Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz wyłożenie ceramiczne, które akumuluje ciepło i po wyłączeniu palnika ceramika oddaje ciepło podnosząc wysoko temp w kotle. Ceramika niby pomaga, ale coś za coś .......

Może, gdy będą ujemne temperatury i kocioł będzie pracował stabilnie to ceramika się przyda.

Ja nie mam ceramika, a i tak ster przeciąga temp.

Spodziewałem się bardziej stabilnej temperaturowo pracy kotła .

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba można to zrozumieć że jest ustawiona jedna wartość bo tak ze zdjęcia nie widać gdzie jest jakaś regulacja.

Coś więcej napisali?

 

W sumie to nie dużo napisali, bo zapytałem czy regulacja odbywa się automatycznie, czy jak ustawię odpowiednie podciśnienie to klapka sama się będzie przymykać lub otwierać. Odpisali, że jest dokładnie tak jak napisałem ;)

 

Na zdjęciu to wygląda, jakby tym pokrętłem ustawiało się stopień wyważenia klapki i pod wpływem większego lub mniejszego ciągu klapka się wychyla. Ja też tam żadnej skali nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnij osobne rurki (zasilanie ,powrót) do rozdzielaczy (średnica - żeby nie była za mała). Ja zrobiłem osobne zawory 3D na piętro i parter i dobrze bo piętro jest zasilane dużo niższą temp jak parter i dopiero się temp. wyrównały. Chyba że planujesz termostaty w pokojach i siłowniki na zaworach w rozdzielaczach ...

 

Samą pracą cykliczną czy on/off pomp możesz nie wyregulować temp na poszczególnych piętrach ...

 

Czyli w instalacji masz zawór 4D następnie rozgałęzienie na 2 zawory 3D-termostatyczne ?

Pompy do podłogówek gdzie masz podpięte przed 3D czy za?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 2 zawory 3d termostatyczne , za zaworem filtr i pompa , za pompą zwrotny , oczwiście kulowe wszędzie , coby pompę filtr i 3d dało się wykręcić bez spuszczania całej wody

 

Kotłownia nie jest taka piękna ale nie mam teraz kasy na "pierdoły" górę trzeba zrobić, schody , łazienki ... stare zdjęcie , jak chcesz to jutro Ci cyknę lepsze :

 

[ATTACH=CONFIG]216046[/ATTACH]

 

Większość rurek już po ocieplałem, na zdjęciu wszystko jeszcze nagie :)

 

Odnośnie podłogówki dużo masz obwodów i po ile metrów pętle i jakie to pompy i czy wyrabiają (ja myślę nad zakupem 2szt. 25-40 i zastanawiam czy wyrobią). Teraz przy zaworach 3D termostatycznych jedyna regulacja na ecoal to sterowanie pompami on/off ? Właśnie się zastanawiam czy dawać tylko jeden 4D czy 4D+2szt 3D czy tak jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 2 zawory 3d termostatyczne , za zaworem filtr i pompa , za pompą zwrotny , oczwiście kulowe wszędzie , coby pompę filtr i 3d dało się wykręcić bez spuszczania całej wody

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]216046[/ATTACH]

.

Maher przeczytaj jeszcze raz :)

Ma tylko 2 sztuki 3D termostatyczne, jeden na górę drugi na dół.

Ja uważam że podłogówka powinna chodzić non-stop i odradzam korzystania z czujnika pokojowego przy podłogówce, lepiej dobrać taką temp. na zasilaniu podłogi żeby temp. odczuwalna była ok.

Adam dał sobie na podłogę dwie pompki Grungfos Alpha2 energooszczędne i nie ucierpi na zużyciu prądu przy ciągłej ich pracy.

To czy wystarczą 25-tki zależy od tego jak wysoko trzeba podnieść wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...