Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak będzie za mało do się jeszcze doda.

Chodzi o to żeby spalić w miarę przyzwoicie ten opał który już jest. Nie zauważyłem żeby kocioł szybciej dochodził do temp. zadanej przy wyższym nadmuchu dlatego schodziłem w dół z nadmuchem jak widziałem temp. spalin rzędu 160 st.

Teraz pojawiły się niedopałki więc za radą podnoszę z powrotem.

I tak szukam czegoś po środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie za mało do się jeszcze doda.

Chodzi o to żeby spalić w miarę przyzwoicie ten opał który już jest. Nie zauważyłem żeby kocioł szybciej dochodził do temp. zadanej przy wyższym nadmuchu dlatego schodziłem w dół z nadmuchem jak widziałem temp. spalin rzędu 160 st.

Teraz pojawiły się niedopałki więc za radą podnoszę z powrotem.

I tak szukam czegoś po środku

Taki opał najlepiej spalić na ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy nie wrócić do ustawień z 27.09

Zdecydowanie stabilniej pracował niż na obecnych

Lestek, luknij na to: https://esterownik.pl/remote/2670

To identyczny kociołek jak Twój 3km ode mnie.

Gościu jedzie w automacie, grzeje trochę ponad 200m, zobacz jakie wykresy.

Mówi że wykresy to on ma wiesz gdzie :)

Pali teraz chyba coś około 9kg/dobę, chata bardzo mizernie ocieplona.

Przedtem jak wracał po robocie to żeby wodę ruszyć trochę zjarał ze dwa czy 3 wiadra wungla, teraz jednego na dobę nie spala i cały czas równa temperatura.

Z węglami kombinował trochę, teraz pali moim groszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czyściłem 09.09. Generalnie co zasyp czyszczę. Mógłbym czyścić częściej ale czy będzie mi się chciało tak często "białą koszulę" wkładać :):):)

Dajta spokój z tymi koszulami :)

Widzę ze jedziesz na wykresie ala"VERB :)

Będę miał może trochę więcej czasu zimą a przede wszystkim chęci, to zobaczę jaka wyjdzie różnica w wyglądzie wykresu typu "brzeszczot" a moimi "falami Dunaju" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie za mało do się jeszcze doda.

Chodzi o to żeby spalić w miarę przyzwoicie ten opał który już jest. Nie zauważyłem żeby kocioł szybciej dochodził do temp. zadanej przy wyższym nadmuchu dlatego schodziłem w dół z nadmuchem jak widziałem temp. spalin rzędu 160 st.

Teraz pojawiły się niedopałki więc za radą podnoszę z powrotem.

I tak szukam czegoś po środku

 

A mi się wydaje że przy 11 jak zejdziesz niżej z nadmuchem to masz niedopałki jak dasz nadmuch to w komin bedzie szło 160C, - tak jak zakłada producent, za krótki obieg spalin i nie jesteś w stanie odebrać całego ciepła, ot i cała prawda

 

Lestek, luknij na to: https://esterownik.pl/remote/2670

To identyczny kociołek jak Twój 3km ode mnie.

Gościu jedzie w automacie, grzeje trochę ponad 200m, zobacz jakie wykresy.

Mówi że wykresy to on ma wiesz gdzie :)

Pali teraz chyba coś około 9kg/dobę, chata bardzo mizernie ocieplona.

Przedtem jak wracał po robocie to żeby wodę ruszyć trochę zjarał ze dwa czy 3 wiadra wungla, teraz jednego na dobę nie spala i cały czas równa temperatura.

Z węglami kombinował trochę, teraz pali moim groszkiem.

 

Ale Twój klient ma 17 na 11 nie bedziesz miał takiej niskiej tem spalin porównaj to do https://esterownik.pl/remote/2077

Lepiej na małych mocach wypada OEP10, porównaj moc kotła z temp. spalin i złapiesz o co w tym chodzi

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Taki opał najlepiej spalić na ręcznym.

 

Pisałem powyżej,he he.Laików postów się nie czyta,prawda? ;)

Palę Wesołą na 2 kotłach brothers RBR 11kW.W swoim (palimy z VERB-em,ukłony).Mój manual,drugi grupowe.Legła teoria automatu,potem półautomatu (grupowe).Opał koksuje,nie piszę o auto bo szkoda czasu,na grupowym dużyyyy koks,manual -drobnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem powyżej,he he.Laików postów się nie czyta,prawda? ;)

Palę Wesołą na 2 kotłach brothers RBR 11kW.W swoim (palimy z VERB-em,ukłony).Mój manual,drugi grupowe.Legła teoria automatu,potem półautomatu (grupowe).Opał koksuje,nie piszę o auto bo szkoda czasu,na grupowym dużyyyy koks,manual -drobnica.

 

Czyli co algorytm spalania samodostosowywania legł w gruzach -- jak by tak sondę Lambde podłączyć to wtedyy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czyli co algorytm spalania samodostosowywania legł w gruzach -- jak by tak sondę Lambde podłączyć to wtedyy ....

 

Algorytm jest matematycznym ciągiem czynności jakie trzeba wykonać ,aby coś wykonać.Jest tylko ciągiem czynnności...Jest i musi być powtarzalny ,aby dotrzeć do celu.W tym przypadku jest kierowany czujnikiem i temp,spalin.Każdy opał potrzebuje więcej czy mniej tlenu,algorytm działa powtarzalnie,lepiej -gorzej ,ale powtarzalnie...Więc może to zrobić błędnie(dba tylko o doprowadzenie do celu)bowiem "na patelni" ciągle nie ma tej samej potrawy :)

 

Dam Ci jeszcze jeden przykład,antywirusa.Bada heurystykę,czyli metodę dla której nie ma rozwiązania całkowitego.Wtedy przy użyciu algorytmu tylko dąży do znalezienia rozwiązania..uczy się problemami powtarzalności..ale póki co mamy ecoala.I jest ok :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas tryb spalania mam ustawione min.moc kotła i max.moc kotła na 8kW.Kiedy i czy w ogóle zwiększamy moc maksymalną?Jeżeli już przestawiamy to na jaką moc można ustawić,mając do wyboru 6 mocy moją 11-stkę?Pozdrawiam

 

Twoja ceramiczna 11-tka ma mały wymiennik oraz dodatkowo w komorze spalania wyłożenie ceramiczne które zanim się rozgrzeje stanowi dla wymiennika izolator cieplny.Dopiero po nagrzaniu ceramiki to ciepło zostaje przekazane do wody w kotle (pośrednio). W mojej ocenie ceramika ma sens tylko wtedy gdy kocioł się nie odstawia, lub odstawia na krótko max kilkanaście minut (do 30). W tym czasie ceramika oddaje pobrane ciepło do kotła. Po tym czasie stygnie. I zabawa zaczyna się od nowa.

U mnie przy nadmuchu 43% temperatura spalin osiąga max 110oC i to w końcowej fazie nagrzewania (spalanie grupowe 8/8kW, kocioł 17kW).

Mój wymiennik jest większy i lepiej odbiera ciepło ze spalin.

To moja teoria - sądzę, że jedynie słuszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moje pytanie.Po czym poznać,że trzeba zwiększyć moc max.

 

Ludzie trochę za bardzo zaczynają tu filozofować.

 

A sprawa jest prosta.

Jeśli nie osiągasz temperatury zadanej wody wychodzącej z kotła - zwiększasz moc max.

Jeśli jest Ci za zimno - zwiększasz temperaturę zadaną wody wychodzącej z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...