Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesiu, wiesz,że miałem podobna sytuację.

 

Mogę pomóc, Ty załatwiasz sprawę z coalą, jak koledze nie odpowiada, ja mu załatwię sterownik od producenta, którego urządzenie posiadał i był z niego zadowolony.

Mogę mu podrzucić, niech sobie sprawdzi i dopiero zdecyduje, czy zwracać Tobie coalę.

 

Tyle mogę zrobić. Niech sobie spokojnie temat przetrawi.

 

ps. Pilot r ma 20metrów kabla :p

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i niech mi nikt nie pisze że chce RBRa z innym sterem jak eCoal.

Jak ktoś chce inny sterownik niech sobie wybierze inny kocioł.

Marek jest moim klientem i dałem mu taki wybór, na 4-ro dniowym kotle też niewiele stracę ponieważ obecnie przyjmuję już zamówienia na około 10-ty październik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu, wiesz,że miałem podobna sytuację.

 

Mogę pomóc, Ty załatwiasz sprawę z coalą, jak koledze nie odpowiada, ja mu załatwię sterownik od producenta, którego urządzenie posiadał i był z niego zadowolony.

Mogę mu podrzucić, niech sobie sprawdzi i dopiero zdecyduje, czy zwracać Tobie coalę.

 

Tyle mogę zrobić. Niech sobie spokojnie temat przetrawi.

 

A co Ty Jarecki taki dobry jesteś??? masz chrapkę na coalę?? jak pamietam kiedyś sprzedawałas kotły z coalą...Tesel chyba ma, i nawet jest szcześliwy.No nic nie wazne intencje a pozytywne załatwienie sprawy.... poczekamy na rozwój sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karoka65 zerknij na moj kociolek tak jak obiecales :)) i jesli mozesz pomoz w odszukaniu zaginionego Daniela :))

Daniel niema się czasu w dupę podrapać :)

o 22-ej z nowej budowanej kotłowni wyjeżdżał, nikt się nie wyrabia, palniki nie dojeżdżają w zadawalających ilościach, E-S nie wyrabia się ze sterami i tak to się ciągnie wszystko :(

Rano mu przypomnę o Tobie bo też zapomniałem, wysiadłem z autobusu, wsiadłem do ciężarówki kocioł zawieźć pod Opole i do Opola tachograf zalegalizować bo się skończył i już o 20-ej obiad jadłem ale mam z czego zrzucić, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karoka65 zerknij na moj kociolek tak jak obiecales :))

)

Kniazio, widzę że umyć się masz w czym bo woda ciepła, ciepło masz i chyba jeszcze wietrzenie mocne przed 19-tą było tak wczoraj nahajcowałeś :)

Nie kombinuj bo przekombinujesz, ustawiłem ci kiedyś wszystko, ustal tylko temperatury w domu i cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że w tym schemacie jedna podłogówka nie ma pompy i popłynie do podłogówki za gorąca woda. Przydał by się jakiś zawór termostatyczny.

Jeżeli to czerwone to listwy to dlaczego nie dasz po jednej pompie przed listwami a jeszcze przy podłogówce przed pompą zaworu term.3D? Będzie na dwóch pompach które sterownik swobodnie obsłuży :)

Co do śmieciucha to bał bym się tak podpiąć, może jakiś wymiennik?

 

Nie mam podłogówki, to baniaki CWU. Na grzejnikach bedou zawory termostatyczne. Jedna pompa na jednym baniaku będzie jako mieszanie. Pompa na parterze i pierwszym piętrze osobno. bedzie grawitacja i jeśli bedzie potrzebne e-coal włącza pompę. Dlaczego warto korzystać z wymiennika ciepła do śmiećucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podłogówki, to baniaki CWU. Na grzejnikach bedou zawory termostatyczne. Jedna pompa na jednym baniaku będzie jako mieszanie. Pompa na parterze i pierwszym piętrze osobno. bedzie grawitacja i jeśli bedzie potrzebne e-coal włącza pompę. Dlaczego warto korzystać z wymiennika ciepła do śmiećucha?

Możesz zagotować i będzie bum. Śmieciuch w instalacji otwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zakładał na wałku pomiędzy silnikiem a przekładnią sprzęgło kłowe dodatkowo w powstałą w lukę wstawię gumową obręcz np ok kółka do wózków lub coś podobnego. Podobny pomysł z zastosowaniem sprzęgła masz na esterownik.

 

http://esterownik.pl/forum/posty,200/brucer-glosna-praca,3

 

Tylko tam kolega w powstałą lukę wstawił tuleję ja uważam, że guma będzie lepszym rozwiązaniem myślę, że takie rozwiązanie powinno odciąć główne źródło drgań jakim jest sam silnik.

 

 

U mnie na początku były też luźne śrubki łączące pomiędzy silnikiem a przekładnią ich dokręcenie poprawiło pracę bo na początku naprawde głośno buczało.

 

Mam prośbę - jak będziesz zakładał sprzęgło i "oponkę" wrzuć" obrazki i info gdzie to kupić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - jak będziesz zakładał sprzęgło i "oponkę" wrzuć" obrazki i info gdzie to kupić. Pozdrawiam.

 

myślę że jak by ktoś opracował taki zestaw do samodzielnej przeróbki ładnie by to schodziło chętnie sam bym coś takiego kupił nie ma tragedii ale ale trochę bym go uciszył jestem po dwóch dniach targów w Bielsku i mam jakiś dziś lęki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zakładał na wałku pomiędzy silnikiem a przekładnią sprzęgło kłowe dodatkowo w powstałą w lukę wstawię gumową obręcz np ok kółka do wózków lub coś podobnego. Podobny pomysł z zastosowaniem sprzęgła masz na esterownik.

 

http://esterownik.pl/forum/posty,200/brucer-glosna-praca,3

 

Tylko tam kolega w powstałą lukę wstawił tuleję ja uważam, że guma będzie lepszym rozwiązaniem myślę, że takie rozwiązanie powinno odciąć główne źródło drgań jakim jest sam silnik.

 

 

U mnie na początku były też luźne śrubki łączące pomiędzy silnikiem a przekładnią ich dokręcenie poprawiło pracę bo na początku naprawde głośno buczało.

A ja mam pytanie o średnicę wew. tej tulei w której będzie to sprzęgło. Może pamiętasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie o przekładnie Nord a te montowane w standardzie za i przeciw, i jeszcze pompa Grundfos Alpha 2l vs starsza generacja alpha 2 jakie są różnice - interesują mnie walory użytkowe

 

 

znalazłem na necie opis w którym autor pisze, że alpha2 jest starszą wersją od 2l nie posiada funkcji autoadaptacji i funkcji redukcji mocy i że w nocy może redukować moc. Czyli z założenia powinna być oszczędniejsza

pod spodem oryginalny opis.

 

The Alpha2 came out first. The only difference is that the Alpha2 does not have the Autoadapt and Night Setback features. Very few domestic installations will ever use the Night Setback, so that's no loss. As for Autoadapt, there have been reports that it does not always work, so Grundfos may have dropped it.

 

A producent podaje również, że "ALPHA2 L N może utrzymywać stałą różnicę ciśnienia (dwie charakterystyki regulacji) lub pracować z proporcjonalną różnicą ciśnienia (dwie charakterystyki regulacji)"

 

Jak dla mnie czeski film

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie o przekładnie Nord a te montowane w standardzie za i przeciw, i jeszcze pompa Grundfos Alpha 2l vs starsza generacja alpha 2 jakie są różnice - interesują mnie walory użytkowe

 

 

znalazłem na necie opis w którym autor pisze, że alpha2 jest starszą wersją od 2l nie posiada funkcji autoadaptacji i funkcji redukcji mocy i że w nocy może redukować moc. Czyli z założenia powinna być oszczędniejsza

pod spodem oryginalny opis.

 

The Alpha2 came out first. The only difference is that the Alpha2 does not have the Autoadapt and Night Setback features. Very few domestic installations will ever use the Night Setback, so that's no loss. As for Autoadapt, there have been reports that it does not always work, so Grundfos may have dropped it.

 

A producent podaje również, że "ALPHA2 L N może utrzymywać stałą różnicę ciśnienia (dwie charakterystyki regulacji) lub pracować z proporcjonalną różnicą ciśnienia (dwie charakterystyki regulacji)"

 

Jak dla mnie czeski film

 

Jest na odwrót. To alpha 2 posiada autoadapt i wyświetlacz, a Alpha 2L tego nie ma, dlatego jest tańsza.

No i ładnie wygląda.

IMAG1451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...