Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gmaj, a masz na tyle wysokości żeby prawidłowo umieścić naczynie wyrównawcze przy pompie na powrocie? Czy w układzie zamkniętym to będzie.

 

Zdecydowanie zamkniety uklad plus zawor DBV. A przy montazu pompy na powrocie przyswieca mi idea zasady dzialania hydroelewatora/injektora. Pompa co tloczac z wieksza predkoscia wode do kotla, powoduje "zasysanie" wody z powrotu cwu grwitacyjnego (mniejsza predkosc). Wtedy rzeczywiscie moznaby te powroty wpiac do jednego krocca. Jak zawsze powtarzam: slaby ze mnie praktyk, wszystko to teoretyczne rozwazania :)

 

Zdaje sobie sprawe ze ciezko bedzie sterowac temperatura cw na wyjsciu, ale od czego jest zawor mieszajacy? Np. taki

: http://allegro.pl/esbe-termostatyczny-zawor-mieszajacy-1-2-35-60-404-i3554328754.html

Dodatkowo jedna bateria termostatyczna pod prysznicem i wystarczy...

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem, że pompa CO na powrocie. To kupa będzie w takim razie. PS - znaczy chodziło mi o wspólny powrót, na osobnych może by i poszło, nie wiem. PS2 - To znaczy na wspólnym też pójdzie, trzeba tylko powroty spiąć jeszcze przed pompą

 

Z tym sie nie zgodze...kiedy bedzie pracowac pompa c.o. to owszem, zassa wode z powrotu cwu. Ale jesli pompa c.o. jest wylaczona, grawitacyjny obieg c.w.u. nie bedzie funkcjonowac. Ma po drodze opory pompy i zawor zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do kolegow, ktorzy maja cwu w systemie grawitacyjnym, ewentualnie eksperymentowali z tym... Jaka jest minimalna roznica wysokosci kroccow zasilajacych kotla i wymiennika, zeby grawitacja funkcjonowala

Przy takim wymienniku http://instalsystem24.pl/biawar-wymiennik-c-w-u-120l-w-e-120-25-plus-10449.html oddalonym 2 metry od kotła, zasilanie wymiennika 30 cm wyżej od wyjścia z kotła, CWU z pompą ( od CO tylko zamiana wyjść w sterowniku ). Do temp. zadanej działa pompa, a w międzyczasie wspomaga grawitacja przez filtr siatkowy i pompę,( przepływ utrudniony ) na moich wykresach od 1-09 -2013 wstecz . Od 1-09 później tylko pompa bez grawitacji. A teraz bawię się aby na jednej pompie nie przegrzać domu i dogrzać CWU.

Przy twoim wymienniku powrót może być jeszcze zimniejszy.

Edytowane przez wojtek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono "palaczy" ;)

Dzisiaj, po przeczytaniu kilku wpisów na temat bojlerów, naszło mnie pytanie związane z moim bojlerem solarnym firmy ERMET 300L http://www.bojlerownia.pl/solarny-bojler-pionowy-dwuplaszczowy-ermet-300-l-zywicowany.html. Zakup niewypał, zmieniłem zdanie co do solarów, i tak mam bojler pod solary a woda będzie ogrzewana tylko i wyłącznie piecem RBR. Teraz zastanawiam się, czy zasilanie solarnego płaszcza grzewczego , spiąć razem z zasilaniem z CO tak by oba płaszcze nagrzewały wodę? Wydaje mi się, że to ma sens, woda szybciej by się nagrzewała, no i oba płaszcze grzewcze byłyby wykorzystane. Nie wiem czy dobrze kombinuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Czytam forum od dłuższego czasu i wreszcie postanowiłem się zarejestrować.

Zainteresował mnie temat ilości spalanego węgla na dobę.

O ile rozsądnym jest spalanie rzędu 10 - 15kg/24h, CO + CWU to spalanie 5kg/24h w wykonaniu Piotrek42 to normalnie kosmos.'

Ja przy taki nikłym zapotrzebowaniu na moc grzewczą paliłbym +/- 2 kartony ze sklepu na dobę :D

Oczywiście sterownik i statystyki kolegi niedostępne, bo prawdopodobnie to absurd.

Można ustawić kocioł dobrze lub bardzo dobrze, ale taka powierzchnia do ogrzania i to do temperatury 23grad - nie żartujmy.

Mój samochód 2.0 litry benzyna spala 3l/ 100km załadowany bagażnik i 3 osoby przy jeździe super eko - prawda ? - absolutna bzdura.

Piotrek42 pochwal się swoimi kosmicznymi ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Czytam forum od dłuższego czasu i wreszcie postanowiłem się zarejestrować.

Zainteresował mnie temat ilości spalanego węgla na dobę.

O ile rozsądnym jest spalanie rzędu 10 - 15kg/24h, CO + CWU to spalanie 5kg/24h w wykonaniu Piotrek42 to normalnie kosmos.'

Ja przy taki nikłym zapotrzebowaniu na moc grzewczą paliłbym +/- 2 kartony ze sklepu na dobę :D

Oczywiście sterownik i statystyki kolegi niedostępne, bo prawdopodobnie to absurd.

Można ustawić kocioł dobrze lub bardzo dobrze, ale taka powierzchnia do ogrzania i to do temperatury 23grad - nie żartujmy.

Mój samochód 2.0 litry benzyna spala 3l/ 100km załadowany bagażnik i 3 osoby przy jeździe super eko - prawda ? - absolutna bzdura.

Piotrek42 pochwal się swoimi kosmicznymi ustawieniami.

Nie masz kolego racji jest to możliwe w takiej temp. jaka teraz jest na zewnątrz. Może faktycznie lepiej abyś palił kartonami niż tu obrażał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do speców.

Czy ten kociołek można zamówić z podajnikiem z prawej strony i czy można jakoś zmienić wylot spalin by był niżej?

Trzeba podać w zamówieniu z której strony potrzebujesz zasobnik.

Obecnie zamówienia przyjmujemy na 3 tydzień października.

Jakiej mocy potrzebujesz i na jakiej wysokości masz wlot spalin w kominie ?

11-tka ma oś rury na 120cm od posadzki, 17-tka na 135cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karoka65 jesli mozesz zerknij na chwile na moje wykresy

Ciekawi mnie jedna rzecz

Po co bylo to ostatnie dmuchniecie (godz. 16.00) z moca dmuchawy 50% jesli wszystkie temp zadane byly jak nalezy a temp pieca nawet przeciagnieta

BYc moze tak ma byc nie wiem . Chcialbym wiedziec co sie dzieje w piecu zeby moc sie czego nauczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ktoś do mnie "pije".... sterownik jest udostępniony (co prawda na innym forum ale jest) ...chcesz zobaczyć- nie widzę żadnego problemu napisz PW to wyślę CI linka...nie jedna osoba z FM widziała i widzi moj sterownik, nie robię z tego zadnej tajemnicy po prostu na FM ( z róznych względów) nie zamieszczam publicznie żadnych fotek,i prywatnych danych, chciałem zauważyc również że moje spalanie nie jest jakies "kosmiczne" nie jedna osoba z tego forum ma podobne spalnie (lub mniejsze) jak mowiłem wczesniej... nie mam ustawień pod ''proste linie" a pod rzeczywiste zapotrzebowanie domu na ciepło i Cwu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...