Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
To podobnie jak u mnie. Syfi dużo więcej i zdecydowanie dłużej dochodzi do zadanej. Paliłem wcześniej kamiennym kupionym w markecie i był dużo lepszy.

 

To wędźcie tak dalej.Będzie mniej syfu ;) Ehh ,ja tez kochałem powędzić,dajcie spokój.

Dmuchać ,Panowie!

 

Nie miałem z czecha żadnego syfu,oprócz brunatnego pyłu.Przy niskim nadmuchu,komin będzie zawalony.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
jakiś czas temu dawałem korektę na minus ze względu na 'ształt' popiołu po konsultacji z Minertu.

Nie znam się na ekogroszkowcach i pewne rzeczy po omacku zanim poobserwuję i się nauczę.

 

Czech się wypala jak...się wypala.czego oczekiwałeś?Popiołu?Nie ta liga.Nadmuch na 8kW -39%.I może być mało :)

Ale wasza wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zerknij na kocioła jak masz chwilę i zaproponuj zmiany.

Jak napisałem w niektórych kwestiach poruszam się po omacku więc jeszcze dużo obserwacji przede mną, zanim uda się wnioskować i ewentualnie samemu zaradzić.

 

Ps. najwięcej mam eko Kazimierz-Juliusz, oraz Retopal - jak znasz te groszki to podpowiedz ustawienie 'wyjściowe', bo jeszcze trochę na czesiu, a potem zmiana.

Edytowane przez 5iatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
to zerknij na kocioła jak masz chwilę i zaproponuj zmiany.

Jak napisałem w niektórych kwestiach poruszam się po omacku więc jeszcze dużo obserwacji przede mną, zanim uda się wnioskować i ewentualnie samemu zaradzić.

 

Zaraz mnie ktoś okrzyczy że podaję gotowe ustawienia.

Napisałeś że syfi,poprzednik że ma czarno wokół palnika.Nic wam to nie mówi?Trzeba podnieść nadmuch,i za jakiś czas -podnieść dupsko do kotła i sprawdzić,Najlepiej za 2 filmy z Bondem.Mają długie czasy przerwy :)

Patrzcie na wykresy.Spaliny powinny mieć wzrost wraz z temp CO.

Obserwujcie po zmianach czas do zasypu.To najprostsza droga do sukcesu.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
chyba "gotowców" się podać nie da, bo inna instalacja, inne temperatury itp ( chyba, że się mylę )

Nadmuch zmniejszaliśmy, po zerknięciu na popioły..... generalnie nie mam czasu :( na sprawdzanie 'wszystkiego' i wszelkie podpowiedzi bardzo mile widziane.

 

Ja się nie znam.Popatrz na swój ster teraz.Co widzisz? :)Po zmianie nadmuchu?

Zobacz ja szybuje temp CO wraz ze wzrostem spali,widzisz?

A czas do zasypu,rośnie?Czy maleje?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wsypane Komorany dmuchawa na 36% przy grupowym 8kw i czarno wokół palnika-jednak brudzi mocno.

Jak grzane było tylko CWU nie było tego tak bardzo widać, teraz więcej pracuje i raczej nie widzę tego węgla przy mojej nieocieplonej budzie przy minus 20.

Jak temp. spadnie to do zadanej trochę musi popśtykać.

Pisałem o tym już lat temu kilka ale wszyscy muszę odczuć na swojej dupie, hehe.

Wiem cena kusi, ale tylko cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wędźcie tak dalej.Będzie mniej syfu ;) Ehh ,ja tez kochałem powędzić,dajcie spokój.

Dmuchać ,Panowie!

 

Nie miałem z czecha żadnego syfu,oprócz brunatnego pyłu.Przy niskim nadmuchu,komin będzie zawalony.

Novy spaliłem tego gówna ponad 12 ton w swoim starym badziewiaczku, co prawda inny kocioł i palnik ale jak dołożyłem trochę wiatru to albo zgasł albo temp. zamiast do góry to szła w dół :)

Syfił, syfi i syfił będzie ale jak wyżej :)

Napisałem już kilka razy, ja jestem wyleczony z tego węgla na wieki, wieków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy spaliłem tego gówna ponad 12 ton w swoim starym badziewiaczku, co prawda inny kocioł i palnik ale jak dołożyłem trochę wiatru to albo zgasł albo temp. zamiast do góry to szła w dół :)

Syfił, syfi i syfił będzie ale jak wyżej :)

Napisałem już kilka razy, ja jestem wyleczony z tego węgla na wieki, wieków :)

Wszystko się zgadza,ale oni chcą napalić ogniem z tego opału,a nie spaliną. Kto to widział tak wędzić?Sam miałem takie zapędy,przestrzegam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już lat temu kilka ale wszyscy muszę odczuć na swojej dupie, hehe.

Wiem cena kusi, ale tylko cena.

 

Na swoje usprawiedliwienie napiszę ;), że nie dotarłem do tych rad. :)

Przeczytałem natomiast, że nadaje się świetnie na lato.

Podsumowując - na szczęście kupiłem tylko 500kg :)

 

@Novy! - zrobiłem 40%

Jak się "dobudzę" to zobaczę jak wygląda palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Podsumowując - na szczęście kupiłem tylko 500kg :)

 

Miewałem gorszy opał,jakbyś w ubiegłym roku palił Pieklorzem jaki miałem,doceniłbyś spiekalność czeskiego opału RI 0 :)

Z każdym opałem,lepiej czy gorzej,ale można sobie poradzić.A jak nie ma kasy to się pali co się ma :)

@Novy! - zrobiłem 40%

 

Moim zdaniem ,nadmuch dla tego opału to 42-43%,na pewno nie 36% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoje usprawiedliwienie napiszę ;), że nie dotarłem do tych rad. :)

Przeczytałem natomiast, że nadaje się świetnie na lato.

Podsumowując - na szczęście kupiłem tylko 500kg :)

@Novy! - zrobiłem 40%

Jak się "dobudzę" to zobaczę jak wygląda palnik.

 

A u mnie na szczęście zostało może z 20 kg w zasobniku:)

Chociaż i tak nie wiadomo jak będzie z tym niby lepszym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A u mnie na szczęście zostało może z 20 kg w zasobniku:)

Chociaż i tak nie wiadomo jak będzie z tym niby lepszym:)

 

Obyś tylko nie zawędził tego "nowego opału" na śmierć-jak tego biednego czecha :p

Sorrki za sarkazm,jakoś tak mam od ranka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie uważam że go wędzę. Sprawdzę pewnie i Twoja teorię. Na razie szukam dobrych ustawień.

 

To poniżej to twoje słowa?

To podobnie jak u mnie. Syfi dużo więcej i zdecydowanie dłużej dochodzi do zadanej. Paliłem wcześniej kamiennym kupionym w markecie i był dużo lepszy.

To objawy wędzenia,wystarczy popatrzeć na twoje wykresy.Napisałeś -dłużej dochodzi do zadanej.A dlaczego?Mój kolega VERB-nazywa to wędzeniem.Ma 100% racji :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poniżej to twoje słowa?

 

To objawy wędzenia,wystarczy popatrzeć na twoje wykresy.Napisałeś -dłużej dochodzi do zadanej.A dlaczego?Mój kolega VERB-nazywa to wędzeniem.Ma 100% racji :p

 

Na początku jak wsypałem ten opał nadmuch był większy i różnicy nie zauważyłem. To jest po prostu opał który więcej syfi moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Na początku jak wsypałem ten opał nadmuch był większy i różnicy nie zauważyłem. To jest po prostu opał który więcej syfi moim zdaniem.

 

Dobrze,koniec tematu.Twój opał, Twoje pieniądze.Wiesiek ma rację,uparte z Was bestie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...