Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tylko przy 8KW dla 11 spaliny maja ok 110C a dla 17 w granicach 80C i jaki kocioł jest bardziej oszczędny jeśli palniki są te same ?? Przecież po to kupuję się mały kocioł aby pracował bardziej wydajnie a tu coś takiego.

 

Palniki są te same. Nastawy są te same. Czyli w jednostce czasu spala się ta sama ilość węgla. Załóżmy, że to taki sam węgiel. 17 -tka ma o około 40% większą powierzchnię wymiany od 11-tki. No to niby dlaczego dziwi Cię, że spaliny w 17-tce są chłodniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądem i gabarytowo palniki sa identyczne, ale z tego co gdzieś kiedyś wyczytałem to mają inny system napowietrzania i niby przez to osiągają mniejsza moc. Jeśli jest tak jak piszesz to po co robić 11-tkę - pod publikę, aby sumienie było spokojne ??

To ta rzekoma jedenastka to jakiś kastrat .....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Panowie, kto pali na ręcznym? łapka do góry :)

 

F1 - Sebastian Vettel znów wygrał.

 

Only manual :)

Grupowego używam jedynie po zmianie opału,daje informacje jaki nadmuch dla jakiej mocy.I tyle.Automat,nie wiem nawet jak pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
.....Z resztą wczoraj zgasł mi po poradach kolegów donośnie włączenia pompy CWU + miesz. i trochę opału wpadło do popielnika

 

Większej bzdury nie słyszałem,co ma tryb pompy CWU+miesz do wygaszenia kotła?Wyjaśnisz?

O zwiększeniu nadmuchu (zwiększeniu ,ale nie w ten sposób jak to zrobiłeś,1% i przynajmniej 12h czekania) pisałem Ci na forum i bodaj na priv od kilku dni.

Rozumiem,że potrzebujesz porad samych fachowców.Przepraszam.Więcej nie będę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak powiedzieć, bo nie ma jednej półki wodnej tylko tzw. "suchą półkę"

 

O kurcze, tego nie wiedziałem!!! No to poszła firma Instalko po bandzie.

Dobrze że jakikolwiek wymiennik jest :p:bash:;)

 

Jeśli wpadną na pomysł zrobienia 7kW to pewnie kupią w Castoramie "górniaka" i wstawią palnik ekoenergia. I jak tanio .......

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie.jpg

 

Wczoraj dotarł do mnie węgiel, jeszcze dopalam stary wiec w spalaniu różnicy nie widzę. Ale wzrokowa juz widac różnice w jakości węgla, ponieważ ten co spalalem do tej pory wyglada jak czarny mat , popiół zbrylony i rudy jak by z glina w środku . Ten po lewej jak widać świecący czarnulek co do spalania to sie jeszcze okaże.

 

Po co wystawiłem ten post. A no po to aby pokazać wszystkim nowym takim jak ja ze z węglem jest jak z paliwem, polskie, czeskie, z ORLENU, BP i od mojego rosyjskiego sąsiada.

Edytowane przez zby-net
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej bzdury nie słyszałem,co ma tryb pompy CWU+miesz do wygaszenia kotła?Wyjaśnisz?

O zwiększeniu nadmuchu (zwiększeniu ,ale nie w ten sposób jak to zrobiłeś,1% i przynajmniej 12h czekania) pisałem Ci na forum i bodaj na priv od kilku dni.

Rozumiem,że potrzebujesz porad samych fachowców.Przepraszam.Więcej nie będę.Pozdrawiam

 

ja od wczoraj mam ustawianą mieszającą na 60 wydaje mi się że to ma sens chyba piec bardziej stabilniej pracuje tak mi się wydaje ale fachowcem nie jestem w tej dziedzinie możesz Novy zerknąć na wykresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od wczoraj mam ustawianą mieszającą na 60 wydaje mi się że to ma sens chyba piec bardziej stabilniej pracuje tak mi się wydaje ale fachowcem nie jestem w tej dziedzinie możesz Novy zerknąć na wykresy

 

Oszukaj do tego jeszcze czujnik powrotu o około 2 stopnie. Bo jak temperatura powrotu = się temperaturze CO to pompa mieszająca się zatrzymuje i takie zęby wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, 11 ma jedną wodną półkę mniej niż 17 :)

 

Zrozumiałem i to bardzo dobrze, dlatego sarkastycznie stwierdziłem, że "Jeśli wpadną na pomysł zrobienia 7kW to pewnie kupią w Castoramie "górniaka" i wstawią palnik ekoenergia. I jak tanio ....... " i wymiennikiem ciepła będą tylko ścianki pionowe w kotle, ale założenie osiągnięte: 7kW (słownie: siedem kW) :lol2:, a temperatura spalin 400oC :mad::bash::bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
ja od wczoraj mam ustawianą mieszającą na 60 wydaje mi się że to ma sens chyba piec bardziej stabilniej pracuje tak mi się wydaje ale fachowcem nie jestem w tej dziedzinie możesz Novy zerknąć na wykresy

Zerkam.

1.Nadmuch ok.Tak jak Ci pisałem na priv,lepiej oczko w górę niż w dół.Histogram mówi wszystko.Zobacz jak długo musiałeś zaczekać,sam widzisz,że trzeba cierpliwości.

2.Temp CO rośnie wraz ze wzrostem spalin bardzo fajnie,wszystko jak należy.Zobacz lecisz grupowe 8kW a wykres wygląda prawie jak manual w dwustanie ;)

3.Co do ciągłej pracy CWU+miesz. Zmierzałbym raczej w stronę jej cyklicznej pracy.Teraz póki jest chłodny powrót,(termostaty trzymają,a grzejniki"prawie" nie pracują) jest ok.Potem jak zacznie się zima na dobre,powrót będzie cieplejszy.Taki tryb pompy nie będzie potrzebny. Włącz cykliczną pracę,daj temp.załączenia np.na 40deg i obserwuj.Jak za mało,o 1deg w górę i długie czekanie.Trzeba zoptymalizować działanie układu,ustawiasz wszystko raz i potem ewentualnie tylko zmiana skrajnej mocy na wyższą,a może nie będzie to konieczne.Pamiętaj,nie kręć termostatami,ustaw raz a dobrze i nigdy do tego nie wracaj.

4.Tomek,widzę że preferujesz CWU w granicach 42-45deg,ustaw mieszającą na 44deg.Przyjemne z pożytecznym :)

5.Potrzebne tryb CWU priorytet?Takie podbicie 3deg?Za wolno się grzeje?Przy CWU mieszającej masz gorącą wodę non stop.Warto zatem takie podbicie i priorytet,jest taka potrzeba?Jeśli nie to wyłącz,programator CWU moż tez nie jest potrzebny?Im stabilniej,tym lepiej :)

6.Podwyższyłeś CO,a spalanie spadło :)Mówiłem :)

7.Bardzo się cieszę,że dałeś się namówić na rozkręcenie 4D tak ,jakby go nie było.

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam.

 

3.Co do ciągłej pracy CWU+miesz. Zmierzałbym raczej w stronę jej cyklicznej pracy.Teraz póki jest chłodny powrót,(termostaty trzymają,a grzejniki"prawie" nie pracują) jest ok.Potem jak zacznie się zima na dobre,powrót będzie cieplejszy.Taki tryb pompy nie będzie potrzebny. Włącz cykliczną pracę,daj temp.załączenia np.na 40deg i obserwuj.Jak za mało,o 1deg w górę i długie czekanie.Trzeba zoptymalizować działanie układu,ustawiasz wszystko raz i potem ewentualnie tylko zmiana skrajnej mocy na wyższą,a może nie będzie to konieczne.Pamiętaj,nie kręć termostatami,ustaw raz a dobrze i nigdy do tego nie wracaj.

4.Tomek,widzę że preferujesz CWU w granicach 42-45deg,ustaw mieszającą na 44deg.Przyjemne z pożytecznym :)

 

Pozdrawiam

 

Ja u siebie zauważyłem że pompa cwu destabilizowała mi pracę układu. Dlatego najpierw zmuszałem ją do ciągłej pracy, a ostatecznie całkiem wywaliłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...