Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
.

A moze jestem w bledzie co do pracy mojego kotla, moze jednak bardziej bedzie mi sie oplacalo grzac CWU RBR-em, Bardzo prosze o jakies uwagi lub sugestie

Pozdrawiam

 

Hej,gdyby to był mój kocioł -wyłączył bym automat i ustawił grupowe 8kW.

Co do CWU,zapytam tak.Czy solary nie dają Ci komfortowej temp.CWU?Kiedy się tak dzieje,listopad,grudzień,styczeń,bo wątpię że latem nie dają rady ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solary latem daja spokojnie rade az nadto ale teraz przeciez jest juz jesien i solary poszly spac

nie masz przypadkiem osobnej pompki cyrkulacyjnej?? do cwu? ona dość mocno schładza kociołek ją też trzeba ustawić

No mam 2 pompki jedna do CO druga do CWU i to wszystko. Jak i gdzie sie ustawia ta pompke

No ja tam zębatki nie widzę, normalne straty.

No czy ja wiem czy normalne? Nie ma poboru cieplej wody a jej temp spada.

Czy to czasem nie jest wina tych moich polaczen wszystkiego do kupy czyli zbiornik 300L (solar) + HYdroterma (gaz)

W ustawieniach ogolnych nie chialbym narazie nic zmieniac. Karoke65 mi poustawial i narazie wszystko jest OK (tylko to CWU mnie ciekawi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Czytając wasze posty widzę że kazdy szuka oszczędności w ilości spalanego eko, (kto by nie chciał spalać jak najmiej ;) -ja też ) ale widzę że wasze podjejście ogranicza się do prowadzenia kotła i zasady ZAMIAST 10s PODAWANIA DAM 7 !! i dzieki temu będę miał oszczędnosci...niestety tak nie jest !! samo prowadzenie kotła da nam 5-max 10% oszczedności w spalaniu eko, prawdziwe oszczędności daje nam sterownik- a zwłaszcza korzystanine z jego rozbudowanych funkcji...np ustawienie poprawnej krzywej grzania -po co kocioł ma pracować w 0st w temp 70 st jak może w 55? i również będzie ciepło.dalej korzystanie ze strefy dziennej i nocnej np dzieci idą do szkoły żona do pracy..dom stoi pusty przez 6h czy wtedy kocioł musi trzymać zadaną temperature?? ale uwaga co u jednego się sprawdzi (grzejniki) to np w wypadku ogrzewania podłogówki niekoniecznie, ,cwu czy woda zawsze musi mieć np 50st?? czy mozna pozwolić sobie na chlodniejszą temp, ale moze byc niespodzianka czy ustawić np 10 st niżej? czy tylko 2st i cwu podgrzewa się z przeciągającego trybu ecoal-auto. generalnie u każdego bedzie chodzić inaczej i co u jednego się sprawdzi niekoniecznie sprawdzi się u drugiej osoby ale poprawne i sensowne ustwaienie sterownika może przynieść oszczedności rzędu 20-30% !!! No... każdy musi sam posiedzieć,dostosować kocioł do życia swoich mieszkańców ale naprawdę warto !!! takie ustawienia dadzą nam np stabilne temperatury i więcej grosza w portfelu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik mam normalnie w fabrycznej kapilarze - w ok 2/3 wysokości.Dopływ wody też normalnie u dołu zbiornika zgodnie z DTR

 

No to jak się woda z sieci uzupełnia, schładza termometr a później jak się miesza z resztą ciepłej w baniaku to pomimo braku grzania temperatura rośnie. Pobór pewnie z góry, to i ciepła woda jest chociaż na termometrze bieda. Kniazio, ja bym nie odłączał, chyba że ten solar się wyrobi na obie wężownice. Jak zostawisz na jednej a tą od kotła odłączysz, może być bieda z wodą przy dużym rozbiorze i często ten gaz Ci będzie się załączał. A nie dogrzewa Ci się czasem kocioł od baniaka? Zawór zwrotny za pompą CWU masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Panowie

 

Czytając wasze posty widzę że kazdy szuka oszczędności w ilości spalanego eko,........ale poprawne i sensowne ustwaienie sterownika może przynieść oszczedności rzędu 20-30% !!! No... każdy musi sam posiedzieć,dostosować kocioł do życia swoich mieszkańców ale naprawdę warto !!! takie ustawienia dadzą nam np stabilne temperatury i więcej grosza w portfelu !!

 

Pełna zgoda.U mnie kompromis wygląda tak,Musze zaczynać grzać dużooo wcześniej.Taki obiekt.Jak zaczynałem to czekałem do ostatniego dnia ciepełka.Teraz wiem że to błąd.Zostało mi wiele nawyków z poprzedniego kotła.Nie wiem czy obniżenie temp.CO po osiągnięciu zadanej ma u mnie sens.Musze to sprawdzić,póki co ustawiam samo spalanie.I mam frajdę ;)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kniazio, potrzebujesz całą dobę wodę o temp. 46 stopni ?

Nie.

Po co dogrzewasz ją do pełnej temp. kiedy np. śpisz ?

Ustaw sobie programator CWU, możesz luknąć do mnie :)

Zasypałeś nowy wungiel ? :)

Zapomniałem że masz taki wielki baniak, proponuję zwiększyć histerezę do 5 stopni.

Nie zasypywalem. Jeszcze ciagne na tym co dostalem od Daniela przy kotle, ale 5 T juz w kotlowni zalega :) mysle ze mi starczy na zime bo jak nie to ...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...