy to najlepsze co mogłem zrobić w instalacji CO. Pełen komfort. Sterownik założyłem 3 lata temu do śmieciucha i komfort cieplny nie do przecenienia. Zobacz stabilna temperaturę w domu (u mnie na wykresach) gdzie kocioł ze sterownikiem ecoal szaleje i żyje własnym życiem. Oczywiście zawory termostatyczne są jak najbardziej potrzebne i poprawiają dodatkowo komfort cieplny domowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że grzałem już w tym sezonie trochę pomieszczenia bo się chłodno jakoś zrobiło. Mam 12 grzejników z których 4 nie ma założonych termostatów więc grzały tylko 4 grzejniki i po nagrzaniu wody w całej instalacji (a jest jej trochę bo to stara instalacja) kocioł trzymał temperaturę całkiem ładnie. Miałem zadane chyba 45st. a on trzymał jakieś 46 przy ciągłej pracy pompy CO i po osiągnięciu ustalonej temp. w pomieszczeniu reprezentatywnym przeszedł w podtrzymanie. Myślę że da się to wszystko u Ciebie poustawiać tak żeby było ok.

Nie jest to jednak kocioł gazowy ale chyba mimo wszystko jest oszczędniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem innego zdania. Sterownik pogodowy to najlepsze co mogłem zrobić w instalacji CO. Pełen komfort. Sterownik założyłem 3 lata temu do śmieciucha i komfort cieplny nie do przecenienia. Zobacz stabilna temperaturę w domu (u mnie na wykresach) gdzie kocioł ze sterownikiem ecoal szaleje i żyje własnym życiem. Oczywiście zawory termostatyczne są jak najbardziej potrzebne i poprawiają dodatkowo komfort cieplny domowników.

 

Ja mam założone termostaty i przy ogrzewaniu pomieszczenia nie przegrzało temp. zadanej nawet o 0,5 stopnia a u Ciebie ten sterownik pogodowy jednak nie działa tak precyzyjnie. Z tego co widać na schemacie to przegrzewa Ci o 1,5 stopnia chyba że źle skalibrowany czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
Ja mam założone termostaty i przy ogrzewaniu pomieszczenia nie przegrzało temp. zadanej nawet o 0,5 stopnia a u Ciebie ten sterownik pogodowy jednak nie działa tak precyzyjnie. Z tego co widać na schemacie to przegrzewa Ci o 1,5 stopnia chyba że źle skalibrowany czujnik

Nie przegrzewa. Nie patrz na zadaną z ecoala. Tak ma być: 23,5oC i jest stabilnie.

W międzyczasie wprowadzałem korekty do pogodówki, a i czujnik w pokoju przy otwartym całą noc oknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj porad u osób które się na tym znają.

Z pewnością da się to jakoś poustawiać Jeśli palisz dopiero 4 dni to bardzo krótko i tak szybka ocena kotła i sterownika może być zdecydowanie przedwczesna.

Uciekam do domu.

Wystarczy już tej pracy:)

Dobrze prawisz. Ale żeby pomóc to trzeba znać pytanie na które można będzie odpowiedzieć.

 

Pomagać chcą wszyscy nawet wuwok który nie zna kotła i jeszcze nie mieszka a już wie że jest zadowolony i nie zapomniał się pochwalić co ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz. Ale żeby pomóc to trzeba znać pytanie na które można będzie odpowiedzieć.

 

Pomagać chcą wszyscy nawet wuwok który nie zna kotła i jeszcze nie mieszka a już wie że jest zadowolony i nie zapomniał się pochwalić co ma :)

 

myślę ze po zimie będę miał podobne zdanie :) a pisanie w tematach nie swoich..cóż przejąłem to od zadowolonych użytkowników "zielonego"

ps. od stycznia już pale :) ....czy mogę zaokrąglić jak wszyscy do roku??? :D

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ze po zimie będę miał podobne zdanie :) a pisanie w tematach nie swoich..cóż przejąłem to od zadowolonych użytkowników "zielonego"

ps. od stycznia już pale :) ....czy mogę zaokrąglić jak wszyscy do roku??? :D

Zaokrąglisz jak zamieszkasz, grzanie pustego domu się różni od zamieszkanego. To nie jest to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz. Ale żeby pomóc to trzeba znać pytanie na które można będzie odpowiedzieć.

 

Pomagać chcą wszyscy nawet wuwok który nie zna kotła i jeszcze nie mieszka a już wie że jest zadowolony i nie zapomniał się pochwalić co ma :)

 

Dziwię się że kolega mark3k nie zwraca się o pomoc do tego kto sprzedał mu kociołek lub do innych (takich jak np. Ty) Jak się trochę poczyta to forum to wiadomo do kogo się zwrócić w razie czego. Jakoś nie chce mi się wierzyć że nie da się ogarnąć tego co dzieje się w jego kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to właśnie wygląda na problemy związane z używaniem dhcp zaczynają się "gryść" adresy. Jak już robisz jedno urządzenie ręcznie to pozostałe też poustawiaj ręcznie. Zawsze tak u siebie robie i potem nie mam problemów a jak mi się nie chciało i zostawiałem to automatyce DHCP to potem zawsze coś się pierdzieli. Ustaw sobie wszystko po kolei i gdzieś zanotuj 192.168.1.2 laptop, 192.168.1.3 piec, potem drukarka inny komputer itp.

 

Spróbuję to jakoś ogarnąć kiedyś. Jak na razie wszystko gra więc nie ruszam, Jak mnie znowu coś najdzie to się zacznie grzebanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...