Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tym sie nie zgodze...kiedy bedzie pracowac pompa c.o. to owszem, zassa wode z powrotu cwu. Ale jesli pompa c.o. jest wylaczona, grawitacyjny obieg c.w.u. nie bedzie funkcjonowac. Ma po drodze opory pompy i zawor zwrotny.

 

Pójdzie przez obejście więc zawór zwrotny ani pompa CO nie będzie przeszkodą. Będziesz miał jakby " pompowo - grawitacyjne " CWU. Jak nie będzie pracować pompa CO, bojler będzie się grzał po grawitacji. Jak się pompa CO załączy, trochę odbierze ciepła z baniaka, ale za to dogrzeje powrót i złagodzi wpływ wracającej z instalacji CO wychłodzonej wody. Tak bym to robił patrząc od kotła: króciec powrotu, pompa na obejściu, trojak ze spięciem powrotów CO i CWU. Dla spokojności dałbym jeszcze zawór klapowy na powrocie z CO przed tym trojakiem - żeby grzejąc CWU po grawitacji nie chciało odwrotnie zasilać CO. I będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jak z tym moim pytaniem? Na poprzedniej stronie zostało pominięte.
Zrób tak jak piszesz, będziesz miał większy wymiennik. Tylko jak połączysz to zrób to tak aby można było to jeszcze w jakiś szybki sposób wykorzystać czyli szybko rozłączyć i podłączyć do czego innego nie spuszczając całej wody z układu CO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak piszesz, będziesz miał większy wymiennik. Tylko jak połączysz to zrób to tak aby można było to jeszcze w jakiś szybki sposób wykorzystać czyli szybko rozłączyć i podłączyć do czego innego nie spuszczając całej wody z układu CO.

 

Dzięki zbigmaz, w takim razie będzie trzeba to przerobić jeszcze przed uruchomieniem CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niewykluczone,że go odwiedzę :)

Co do piwka ZB to trochę go w życiu zniszczyłem (10 lat pracy w CZ) i co lepsze pracowałem razem ze Słowakiem.:p

 

eee ZB to juz nie to co kiedyś :) (zresztą jak polskie piwa) a słowacki jest bardzo podobny do polskiego:) wiec spoko... słowak zrozumie polaka a polak słowaka.... acha i słowacy jako JEDYNY sąsiad lubią Polaków (za najazd 1968 na Czechy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono "palaczy" ;)

Dzisiaj, po przeczytaniu kilku wpisów na temat bojlerów, naszło mnie pytanie związane z moim bojlerem solarnym firmy ERMET 300L http://www.bojlerownia.pl/solarny-bojler-pionowy-dwuplaszczowy-ermet-300-l-zywicowany.html. Zakup niewypał, zmieniłem zdanie co do solarów, i tak mam bojler pod solary a woda będzie ogrzewana tylko i wyłącznie piecem RBR. Teraz zastanawiam się, czy zasilanie solarnego płaszcza grzewczego , spiąć razem z zasilaniem z CO tak by oba płaszcze nagrzewały wodę? Wydaje mi się, że to ma sens, woda szybciej by się nagrzewała, no i oba płaszcze grzewcze byłyby wykorzystane. Nie wiem czy dobrze kombinuję....

 

Jak już posiadasz taki bojler to jest to najlepsze rozwiązanie to jak turbo w aucie.

Parę miesięcy temu sam zastanawiałem się nad kupnem takiego bojlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde Grundfos Alpha 2 autoadapt mi się dziś chyba zepsuła. Co chwilę się włącza i wyłącza a cyfry pokazujące pobieraną moc skaczą pomiędzy 1-6 W non stop

 

miał ktoś już tak?

 

pięknie mi się sezon zaczyna, ciekawe jak działa serwis grundfosa,

całe szczęście że sobie zrobiłem bypass z zaworem łączący obieg CWU z CO i teraz sobie wszystko pięknie grzeje na starym LFP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde Grundfos Alpha 2 autoadapt mi się dziś chyba zepsuła. Co chwilę się włącza i wyłącza a cyfry pokazujące pobieraną moc skaczą pomiędzy 1-6 W non stop

 

miał ktoś już tak?

 

pięknie mi się sezon zaczyna, ciekawe jak działa serwis grundfosa,

całe szczęście że sobie zrobiłem bypass z zaworem łączący obieg CWU z CO i teraz sobie wszystko pięknie grzeje na starym LFP

Poczytaj instrukcję pompy jak się zachowuje gdy jest zapowietrzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...