Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to jadę jeszcze raz na budowę , może w końcu net ruszy ... wszystko się sprzysięgło przeciwko netu w moim domku ;) Jak nie liście to wn5210g gryzie się z liveboxem sąsiada ,zrypana antenka w "mydelnicy" netgeara masakra ...

 

Wpisze 380, jak uruchomię net to trzeba będzie popatrzeć co zrobić żeby zjadał mniej jak te 10-12kg... , przeszedłem przez ecoal, grupowe i teraz jest na ręcznym :) Żre tyle co żarł wykresy bardzo podobne ... ale w końcu opanowałem temp w domu na górze i na dole jest 22*C :D :D

Jak jeszcze ściany nie wyschły dobrze to na początku będzie spalał więcej. Na taką pierwszą zimę zaraz po zamieszkaniu zawsze więcej wychodzi. Będziesz obserwował spadki ale nie będzie to z dnia na dzień ale z tygodnia na tydzień. Na wyparowanie wilgoci ze ścian i posadzki potrzeba czasu i ciepła.

Grzać i wietrzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi dokładnie 394 minuty przy 5-25mm

Dokładnie wszystko zależy od frakcji paliwa.

Na typowym eko 380 czy 390min, lepiej dać trochę mniej żeby mieć deczko zapasu jak wywali alarm pustego zasobnika, zdążyć dosypać przed wygaszeniem.

Dla miału może być to już 320 do 340min a na groszku z Wesołej wychodziło nawet 440min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do mojego wcześniejszego wpisu, zastanawiam sie nad wykorzystaniem jednej pary zasilanie/powrot w RBR do grawitacyjnego zasilania wymiennika cwu. Mam tylko uzasadnione obawy, ze po uruchomieniu pompy c.o. bedzie mi ona niejako "wyciagac" wode z wymiennika przez kociol.

A przeciez zaworu zwrotnego na grawitacji nie wstawie.... Jak zapobiec takiej ewentualnosci? Pewnie najprosciej zapomniec o grawitacji do wymiennika:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do mojego wcześniejszego wpisu, zastanawiam sie nad wykorzystaniem jednej pary zasilanie/powrot w RBR do grawitacyjnego zasilania wymiennika cwu. Mam tylko uzasadnione obawy, ze po uruchomieniu pompy c.o. bedzie mi ona niejako "wyciagac" wode z wymiennika przez kociol.

A przeciez zaworu zwrotnego na grawitacji nie wstawie.... Jak zapobiec takiej ewentualnosci? Pewnie najprosciej zapomniec o grawitacji do wymiennika:))

A zawór różnicowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebija ci zadaną dla pokojówki bo masz pompkę na Załączona, jesli chcesz żeby temp. pilnowała pokojówka to daj na wyłączona lub cykliczna.

Przy cyklicznej mimo zadanej będzie wg. ustawianych czasów poganiał wodę w Twoim przypadku nastaw dla cyklicznej 8min pracy 1 minuta postoju, jak dla mnie do dupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt: "A zawór różnicowy?"

 

Owszem, ale wtedy pompa na bypasie. A ja chce miec pompe na powrocie, a zaworu roznicowego w poziomie raczej nie powinno sie go montowac...czyli jak? Pionowo do gory nogami, zeby zgodnie z przeplywem byl? Chyba ze kolega Zbigmaz ma na mysli wylacznie zawor roznicowyna zasilaniu cwu, bez pompy...

 

Pomyslalem raczej o czyms innym. Ze pompa co zamontowana na powrocie do kotla, nie powinna spowodowac wyciagania wody z krocca do cwu (grawitacja), poniewaz wytwarza i tak nadcisnienie w kotle, ktore jest takie samo zarowno przy jednym jak i przy drugim kroccu zasilajacym. Czy dobrze rozumuje?

 

PS: wlasnie doczytalem, ze sa i takie, ktore w poziomie moga pracowac... :)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do mojego wcześniejszego wpisu, zastanawiam sie nad wykorzystaniem jednej pary zasilanie/powrot w RBR do grawitacyjnego zasilania wymiennika cwu. Mam tylko uzasadnione obawy, ze po uruchomieniu pompy c.o. bedzie mi ona niejako "wyciagac" wode z wymiennika przez kociol.

A przeciez zaworu zwrotnego na grawitacji nie wstawie.... Jak zapobiec takiej ewentualnosci? Pewnie najprosciej zapomniec o grawitacji do wymiennika:))

 

Pisałeś tez, że chcesz trzymać na kotle 50 - 60 stopni. Przy tej temperaturze zasilania nawet ewentualne schładzanie baniaka przez kocioł przy pracy pompy CO niewiele mu zaszkodzi. Natomiast bardzo stabilizująco wpłynie na kocioł, jeżeli powroty z CO i CWU zepniesz razem. Zawór różnicowy na zasilaniu baniaka byłby może i rozwiązaniem, ale zakładając że to wyciąganie miałoby mieć miejsce, to w czasie pracy pompy CO baniak byłby odcięty od zasilania ( schładzanie następuje, kiedy pompa CO wtłoczy część wody z powrotu z instalacji w powrót z CWU i zasili baniak od du...y strony, więc zawór się zamknie ). Generalnie kwestię schładzania baniaka rozwiązuje ( w każdym razie u mnie i jeszcze w kilku innych chatkach, pompa CO może sobie chodzić a baniak i tak po grawitacji się grzeje z osobnego króćca zasilania - w moim Defro są takie 3 ) możliwie jak najniższe wpięcie powrotu z CWU do powrotu z CO. Ja mam zaraz przed króćcem kotła - i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem, że pompa CO na powrocie. To kupa będzie w takim razie. PS - znaczy chodziło mi o wspólny powrót, na osobnych może by i poszło, nie wiem. PS2 - To znaczy na wspólnym też pójdzie, trzeba tylko powroty spiąć jeszcze przed pompą Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...