Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

To jest to co pisałem wcześniej, starsza wersja która już nie jest rozwijana. Nowa wersja nie ma wejścia do zapisu ustawień i nie wiem dlaczego. W nowej wersji już nie masz hasła :)

Najnowsza wersja w wyglądzie jak na stronie www nosi nr 0.3.1.4 i jest do pobrania http://esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-?m=14749#14749

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakieś dziwne wnioski wyciągasz.

Zobacz na mój, też mam 11-tkę :)

 

Wnioski mam dobre skoro przy ok 3kW mocy masz temperature spalin prawie 100C

 

i 17 też ma temp spalin ok 100,

 

ale przy 8kw już jest widoczna różnica 11 ma zdecydowanie wyższą temp spalin niż 17

 

Czy gdzieś znajde zdjęcia 11 jak wyglądają kanały i komora spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na poważnie?
Miałem kiedyś taką co miała odmykany bok na zawiasach dlatego pytam o zawiasy. Jeżeli masz inną i bez zawiasów to wszystko zależy od wykonania producenta. Jakie szczeble, jakie szpary itd. Można trochę wzmocnić od środka wstawiając jakąś płytę. To ile się zmieści zależy od tego jakiej maści kupisz opał, miału będzie mniej jak grochu ale tonę grochu to chyba nie zmieścisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski mam dobre skoro przy ok 3kW mocy masz temperature spalin prawie 100C

 

i 17 też ma temp spalin ok 100,

 

ale przy 8kw już jest widoczna różnica 11 ma zdecydowanie wyższą temp spalin niż 17

 

Czy gdzieś znajde zdjęcia 11 jak wyglądają kanały i komora spalania

Gdzie ty czerpiesz takie informacje z jaką mocą pracuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzie na wykresach https://esterownik.pl/sterownik/2489 drugi wykres

 

wykres z temp spalin masz po kliknięciu na komin

To porównaj ten wykres z drugim wykresem i jakie znajdziesz przesunięcie czasowe? Czy to będzie dokładne? Czy wpisane wartości przy zakupie grochu są miarodajne? Czy wpis o podawaniu na min jest dokładny?

To jest wartość orientacyjna a nie dokładna i jest to wartość uśredniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski mam dobre skoro przy ok 3kW mocy masz temperature spalin prawie 100C

 

i 17 też ma temp spalin ok 100,

 

ale przy 8kw już jest widoczna różnica 11 ma zdecydowanie wyższą temp spalin niż 17

 

Czy gdzieś znajde zdjęcia 11 jak wyglądają kanały i komora spalania

 

A gdzie ty znalazłeś 11 i 17 pracujace z taką mocą ?

Dziwne prowadzisz porównania to tak jak byś porównywał pojazdy tej samej marki pierwszy sedan drugi furgon z takim samym silnikiem i mówił że nieważne, że jeden jest załadowany i jedzie pod górkę na rosyjskim paliwie i tak wiecej dymi to pewnie jest mniej eknomiczny http://emotikona.pl/emotikony/pic/2gwizd.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to co pisałem wcześniej, starsza wersja która już nie jest rozwijana. Nowa wersja nie ma wejścia do zapisu ustawień i nie wiem dlaczego. W nowej wersji już nie masz hasła :)

Najnowsza wersja w wyglądzie jak na stronie www nosi nr 0.3.1.4 i jest do pobrania http://esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-?m=14749#14749

Ja mam ta Software_eCoal.pl_2.0.0.11 nowszej juz niema bynajmniej nie znalazlem

Starsza z kolei nie wspolpracuje z wersja softu 3.1.6. Taki mialem komunikat jak chcialem ja polaczyc ze swoim sterem w wersji 3.1.6

Pisalo zeby pobrac wlasnie ta wersje czyli Software_eCoal.pl_2.0.0.11 . W tej wersji jest haslo do ustawien zaawansowanych jak rowniez mozliwosc exportu i importu ustawien

Edytowane przez kniazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porównaj ten wykres z drugim wykresem i jakie znajdziesz przesunięcie czasowe? Czy to będzie dokładne? Czy wpisane wartości przy zakupie grochu są miarodajne? Czy wpis o podawaniu na min jest dokładny?

To jest wartość orientacyjna a nie dokładna i jest to wartość uśredniona.

 

Jeśli sterownik liczy przybliżoną moc kotła to akurat opis na worku od groszku nie ma znaczenia, a przesunięć nie znajdziesz a jak szukasz to napisze że wraz ze wzrostem mocy idzie zużycie i koszt a wiec zmienia się tylko paramert na osi Y, x - jest czasem i dla tych trzech zależnych od siebie parametrów pozostaje w jednej funkcji - funkcji czasu

 

Szukam odpowiedzi czemu 11 niby jest bardziej efektywna - a może ekonomiczna w odróżnieniu od 17

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sterownik liczy przybliżoną moc kotła to akurat opis na worku od groszku nie ma znaczenia, a przesunięć nie znajdziesz a jak szukasz to napisze że wraz ze wzrostem mocy idzie zużycie i koszt a wiec zmienia się tylko paramert na osi Y, x - jest czasem i dla tych trzech zależnych od siebie parametrów pozostaje w jednej funkcji - funkcji czasu

 

Szukam odpowiedzi czemu 11 niby jest bardziej efektywna - a może ekonomiczna w odróżnieniu od 17

Czy taki sam wykres wyjdzie jak napiszę że ślimak pobiera 0,34kg/min a wyjdzie 0,32kg/min? Czy właściwie będzie policzone jak wpiszę wartość opałową 27MJ a będę palił 24MJ/kg? Jak takie dwa zestawienia się zejdą czy to będzie właściwe wyrysowane?

Taka sama nazwa opału kupiona u różnych sprzedawców nie będzie znaczyła że tym samym palimy.

Dla orientacji taki wykres jest możliwy ale nie dla wyliczeń czy porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............

 

Szukam odpowiedzi czemu 11 niby jest bardziej efektywna - a może ekonomiczna w odróżnieniu od 17

 

Obawiam się, że nie znajdziesz :no:, bo to zależy dla kogo i do czego chce jej użyć ja chętnie bym swoją 17 zamienił na 11 bo napewno by lepiej pasowała do mojej niewielkiej powierzchni i malutkiej kotłowni ale musiałbym założyć bojler pompkę itd żeby mieć cieplą wodę także w tej chwili 17 z cwu jest dlamnie bardziej ekonomiczna a czy 11ką spaliłbym mniej? pewnie tak ale pewnie też te oszczędności nie rzucają na kolana także każdy musi zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki sam wykres wyjdzie jak napiszę że ślimak pobiera 0,34kg/min a wyjdzie 0,32kg/min? Czy właściwie będzie policzone jak wpiszę wartość opałową 27MJ a będę palił 24MJ/kg? Jak takie dwa zestawienia się zejdą czy to będzie właściwe wyrysowane?

Taka sama nazwa opału kupiona u różnych sprzedawców nie będzie znaczyła że tym samym palimy.

Dla orientacji taki wykres jest możliwy ale nie dla wyliczeń czy porównań.

 

a czy ta moc nie jest liczona z przyrostu temp w funcji czasu ???? jeśli w czasie X podgrzjesz wode o Y to masz moc zużytą i nie ma tu nic ile wpiszesz MJ zreszta zawsze możan spróbować ustaw że spalasz 50MJ/kg i bedziemy wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Panowie.Szkoda dla Was czasu i porad.Tak jak kolega lestek,palcie na 33% wiatru.I tak pewnie lestek martwisz się,że reszta w komin idzie ;)Sorrki.Wiele na temat kotłów było jazdy i wymiany zdań.Ale teraz dochodzi do ...Popukajcie się w dyńkę..Lestek wyciąga z popielnika 50% niedopału,wstawia fotki i...pyta dlaczego?A odpowiedź na jego pytanie padła 100 razy.Zwolnijcie kanał,może ktoś potrzebuje pomocy,Wy już ją otrzymaliście. Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy nie wydaje się Wam,że przy odpowiednim ustawieniu retortowo-ręczny jest najbardziej ekonomicznym trybem?

Potrzymanie sobie dopracowałem ale z grzaniem jeszcze potrzebuje czasu.

 

Dużo się bawię ustawieniami i coraz bardziej dochodze do wniosku ,że jednak muszę to i owo po sezonie przerobić :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Szkoda dla Was czasu i porad.Tak jak kolega lestek,palcie na 33% wiatru.I tak pewnie lestek martwisz się,że reszta w komin idzie ;)Sorrki.Wiele na temat kotłów było jazdy i wymiany zdań.Ale teraz dochodzi do ...Popukajcie się w dyńkę..Lestek wyciąga z popielnika 50% niedopału,wstawia fotki i...pyta dlaczego?A odpowiedź na jego pytanie padła 100 razy.Zwolnijcie kanał,może ktoś potrzebuje pomocy,Wy już ją otrzymaliście.

 

Po pierwsze nie sądzę żeby w tym co pokazałem było 50 % niedopałków.

Po drugie nie pytałem dlaczego, tylko prosiłem o opinię fachowców tym temacie czy jest ok czy nie.

Nie znam się i nie jestem w stanie ocenić po wyglądzie popiołu czy jest ok. Wydawało mi się że jest niedopalony węgiel ale to co mi się wydaje jak na razie muszę skonfrontować z opinią kogoś kto się zna. Za radą bardziej doświadczonych podniosłem nadmuch i czekam na efekty.

Ty masz swoje zdanie i ok. Szanuję je ale myślę że są na tym forum ludzie jednak bardziej doświadczeni i może najpierw posłucham właśnie takich.

Nie będę się z Tobą przerzucał złośliwościami bo to nie ten poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestek27.

Ustaw sobie histerezę CO na min. czyli 0.2oC. Te niby tylko 2oC powodują, że kocioł z podtrzymania bardzo długo dogrzewa wadę. Zmniejsz nadmuch o 1%, bo mocno przebija temp. w kominie. 200oC to zdecydowanie za dużo jak na takie temperatury na zewnątrz. i napisz co z niedopałkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...