Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Ja u siebie zauważyłem że pompa cwu destabilizowała mi pracę układu. Dlatego najpierw zmuszałem ją do ciągłej pracy, a ostatecznie całkiem wywaliłem ;)

 

Ile wytrzymałeś,dałeś dostatecznie dużo czasu po takim ustawieniu ?

BTW,nie znam twego układu,nigdy nie zerkałem na ster.Może u Ciebie taki tryb CWU po prostu nie jest konieczny,i tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zerkam.

1.Nadmuch ok.Tak jak Ci pisałem na priv,lepiej oczko w górę niż w dół.Histogram mówi wszystko.Zobacz jak długo musiałeś zaczekać,sam widzisz,że trzeba cierpliwości.

2.Temp CO rośnie wraz ze wzrostem spalin bardzo fajnie,wszystko jak należy.Zobacz lecisz grupowe 8kW a wykres wygląda prawie jak manual w dwustanie ;)

3.Co do ciągłej pracy CWU+miesz. Zmierzałbym raczej w stronę jej cyklicznej pracy.Teraz póki jest chłodny powrót,(termostaty trzymają,a grzejniki"prawie" nie pracują) jest ok.Potem jak zacznie się zima na dobre,powrót będzie cieplejszy.Taki tryb pompy nie będzie potrzebny. Włącz cykliczną pracę,daj temp.załączenia np.na 40deg i obserwuj.Jak za mało,o 1deg w górę i długie czekanie.Trzeba zoptymalizować działanie układu,ustawiasz wszystko raz i potem ewentualnie tylko zmiana skrajnej mocy na wyższą,a może nie będzie to konieczne.Pamiętaj,nie kręć termostatami,ustaw raz a dobrze i nigdy do tego nie wracaj.

4.Tomek,widzę że preferujesz CWU w granicach 42-45deg,ustaw mieszającą na 44deg.Przyjemne z pożytecznym :)

5.Potrzebne tryb CWU priorytet?Takie podbicie 3deg?Za wolno się grzeje?Przy CWU mieszającej masz gorącą wodę non stop.Warto zatem takie podbicie i priorytet,jest taka potrzeba?Jeśli nie to wyłącz,programator CWU moż tez nie jest potrzebny?Im stabilniej,tym lepiej :)

6.Podwyższyłeś CO,a spalanie spadło :)Mówiłem :)

7.Bardzo się cieszę,że dałeś się namówić na rozkręcenie 4D tak ,jakby go nie było.

Pozdrawiam

 

temperaturę CWU chyba zwiększę żeby nie wychładzało bardzo pieca po załączeniu mieszającej, zmieniłem teraz temperaturę mieszającej zobaczymy jak to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
temperaturę CWU chyba zwiększę żeby nie wychładzało bardzo pieca po załączeniu mieszającej, zmieniłem teraz temperaturę mieszającej zobaczymy jak to będzie

 

Nie ma takiej potrzeby,ustaw włączenie mieszającej na 44/45 deg,będziesz miał zawsze cały baniak wody +/- w tej temperaturze :)

I zostaw w spokoju na dobę,potem jak trzeba-skorygujesz.

Póki co zdejmij te 46deg z CWU.

 

Tomek to nie perpetum mobile,kocioł musi wyprodukować więcej mocy,niewiele bo niewiele,ale więcej.Ustaw CWU+miesz na +/- taką temp jaką chcesz mieć wodę CWU.Nic więcej,nic mniej.Zauważysz że brakuje Ci ciepłej wody,ustawisz +1deg, i tak aż do skutku.

BTW,grupowe i tak Ci przebija o 2-3deg ;0

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociolek zamkniety na ponad tydzien, chodzi w automacie, wreszcie ode mnie odpocznie...a ja troche od niego i chyba obaj na tym skorzystamy:yes:

Bede zagladal do niego przez net i postaram sie przez jakis czas niczego nie zmieniac. Niemniej jednak bede wdzieczny za wszelkie wskazowki od innych uzytkownikow. Po tygodniu sprobuje przelaczyc na grupowe 8kW, zeby porownac efekty. O ile bedzie taka potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

można gdzieś dokupić klapkę do WPA06 ? (Klapka się zamyka jak dmuchawa nie dmucha)

 

Kupisz w firmie M plus M - producent wentylatora. Do WPA07 zamówiłem przez telefon. Za 2 dni w domu kurierem. Koszt: 5 zł klapka, 21 zł kurier.:D

 

Acha: klapka nie zdała egzaminu i kupiłem regulator ciągu w kominie. Teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem i to bardzo dobrze, dlatego sarkastycznie stwierdziłem, że "Jeśli wpadną na pomysł zrobienia 7kW to pewnie kupią w Castoramie "górniaka" i wstawią palnik ekoenergia. I jak tanio ....... " i wymiennikiem ciepła będą tylko ścianki pionowe w kotle, ale założenie osiągnięte: 7kW (słownie: siedem kW) :lol2:, a temperatura spalin 400oC :mad::bash::bash::bash:

 

No teraz to trochę Ty po bandzie jedziesz. Wszyscy tutaj wiedzą, że nie należę do klubu ślepo oddanych miłośników RBR -a i sterowników z Elektro System. Ale takie trochę na ślepo walenie w producenta jest nie fair. Niby jak inaczej niż manipulując powierzchnią wymiany można uzyskać niższe moce kotła ? Oferta mocy palników jest przecież ograniczona, są palniki powiedzmy do 15W, potem do 25 kW, potem większe. Najmniejszy palnik musi obsłużyć ze 3 najmniejsze moce. Przecież tak robią wszyscy producenci kotłów. No, może oprócz tych, co 35 kW palniki ładują we wszystkie kotły i tylko wymiennik dają różnej wielkości dla różnych mocy. Do jakiegoś zakresu mocy kotła jakiś najmniejszy palnik, potem większy a moc kotła reguluje się w zakresach stosowania tego samego palnika powierzchnią wymiany. No i tak w ogóle - wybieracie kocioł nie czytając DTR? Czy też czytając DTR olewacie informacje w niej zawarte? Jak można nie znać powierzchni wymiany czy pojemności wodnej kotła który się kupuje? To czym się kierujecie przy wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysztof7 - dzieki :)

 

@Wiesław faktycznie WPA07 nie wiem co mi z tą 06 , nie chcę dmuchawy tylko klapkę zamykającą + RCK na komin

 

 

 

Zmontowałem w końcu reku i już widać różnicę :) temp. w pomieszczeniach stoi - wcześniej już się zmniejszała , teraz trzeba dopracować pracę "kocioła" i będzie git

Praktykował ktoś dodatkowe docieplenie kotła ? :evil:

cześć może nie ten watek ale ile cie wszystko kosztowało [rekuperator]...i jaki koszt prądu miesięczny wyniesie dla rekuperatora..w przybliżeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...