Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak cię bawimy,to poprowadź mu kociołek jak należy!

Sorrki,robi się tak że wszyscy tylko teoria.

Piotrek ile sterów prowadzisz,ile masz na liście?Ilu pomagasz,ilu pomogłeś zanim skrytykujesz?

 

Powadziłem kocioł kolegi bartus8 - dom do 22.02-w trybie manual. Potem włączyłem grupowe.Czas do zasypu spadł przez 2h -ok 6h.w tym czasie dogrzewałem powrót trybem pracy pompy CWU+ miesz.

Jak to się ma do Twoich śmiechów?

 

Nie rozumiesz tego co napisałem, mam jeszcze wysłac wyrazy uznania http://emotikona.pl/emotikony/pic/zwyciestwo2.gif

 

,a i poluzuj gumkę w majtkach bo zachwilę będziesz się domagał żeby cię pochwalić, a co tam http://emotikona.pl/emotikony/pic/0clapping.gif

 

ps

to co napisałeś nt kotła kolegi bartus8 niekoniecznie musi być dowodem na skuteczność twoich zabiegów,

daj szansę każdemu nauczyć się obsługi własnego kotła i poznania własnej instalacji, co innego doradzić i pomóc ,a co innego wykonywać coś za kogoś ale to robisz za zgodą właścicieli kotła także nic mi do tego

Edytowane przez keteimj
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie rozumiesz tego co napisałem, mam jeszcze wysłac wyrazy uznania http://emotikona.pl/emotikony/pic/zwyciestwo2.gif

 

,a i poluzuj gumkę w majtkach bo zachwilę będziesz się domagał żeby cię pochwalić, a co tam http://emotikona.pl/emotikony/pic/0clapping.gif

 

Niczego się nie domagam.Poparłem swoje wypowiedzi w praktyce,pokazałem to prowadzeniem sterownika kolegi bartus8.I tyle.Wkurza mnie taki sarkazm jak Twój,jak masz coś do powiedzenia to zamiast emitokon,napisz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

to co napisałeś nt kotła kolegi bartus8 niekoniecznie musi być dowodem na skuteczność twoich zabiegów,

daj szansę każdemu nauczyć się obsługi własnego kotła i poznania własnej instalacji, co innego doradzić i pomóc ,a co innego wykonywać coś za kogoś ale to robisz za zgodą właścicieli kotła także nic mi do tego

 

Nie czytałeś od początku.Rozmowa była o zaworach 4D i destabilizacji układu niepotrzebna ilością pomp itd.Każdy wypowiedział swoje zdanie.Ja dodatkowo zobrazowałem to co napisałem wcześniej -prowadząc przez kilka godzin kocioł kolegi bartus8.I tyle.Nikt nikomu niczego nie narzuca.Wtrąciłeś się do dyskusji jakimiś dziecięcymi emitokonami. Uważasz że to grzeczne?

Tyle mam do powiedzenia.Przepraszam za spam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, i to jest wtedy tylko podgląd, czy ma to jakiś wpływ a pracę kotła? Bo też o tym myślałem aby dać na parterze i na pietrze :)

 

Nie ma żadnego wpływu. Po prostu pod wyjście pompy podłogówki nic nie podłączasz, lub ustaw temp. podłogówki jak najniżej i nie będzie się zapalała kontrolka pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge kupic taki czujnik w obudowie jak dostalem do pieca?

Na Aledrogo jest masa tych czujnikow KTY-81-210 ale bez obudowy

Przyznam szczerze że ta obudowa mi się nie podoba. Zrobiłem mały odmyk i przylutowałem czujnik bezpośrednio do kabla a że on jest cieniutki to nie rzucający się w oczy. Czujnik aby też nie był widoczny a robił swoją robotę bez tej obudowy pokryłem koszulką termokurczliwą. Są różne kolory i można dopasować do tła ( no prawie dopasować). Wszystko małe i niewidoczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości:

1. jaka jest 'bezpieczna' temp. powrotu ( a raczej jaka różnica między temp. kotła a temp. powrotu )?

2. mam w instalacji grzejniki + podłogówkę z rozdzielaczem mieszającym.

Podłoga jeszcze nie włączona i nie wiem jaki będzie wpływ na temp powrotu, stąd pytanie jak ewentualnie 'łagodzić' zimny powrót z podłogi ?

 

( zakładając zasilanie około 35st powrót pewnie z 10 stopni mniej. w przypadku, gdy w instalacji jest tylko podłogówka z podobnym mieszaczem http://allegro.pl/show_item.php?item=3459301432

CWU + mieszająca ? W układzie brak zaworu 4D )

 

Na CO mam bypas z zasilania za pompą do powrotu sterowany głowicą term. i czujnikiem przylgowym. W sytuacji, gdy powrót jest poniżej temp. wskazanej - głowica się otwiera i ( mały przekrój rurki ) i dogrzewa powrót.

Coś takiego na mieszaczu od podłogówki ?

 

Pytanie raczej teoretyczne, jak to wygląda u osób, które mają przewagę, lub tylko podłogowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Napisz,kolego,kogo i kiedy skrytykowałem.

 

Słuchaj,ja zakończyłem tą dyskusję.Reagujecie z Piotrkiem w trochę dziwny sposób,kiedy ktoś ma inne zdanie od Was.I trochę uważam zbyt sarkastycznie,te wzmianki typu cyt:"A niech sobie pisze"..

Jak się okazało Piotrek nie miał możliwości sprawdzenia u siebie(w tym samym układzie instalacji CO )obu rozwiązań o jakich pisałem ja.Ja natomiast taką możliwość miałem.Więc napisałem jak to było u mnie.Nie zamierzam nikomu nic udowadniać.To że miałem do czynienia z "wadliwym" produktem nie czyni ze mnie głupca.Myślę że przerobiłem przez dwa lata wszystkie możliwe ustawienia tego sterownika.Nie czyni to ze mnie w każdym razie znawcy tematu.

Jak obraziłem .Przepraszam.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...