Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak wcześniej pisałem stary kocioł SECO ze sterownikiem Boleckiego pracował bardziej stabilnie i przewidywalnie.

 

To wstaw sobie SPP, dołóż BET-a , zamontuj WPA06 (ewentualnie tańsza opcja "kondzior" ok.2mikro do WPa07...) i się przekonaj czy będzie lepiej

Jeden user już taki manewr wykonał (bez BET-a)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozdrowienia. Kelt wciąż ten sam. :lol: Więcej niż rok, czytam to forum na temat RBR i Ogniwo. Mam zamiar kupić RBR i grzejniki od MINERTU. Wygląda więc na to, że będzie to pierwszy RBR w Słowacji. Przepraszam za błędy w tekście, nie jestem po prostu z Polski.
Po polsku bardzo dobrze ci idzie :) Jeżeli masz pytania pisz, zawsze ci ktoś odpowie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
To wstaw sobie SPP, dołóż BET-a , zamontuj WPA06 (ewentualnie tańsza opcja "kondzior" ok.2mikro do WPa07...) i się przekonaj czy będzie lepiej

Jeden user już taki manewr wykonał (bez BET-a)

 

Nigdy nie eksperymentowałem ze zmiana kondków w sillnikach jednofazowych dmuchaw. Co to ma poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku " słabych " dmuchaw znacznie rozszerza ich sterowalność na małych prędkościach i poprawia start. Mówiąc wprost - dmuchawa może chodzić od niższej prędkości, to jest ważne przy ustalaniu np. dolnego zakresu wiatraka przy typowych PID - ach. Lepiej też startuje z zatrzymania - to jest z kolei bardzo istotne przy SPP, gdzie moc moduluje się czasem dmuchania a nie jego siłą i starty dmuchawy są częste. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozdrowienia. Kelt wciąż ten sam. :lol: Więcej niż rok, czytam to forum na temat RBR i Ogniwo. Mam zamiar kupić RBR i grzejniki od MINERTU. Wygląda więc na to, że będzie to pierwszy RBR w Słowacji. Przepraszam za błędy w tekście, nie jestem po prostu z Polski.

Z piecykiem spoko tylko z wyceną grzejników się opieprzają jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
W przypadku " słabych " dmuchaw znacznie rozszerza ich sterowalność na małych prędkościach i poprawia start. Mówiąc wprost - dmuchawa może chodzić od niższej prędkości, to jest ważne przy ustalaniu np. dolnego zakresu wiatraka przy typowych PID - ach. Lepiej też startuje z zatrzymania - to jest z kolei bardzo istotne przy SPP, gdzie moc moduluje się czasem dmuchania a nie jego siłą i starty dmuchawy są częste. .

 

Dzięki. Całe życie się każdy uczy. Kupię ten kondek i zobaczymy czy się cokolwiek zmieni. Niemniej sterownik z takim założeniami pracy to totalny niewypał. O ile grupowe jako-tako, to retortowy-ecoal totalne nieporozumienie. Takiej huśtawki zmian temperatury to jeszcze nigdy nie widziałem i nie miałem w kotłowni. O przepraszam - miałem w pierwszym kociołku jakieś 15 lat wstecz, tylko kocioł nie miał żadnego sterownika. Tutaj 21 wiek i taka lipa.

Panowie programiści nie bardzo wiedza co programują, chyba, że maja wizję a nie real. Po co sterownik podbija temperature , skoro rozpalony żar podbija temp. o 2 lub więcej stopni.

Dziwią mnie wpisy: ten kocioł tak ma, to przebijanie temperatury to norma itd...... Czyli kiepski sterownik tak ma i już. To jest chore i dla mnie nieakceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mark3k, nie wiem jaką masz dmuchawę ale w Twoim przypadku nie spodziewałbym się cudów po zmianie kondensatora. Ani eCoal ani grupowe raczej typowymi PID -ami nie są, w trybie eCoal masz bardzo ograniczone możliwości ingerencji w dobór wiatru. To raczej chodzi o pracę dmuchawy z takim PID -em, gdzie z poziomu menu serwisowego ustalasz sobie m. in. minimalne obroty dmuchawy. Tam, gdzie słaby wiatrak ze słabym kondensatorem będzie tylko brzęczał, po zmianie na mocniejszy już się będzie kręcił i dmuchał - rozszerzy się zakres sterowania minimalną mocą wentylatora. Ale tak myślę, że jak chcesz więcej o tym wiedzieć, to zadaj pytanie w wątku Przejście na PID ze standardowego sterownika. Tam jest masa chłopaków mocno kumatych po PID-ach, wiatrakach i takich tam sprawach, ktoś Ci na pewno odpowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

W kociołku poprzednim (śmieciuchu z dolnym spalaniem ) miałem sterownik z PID-em. Dobre sterowanie w/g mojej oceny to PID. Uległem sugestii użytkowników forum (ochy i achy) i to wpłynęło na zakup tego kotła z dedykowanym "rewelacyjnym" sterownikiem.

Teraz to już musztarda po obiedzie. Nie kupię jutro nowego kotła i nowego sterownika.

Wolę jechać na długie wczasy za kolejne 8 klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kociołku poprzednim (śmieciuchu z dolnym spalaniem ) miałem sterownik z PID-em. Dobre sterowanie w/g mojej oceny to PID. Uległem sugestii użytkowników forum (ochy i achy) i to wpłynęło na zakup tego kotła z dedykowanym "rewelacyjnym" sterownikiem.

Teraz to już musztarda po obiedzie. Nie kupię jutro nowego kotła i nowego sterownika.

Wolę jechać na długie wczasy za kolejne 8 klocków.

 

Dziwi mnie że jako doświadczony użytkownik kotłów posłuchałeś ochów i achów innych użytkowników i skoro tamten był lepszy to nie zakupiłeś z PID po czterech dniach drzesz się aż forum trzeszczy nie chcesz oglądać wężyków tylko proste kreski to nie zaglądaj na wykresy napewno w poprzednim sterowniku widziałeś wykresy i była linia prosta:rolleyes: odnośnie sadzy i niedopalania to podnieś temp CO na 50* przestań go kisić i dobierz odpowiednio dmuchawę i dawkę paliwa i daj mu szansę lub faktycznie wystaw na aukcji opuścisz kilka złotych i niebędziesz się z dziadem męczył :rolleyes:napewno chętnych znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...