Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Jakoś do ręcznego nie mam przekonania, może mój błąd lub zwykłe lenistwo.

Ster taki wypas i ręcznie... fujjjj :no::lol:

 

Dobrze,ale to dobrze dobrane ręczne ustawienia dają z tym sterownikiem zajebista frajdę i najniższe spalanie jakie można sobie wymarzyć.Ale to moja skromna opinia :)

A dla tych co mają RBR z ceramika,powiem tylko jedno.Nie ma mowy o grzaniu poniżej 50deg. Sprawdzałem 50,53,teraz leci na 55deg i coś się zaczyna dziać dopiero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam, podziękowania dla Karoki za dostawe ,

jutro odpalam po raz pierwszy mojego rbra 11kW,

strasznie rozbudowana ta instrukcja ecoal, stąd prośba o pomoc- czy musze ustawic parametry spalania jesli na początek wybiore automat, a jesli tak to jakie? (mam podpiete czujniki temp.zewn i wewn, )

Generalnie jak najprościej go uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociolek odpalony!!! Po dwoch dniach i pol nocy walki ze zmeczeniem, zona i wlasnym uporem udalo mi sie wszystko popodlaczac i uruchomic. Nie omieszkalem poradzic sie przed odpaleniem bardziej doswiadczonego uzytkownika, za co przy okazji dziekuje kol. Zbigmaz:yes:

Na razie idzie w automacie, nie podlaczylem jeszcze czujnikow ani netu, ale mysle, ze lada dzien kociol bedzie widoczny na necie.

Zrobilem tez wreszcie fotki, jutro wrzuce na forum. Zastanawia mnie, czy zawor DVB w sytuacji awaryjnej dopuszcza zimna wode do powrotu, czy miesza ja rownoczesnie z ta wyrzucana? Pytam, poniewaz wpadlo mi do glowy, zeby zasilanie tego zaworu zrobic np. ciepla woda z bojlera, podmieszana z zimna przez zawor mieszajacy. Ale to juz czysta teoria, bo przeciez ten zawor zadziala bardzo sporadycznie (albo i wcale), wiec skorka niewarta wyprawki.

Zawor mieszajacy dalem natomiast na wyjsciu cwu, jako ze uklad grzania cw jest grawitacyjno-pompowy i zeby uniknac sytuacji poparzenia goraca woda po odkreceniu baterii.

Na razie przez kilka dni sprobuje sie go "nauczyc", nie ingerujac zbytnio w fabryczne nastawy. Zapoznam sie z instrukcja sterownika, czym i jak to jesc...:)

Przy uruchomieniu nawet zonka mi pomogla...posciagala folie ochronna z "lusterek". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
@Novy!

na Komoranach jest sens podnosić temp na kotle ( w moim przypadku ) pali się dobrze po Twoich podpowiedziach, ale dalej brudno.

Ten węgiel to chyba nie da rady czyściej spalić ?

 

Czecha warto spalić w ręcznych.Histogramy przy nim oszukują.Paliłem czecha jak dobrze pamiętam 5/40 z nadmuchem 40%.Było ok.Na pewno oszczędniej i czyściej niż w grupowym.Testuj,najwyżej skorygujesz jak będzie "stękał" na palniku.Przy okazji zrobisz wstęp do porządnego opału.

Manual nie jest łatwy,niestety....

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
@Novy!

na Komoranach jest sens podnosić temp na kotle ( w moim przypadku )....ale dalej brudno.

Ten węgiel to chyba nie da rady czyściej spalić ?

 

Właśnie ,aby spalić "czyściej"-warto podnieść temperaturę na kotle....:p

I można spalić mniej opału,,,,

Nie baw się w obniżanie temp.Termostaty zapewnią Ci komfort przez całą dobę.Tylko nie zamykaj znów 4D :p

 

Aaa i jak chcesz palić czechem,to sobie pal.W przyszłym roku kupisz inny opał,sam porównasz :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam, podziękowania dla Karoki za dostawe ,

jutro odpalam po raz pierwszy mojego rbra 11kW,

strasznie rozbudowana ta instrukcja ecoal, stąd prośba o pomoc- czy musze ustawic parametry spalania jesli na początek wybiore automat, a jesli tak to jakie? (mam podpiete czujniki temp.zewn i wewn, )

Generalnie jak najprościej go uruchomić?

Na początek nie musisz nic ustawiać - zasyp, ustaw spalanie na automat , regulator kotła na CO(tak chyba jest ustawiony fabrycznie) i daj mu popracować przynajmniej dobę - potem zerknij na palnik i do popielnika. Jeżeli na palniku nie ma "dołka", a w popielniku niedopalonego węgla to zostaw tak na dłuższy czas. W moim przypadku już drugi sezon idę na prawie fabrycznych ustawieniach - jedynie co zmieniłem to czas podawania przy czeskim węglu - nasz dobrze spala na standardowych 5s. Pamiętaj że musisz poczekać aż wszystko się "rozrusza"

Edytowane przez cichy777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko. W zeszlym sezonie piec dzialal byle działac dogrzewal niemieszkany dom. Od Maja dogrzewal tylko CWU.

 

Teraz zaczynam dogrzewac lekko dom (pogodowym) ale mam problem, a skoro mam teraz w koncu net to moge spytać :). Przy dogrzewaniu znacznie wzrasta temperatura podajnika i nie potrafie tego skontrolowac. Na chwile obecna kociol sie "wygasil" bo wykryto zapalenie wegla i wysoką temp podajnika. W domu bede dopiero wieczorem ale zona byla w kotlowni, odwarla piec i ponoć buchnął ogien i sie wystraszyla :D

 

Powinienem zmniejszyc ilośc powietrza ? W tej chwili wentylator jest prawie caly zaklejony i została mala szparka (latem sam ciąg kominowy powodowal zbyt duzą ilosc powietrza i po prostu piec w potrzymaniu wypalal cala dawke).

 

Wegiel z wesołej. sterownik obecnie na:

http://dom.ican2.pl:50002/

user/user

 

Dzieki za rady

dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,ale to dobrze dobrane ręczne ustawienia dają z tym sterownikiem zajebista frajdę i najniższe spalanie jakie można sobie wymarzyć.Ale to moja skromna opinia :)

A dla tych co mają RBR z ceramika,powiem tylko jedno.Nie ma mowy o grzaniu poniżej 50deg. Sprawdzałem 50,53,teraz leci na 55deg i coś się zaczyna dziać dopiero :)

 

A przy próbie grzania na takiej temp. nie przebija Ci mocno temp. kotła?

U mnie potrafiło przebić o 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko. W zeszlym sezonie piec dzialal byle działac dogrzewal niemieszkany dom. Od Maja dogrzewal tylko CWU.

 

Teraz zaczynam dogrzewac lekko dom (pogodowym) ale mam problem, a skoro mam teraz w koncu net to moge spytać :). Przy dogrzewaniu znacznie wzrasta temperatura podajnika i nie potrafie tego skontrolowac. Na chwile obecna kociol sie "wygasil" bo wykryto zapalenie wegla i wysoką temp podajnika. W domu bede dopiero wieczorem ale zona byla w kotlowni, odwarla piec i ponoć buchnął ogien i sie wystraszyla :D

 

Powinienem zmniejszyc ilośc powietrza ? W tej chwili wentylator jest prawie caly zaklejony i została mala szparka (latem sam ciąg kominowy powodowal zbyt duzą ilosc powietrza i po prostu piec w potrzymaniu wypalal cala dawke).

 

Wegiel z wesołej. sterownik obecnie na:

http://dom.ican2.pl:50002/

user/user

 

Dzieki za rady

dB

 

Możesz mieć kilka problemów:

1. Zbyt duży ciąg kominowy powoduje dopalanie węgla (wysoce kalorycznego - Wesoła) w palniku i powoduje zejście żaru w pobliże ślimaka.

Taki stan skutkuje wysoką temp. podajnika. Sposób obniżenia ciągu: regulator ciągu komina.

2. Domieszaj jakiegoś węgla do wesołej o niskiej kaloryczności i podnieś ręcznie kopczyk nad koronę palnika.

 

Regulator ciągu:

http://allegro.pl/e-kominy-regulator-ciagu-kominowego-darco-14x14-i3575182148.html

Taki mam założony i problem przeciągania zniknął.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...