Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
nie wiem dla czego mi wyłączył CWU

 

już chyba wiem nie może być ustawiona większa temperatura niż aktualnie jest na piecu podbił do 53 i załączył znowu

 

Twoim zdaniem,patrząc na wykresy-lepiej czy gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twoim zdaniem,patrząc na wykresy-lepiej czy gorzej?

 

 

Mi się wydaje że lepiej. Na razie tylko rozłączyłem pompę CO i będzie chodzić CO na grawitacji zostałem na ustawieniach zima bo można podnieść temperaturę na piecu na wyższą puki co zostawię na parę dni zobaczę jak to będzie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Mi się wydaje że lepiej. Na razie tylko rozłączyłem pompę CO i będzie chodzić CO na grawitacji zostałem na ustawieniach zima bo można podnieść temperaturę na piecu na wyższą puki co zostawię na parę dni zobaczę jak to będzie wyglądać

 

Tomek,jest lepiej,zerknij na statystyki ;)Szkoda było kasy na pompę CWU ;)

A Ty masz w układzie 4D i termostaty?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
zostanie jako awaryjna:D

 

Nie ma nic lepszego niż CWU na grawitacji,zobaczysz jak kociołek będzie się prowadził bez szarpania pompy CWU.A ciepłej wody Ci nie zabraknie,może się tylko ciut wolniej ogrzewać jak ubędzie ze zbiornika.Spalanie leci w dół.

Im prostszy układ tym lepiej.Takie moje zdanie.Ciąłem instalację kilkakrotnie,powywalane zawory zwrotne,4D,i inne śmieci.Masa tego.Szkoda było kasy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego niż CWU na grawitacji,zobaczysz jak kociołek będzie się prowadził bez szarpania pompy CWU.A ciepłej wody Ci nie zabraknie,może się tylko ciut wolniej ogrzewać jak ubędzie ze zbiornika.Spalanie leci w dół.

Im prostszy układ tym lepiej.Takie moje zdanie.Ciąłem instalację kilkakrotnie,powywalane zawory zwrotne,4D,i inne śmieci.Masa tego.Szkoda było kasy.

Pozdrawiam.

tylko pytanie czy grawitacja na CWU będzie działac ja będzie pracować pompka CO. Na razie po grawitacji chodzi mi tylko CO bo na CWU nie może się przebić przez pompkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
tylko pytanie czy grawitacja na CWU będzie działac ja będzie pracować pompka CO. Na razie po grawitacji chodzi mi tylko CO bo na CWU nie może się przebić przez pompkę

A to takie klocki,zrozumiałem że to CWU jest na grawitacji.Jak masz zawór zwrotny na CWU to niestety nie.

W tym układzie zostaje pompa CWU w pracy non stop,lub cyklicznie np.jako CWU+miesz-tak spróbuj najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmaj, napisz co jeszcze masz do tej instalacji, po co tak po trochę dawkować informacje. Z tym 4D to tak - ja wolę, jak przy 4D pompa jest na zasilaniu. Ona wtedy ciągnie z portów, przy montażu na powrocie musi w porty pchać. Widziałem dotąd jedną kotłownię z 4D przy pompie na powrocie - działało jak trzeba, ale mnie się to nie podoba. Mam obawy, czy pompa pchając w zawór wodę z powrotu nie będzie zakłócać napływu do zaworu wody od strony kotła. Te strumienie jednak się spotykają w rurze zasilającej instalację i powrotnej do kotła. No i u Ciebie wyklucza wspólny powrót z CO i CWU przy CWU grawitacyjnym - zawór musi być min. tych 80 cm. wyżej od króćca powrotu. Jak zepniesz powroty przed pompą nie będzie spadku na powrocie CWU a nawet gdyby wyszedł spadek to powrót raczej za ciepły będzie, żeby zawór miał co mieszać dla obniżania temp. na instalację CO. Jak zepniesz powroty poniżej zaworu 4D to przy pracy pompy CO zasili Ci odwrotnie CWU. Chyba że zawór klapowy na powrocie z CWU, ale wtedy nie będzie działać grzanie CWU przy włączonej pompie CO. Zostaje tylko osobny obieg CWU na osobnym powrocie.

 

Dziekuje za odpowiedz. Podsumowujac wszystko do kupy:

1/ Instalacja co i cwu w miedzi (tylko cw z wymiennika w kotlowni do domu oraz cyrkulacja w PEX) - kotlownia oddalona od domu 7m., dlatego cyrkulacja z pompa cyrkulacyjna niezbedna; jak dotychczas funkcjonowala bez zarzutu...

2/ Wywalony "smieciuch" Moderator 17 kW, na jego miejscu stoi juz RBR 11 kW w odnowionej kotlowni. Dorzuce ponizej dwa zdjecia, zeby nie szukac ich we wczesniejszych postach. Widac na nich kociol, wymiennik cwu, i z tylu za kotlem "dziuple", przez ktora przechodza wszystkie rurki: c.o. 2 XCu28, c.w. -PEX 20, cyrk.- PEX 16 i z.w. Cu15.

3) Pozostalo ze starej instalacji: pompa Wilo, 14 letnia, ale wciaz sprawna (pracowala na powrocie...moze dlatego sentyment do pompy na powrocie pozostal :), konsola bezpieczenstawa, ktora na pewno nie wykorzystam w nowej instalacji, poniewaz mam zalozenie, ze zabezpieczenia dam wszystkie nowe....

4/ Teraz najwazniejsze: co mam do nowej instalacji w kotlowni; kompletowane systematycznie i nie ukrywam, ze sledzac forum :)

- nowa pompa Wilo Pico (do c.o.) oraz nowa pompa Grundfoss (zwykla, bez bajerow typu Autoadapt - chyba bedzie jako rezerwowa, bo c.w.u. planuje grawitacyjne); dodatkowo 3- letnia pompa cyrkulacyjna c.w. Grundfoss;

- zawor 4 D - 1" Danfoss oraz zawor mieszajacy termostatyczny ESBE 1/2 " - 35-60*C ( do cwu-na wyjsciu c.w.);

- nowe zabezpieczenia do ukladu zamknietego kotla : zawor DBV 3/4 ", nowa grupa bezpieczenstwa, nowy zbiornik wyrownawczy membranowy 12 l., plus "stary" 3 letni reflex do cwu.

- do tego nowe srubunki, zawory, nowy zawor roznicowy 1 cal, ksztaltki i rury Cu i PEXIMG_20130914_182716.jpgIMG_20130913_150409.jpg

- Orvaldi 500W jeszcze bez akumulatora (juz skora cierpnie na mysl, ze cos z nim moze byc nie tak i trzeba bedzie jakies dodatkowe filtry instalowac):

- i oczywiscie najwazniejsze: RBR Ekouniversal 11 kW oraz Galmet Neptun Electronic, 140 l. ( i gdyby nie fakt, ze wymieniony zaledwie rok temu, dalbym bufor co najmniej 500 l. ( na taki jaki ma Zbigmaz - 1000 l. - nie mam miejsca :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmaj22 ociepliłeś dobrze rurki??? ta cyrkulacja bedzie ci nieludzko wychładzać zasobnik, mam zasobnik cwu w tylko w garażu z ustawieniami czasowymi ale i tak chłodzi fest, kocioł u ojca (kotłownia 10-12m od domu) nie robiłem cyrkulacji właśnie ze względu na straty- trudno,wiecej wody wyleje ale nie musi jej grzać... Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze tak: sa oddzielnie w peszlu ok. fi 80, tzn. cwu w swoim, cyrkulacja w swoim...ocieplone podwojna izolacja. Jedynie w domu kilka metrow nieocieplone, ale celowo, bo przechodza w przestrzeni pod zabudowanymi schodami i przy okazji dogrzewaja ta przestrzen. Teraz pewnie je zaizoluje ( przynajmniej bedzie gdzie skrzynke z piwem od razu do spozycia trzymac :)) Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Mój pies i sprawdzam czy emotikony działają http://emotikona.pl/emotikony/pic/0recourse.gif

Jak cię bawimy,to poprowadź mu kociołek jak należy!

Sorrki,robi się tak że wszyscy tylko teoria.

Piotrek ile sterów prowadzisz,ile masz na liście?Ilu pomagasz,ilu pomogłeś zanim skrytykujesz?

 

Powadziłem kocioł kolegi bartus8 - dom do 22.02-w trybie manual. Potem włączyłem grupowe.Czas do zasypu spadł przez 2h -ok 6h.w tym czasie dogrzewałem powrót trybem pracy pompy CWU+ miesz.

Jak to się ma do Twoich śmiechów?

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...