Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Kup se i się przekonaj, a jak cię nie stać to nie zawracaj d....

 

Takie niekulturalne słownictwo od kogoś, kto na kulturę tak mocno kładzie nacisk... Poczułem się urażony tym brakiem kultury...

 

Jako że odpowiedzi brak - ponawiam swoje zapytanie. Czy to nie jest też strata pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie , więcej luzu.

Jeśli pada jakieś mało wygodne pytanie lub jakakolwiek krytyka RBR-a to normalnie czerwona p[łachta na byka. Zabić i udusić "niewdzięcznika" a później spalić na ekoenergii. Luzik Panowie, LUZIK. :):):)

RBR pewnie dość dobry, ale do F1 to mu jeszcze duuuuużo brakuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam RBR 11 KW ogrzewam 125m i spaliny dochodzą do 160 st.

Jak dochodziły do 110 to niektórzy mówili że wędzę kocioł.

Może to wina opału a może i moich ustawień.

Nie jest to jednak takie proste żeby poustawiać wszystko tak jak trzeba. Zawsze można zapodać automat ale każdy chciałby też w miarę oszczędnie palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 11 RBRa jak na razie dogrzewam wg. programatora po parę godzin 135m i ledwo mogę 90 wydusić :)

 

OK, u Ciebie może i jest 90 stopni C. Ale co z tymi co teraz mają 130 deg przy temperaturze +8 stopni C. To przy mrozach mają liczyć na 250 deg i więcej?

 

Sadza to strata kasy, a wysoka temperatura spalin to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem myśleć nad tym rozwiązaniem (krótsze kanały dymne) i u mnie w starym piecu przewymiarowanym jest ten minus że węgiel się "kisi" i jakby miał mniejszą moc to automatycznie temperatura spalin by poszła do góry, czyli odnośnie RBR-11KW jak ktoś ma za dużą temperaturę spalin to albo dobrany ma za mały kocioł albo za szybko chcę uzyskać z niego dużą moc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , więcej luzu.

Jeśli pada jakieś mało wygodne pytanie lub jakakolwiek krytyka RBR-a to normalnie czerwona p[łachta na byka. Zabić i udusić "niewdzięcznika" a później spalić na ekoenergii. Luzik Panowie, LUZIK. :):):)

RBR pewnie dość dobry, ale do F1 to mu jeszcze duuuuużo brakuje. ;)

krzyszyof ja rozumie krytykę z ust użytkownika ale nie krzykacza z konkurencji, nie dotyczy to Mahera.

Sprzedają dużo więcej jak w zeszłym roku podobnie jak my ale widać że jeszcze chyba za mało.

Już pisałem nie raz, nie wszyscy muszą mieć RBRy.

Jeśli ktoś chce się coś dowiedzieć o innym kotle myślę że powinien zadawać swoje pytania na wątkach o tych kotłach.

Jest wątek o Skamie jest i Ogniwie.

Skama reprezentuje producent a Już Ogniwo to full wypas od A do Z :), największe mózgi w kraju i chyba daleko poza granicami.

Gdzie uzyska kolega Maher bardziej wiarygodne informacje o tych kotłach jak nie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem myśleć nad tym rozwiązaniem (krótsze kanały dymne) i u mnie w starym piecu przewymiarowanym jest ten minus że węgiel się "kisi" i jakby miał mniejszą moc to automatycznie temperatura spalin by poszła do góry, czyli odnośnie RBR-11KW jak ktoś ma za dużą temperaturę spalin to albo dobrany ma za mały kocioł albo za szybko chcę uzyskać z niego dużą moc.

Albo nie umie palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, u Ciebie może i jest 90 stopni C. Ale co z tymi co teraz mają 130 deg przy temperaturze +8 stopni C. To przy mrozach mają liczyć na 250 deg i więcej?

 

Sadza to strata kasy, a wysoka temperatura spalin to co?

A co ja z innej gliny jestem ulepiony, panie kolego ?

Zobacz na te kolorowe kropeczki pod wykresami, już ktoś słusznie napisał że u niektórych się już nie mieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyszyof ja rozumie krytykę z ust użytkownika ale nie krzykacza z konkurencji, nie dotyczy to Mahera.

Sprzedają dużo więcej jak w zeszłym roku podobnie jak my ale widać że jeszcze chyba za mało.

Już pisałem nie raz, nie wszyscy muszą mieć RBRy.

Jeśli ktoś chce się coś dowiedzieć o innym kotle myślę że powinien zadawać swoje pytania na wątkach o tych kotłach.

Jest wątek o Skamie jest i Ogniwie.

Skama reprezentuje producent a Już Ogniwo to full wypas od A do Z :), największe mózgi w kraju i chyba daleko poza granicami.

Gdzie uzyska kolega Maher bardziej wiarygodne informacje o tych kotłach jak nie tam.

 

To tylko krótko odpowiedz na moje poprzednie pytania i będzie wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej części cytatu, myślę że nie a co do drugiej to dobrze kombinujesz :)

Kocioł z podajnikiem to nie śmieciuch że ładujesz w niego wiadro czy dwa wungla, uchylasz drzwiczki i za 10min kocioł podskakuje :)

Tutaj wszystko dzieje się dużo wolniej, zobacz jakie porcje paliwa są podawane jednorazowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez moich wypocin wiesz bardzo dobrze :)

Dobrej Nocki wszystkim życzę.

Rano do roboty trzeba się zrywać.

Tylko się tu nie pozarzynajcie do rana :)

 

Ależ jakbym wiedział to bym nie pytał (OK, żeby uchodzić za mądrzejszego powiem, że masz rację i że wiem :p). Wyjaśnij proszę wszystkim, co naprawdę nie wiedzą. Żeby było wiadomo, o co w tym wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie umie palić.

 

Załóżmy że są na automacie. Ja u siebie mam problem z sadzą, a raczej z wszędzie lejącą się smołą, jakbym dał mu "po palniku" to podejrzewam że miałbym z 30C w domu teraz w najniższymi możliwymi ustawami mam 24C. Przez to w nowym domu założyłem ogrzewanie podłogowe bo widzę że niema żadnych oszczędności w zmniejszaniu temperatury na noc lub jak jesteśmy w pracy i podłogówka do tego się nie nadaje i jak ktoś chcę uzyskać na RBR-11 pełną moc to i pewnie jak palnik jest ten sam to i ma 17KW i z tego te temperatury spalin. O krótszych kanałach spalinowych dowiedziałem się teraz a staram się na bieżąco czytać wszystkie posty, prędzej myślałem że moc zmniejszyli zaślepiając część otworów powietrznych w palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że są na automacie. Ja u siebie mam problem z sadzą, a raczej z wszędzie lejącą się smołą, jakbym dał mu "po palniku" to podejrzewam że miałbym z 30C w domu teraz w najniższymi możliwymi ustawami mam 24C. Przez to w nowym domu założyłem ogrzewanie podłogowe bo widzę że niema żadnych oszczędności w zmniejszaniu temperatury na noc lub jak jesteśmy w pracy i podłogówka do tego się nie nadaje i jak ktoś chcę uzyskać na RBR-11 pełną moc to i pewnie jak palnik jest ten sam to i ma 17KW i z tego te temperatury spalin. O krótszych kanałach spalinowych dowiedziałem się teraz a staram się na bieżąco czytać wszystkie posty, prędzej myślałem że moc zmniejszyli zaślepiając część otworów powietrznych w palniku.
A może jedno i drugie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...