Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie chodzi o to jak kocioł dziąła, może i mieć i 50% sprawności, tylko o to że papier wszystko przyjmuje a producenci piszą takie dtr z wierutnymi bzdurami, zara penwnie bedzie że kocioł ma 100 sprawności bo przecież wszystko spalił- ostał się ino popiół

Nie wiem o co Ci chodzi kolego?

Dla mnie najlepszą miara nie jest papier tylko ocena użytkownika .

Producenci samochodów tez zapewniają,że samochód x pali 4,5l/100 a żeby to osiągnac trzeba by holować autko przynajmniej 20% drogi.

Ze wszystkim jest podobnie ,zawyża się dane wszystkiego co się chce sprzedać,z nieba spadłeś czy co?

 

Ja juz dawno przestałem czytać papiery i reklamom nie wierzę a kocioł wybrałem dzięki zadowoleniu uzytkowników i własnego ruszenia dupska do kolegi szczudlo gdzie obejrzałem w akcji.

 

A badanie kotła jest zlecone w instytucie w Łodzi i jak beda wyniki to zapewne producent udostępni więc wyluzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wspominał o klapce na wentylator, która załkowicie odcina powietrze w postoju: da sie to dołożyć do obecnego wentylatora ? czy to musi byc przystosowane fabrycznie. Generalnie w połączeniu z przysłoną wydaje mi sie to idealne rozwiazanie, że aż sie dziwie ze nie ma tego w standardzie.

 

Mam taką klapkę założoną ,o czym pisałem kilka postów wcześniej.

Klapkę zamówisz telefonicznie w firmie MplusM (producent dmuchawy) i przyślą Ci kurierem.

Jedyne co trzeba zrobić to rozpołowić dmuchawę (WPA07) i nawiercić dwa otworki fi 4,2 w zaznaczonych na odlewie miejscach.

I to juz wszystko w tym tutorialu.

Pozdrawiam

Ps: założenie klapki skutkuje podniesieniem nadmuchu, aby pokonać opór klapki i zmniejszony przepływ powietrza do palnika. Klapka unosi się niemal całkowicie przy nadmuchu ok 90%..

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
To nie chodzi o to jak kocioł dziąła, może i mieć i 50% sprawności, tylko o to że papier wszystko przyjmuje a producenci piszą takie dtr z wierutnymi bzdurami, zara penwnie bedzie że kocioł ma 100 sprawności bo przecież wszystko spalił- ostał się ino popiół

 

Widzę ,że kolega znalazł wreszcie "kumpli" aby pogadać.Wpisy w dzienniku budowy bez zainteresowania i odzewu,zresztą się nie dziwię,chata w szczerym polu,projekt lata 90-te,ale o gustach się nie dyskutuje.Nikgo nie za bardzo to ciekawi,nie ma z kim pogadać,no to sru na wątek o kotłach,i już jest gorąco.

Daj pokój kolego,jak kupisz RBR-a to pogadamy.Póki co, buduj dalej.Każdy tu ,jest świadomy co i dlaczego zakupił.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja juz dawno przestałem czytać papiery i reklamom nie wierzę a kocioł wybrałem dzięki zadowoleniu uzytkowników i własnego ruszenia dupska do kolegi szczudlo gdzie obejrzałem w akcji.

 

A badanie kotła jest zlecone w instytucie w Łodzi i jak beda wyniki to zapewne producent udostępni więc wyluzuj.

 

Jeśli wyniki będą pozytywne, to je producent udostępni.:D Jeśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po to mamy na czym czapke nosić aby umieć odróżnić bzdury od tego co jest istotne ,papier może i przyjmie wszystko ale ale głowa nie musi

 

Tutaj się z Tobą absolutnie nie zgodzę. DTR i to co tam jest zawarte to podstawowa wiedza jaką dostajesz na dzień dobry, dodatkowo oczywiście jest bardzo ważna opinia użytkowników. Kocioł nie dostajesz do potrzymania i do testowania na chwile lub dłuższy czas. Opierasz się na pewnikach a takim podstawowym i ważnym pewnikiem jest właśnie DTR.

To na czym nosisz czapkę pozwala zrozumieć (lub nie :cool:) co jest zawarte w podstawowym i ważnym dokumencie jakim jest DTR.

Na podstawie DTR-ki i zawartych tam informacji zamawiam podzespoły, a nie z czapki czy innej fanaberii lub widzi mi się.

 

Proszę, nie piszcie więcej, że w DTR-ce można pisać wszystko co ślina na język przyniesie. Ta bardzo ważny dokument, a nie świstek papieru ze stekiem bzdur.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po prostu nikt nie lubi jak się go ch_ja robi, a w RBR jest masa byków weź np mase kotła kompletnego bez wody 410KG, Tilger RBR 15 ma 280kg Co tilgera robili z duraluminium czy do rbr ołowiu dają bo furka że aż podskakuje,

 

Skoro tak piszesz, to pewnie masz ku temu powody. Widziałeś jakiegoś RBR-a na żywo ? Ważyłeś, wnosiłeś do piwnicy ?

Ja użytkuję i wnosiłem. Dodatkowo jak mi go przywieźli to widziałem jaka waga widniała w liście przewozowym kuriera.

 

A mógłbyś resztę tych byków ujawnić, sam jestem ciekaw jak mnie w ch..a robią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty np masz ceramic byc moze tego nie wiem na pewno szmot w pewnej czesci redukuje skutki braku tej polki i odbiera pewna czesc mocy od palnika.Jesli sie okaze ze tak w rzeczywistosci jest moze wiecej osob z wczesnijeszymi modelami skorzysta. Po to jest forum uzytkowikow aby wymieniac sie wszystkimi informacjami i pomyslami rowniez tymi ktore sa niekorzystne dla sprzedawcy i sprawia, ze korzysc bedzie po naszej stronie.

.

 

Według mnie wyłożenie szamotem komory spalania jeszcze zaszkodzi, bo ciepło będzie wolniej przekazywane do układu wodnego i spowoduje jeszcze wyższą temperaturę spalin. Jedynym rozwiązaniem jest ograniczenie powietrza dochodzącego do palnika i zmniejszenie przerw pomiędzy podaniami opału z równoznacznym podawaniem mniejszej dawki (tylko wtedy na grupowym podawaniu za bardzo się popali w 11KW).

Tak samo palenie gorszym kalorycznie węglem powinno ograniczyć moc pieca.

 

Pisanie że ludzie nie powinni mieć podglądu co się w piecu dzieje też jest głupotą, bo tylko tak można zweryfikować poprawne wykonanie i poprawną pracę pieca, a w statystykach wyjdzie czy piec jest oszczędny i pewnie na tej podstawie producent może dokonać niezbędnych zmian o ile wcześniej nie zbankrutuje z braku zamówień lub rozstrzeń z związku ze sprzedażą sprzętu niezgodnego z umową. Obserwuje też inne fora np. LPG i producenci wtrysków gazowych którzy kilka lat wcześniej uważani byli za najlepszych teraz po udowodnieniu na forum że wtryski nie są takie idealne jak uważali praktycznie się nie sprzedają i mimo że je unowocześnili i zmodyfikowali nikt nie chcę się sparzyć ponownie, to samo dotyczy ich reduktorów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia dlaczego ludzie którzy szukają kotła i czytają wpisy użytkowników po pewnym czasie okazują się znawcami kotłów i ich konstrukcji. Skoro nie pasuje wam DTR`ka w której są zawarte informacje na temat kotła i to wszystkie które powinien otrzymać kupujący to czego więcej oczekujecie? Czy producent kotła ma was przekonywać że tak jest dobrze a tak źle? Skoro kocioł jest w sprzedaży to nie na podstawie że taki sobie wyszedł ale dlatego że taki ma być i nie jest to test pojedynczych sztuk tylko produkcja seryjna.

Jeszcze dobrze kocioł się nie rozgrzał, u niektórych jeszcze nie podłączony a u innych dopiero zamówiony a już oceniacie że jest coś nie tak. Ze jesteście oszukani. W czym i dlaczego? Który go już wypróbował na tyle by tu serwować wyroki? Który jest takim specjalistą że już ustawił spalanie tak jak powinno być i mu spaliny nie pasują? Sami znawcy tematu i specjaliści w budowie kotłów, sami specjaliści w tworzeniu DTR`ki.

Aż się pisać nie chce a co dopiero dyskutować i tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mamy nie pisać i tak za 100 stron nikt nie bedzie tego pamiętał, przecież to forum użytkowników gdybyśmy nie zgłaszali tutaj żadnych problemów uwag nie wgłebiali się w budowę jej zalety i wady, nie wymieniali uwag i porad to można to forum zamknąć. Bo inaczej sprowadzałoby się to do tego, że ktoś napisałby na forum,że szuka pieca a następnie zostawałby zasypany na priv wiadomosciami od sprzedawców, a potem wszyscy żyliby długo i szczęśliwie. Ty też miałeś 3 lata temu kalafiory jak główka od kapusty a teraz każdy Ciebie pyta o zdanie. Pojętni ludzie widać kupują RBR-y.
Pisanie i pytanie tak a nie zarzucanie kłamstw w opisach i konstrukcjach kotłów. Zawsze pisałem że pytanie nic nie kosztuje i się opłaca ale nie mam zamiaru udzielać odpowiedzi na tematy dlaczego taka konstrukcja a nie inna.

Co do moich kalafiorów jeżeli wyczytałeś to też wyczytałeś jak to się skończyło, zadowala cię takie podejście do klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie forum powinno być owarte na wszelkie tematy. Jak jest inaczej niż piszą to lepiej odpowiedzieć jak jest naprawdę i wyjaśnić niż iść na taką wymiane jak poszedł Novy, że komuś zarzuca budowanie domu w szczerym polu, bo to jest dopiero przegięcie. Ja jestem ciekawy co kupiłem jak to wygląda w środku i jak działa innym to zwisa kupili piec palą jest ciepło na forum pewnie nigdy nie byli. Każdy jest inny ja chcę wiedzieć dlatego pytam jak to jest z tą jedenastką?

 

Każdy buduje dom gdzie chce i jaki chce ;) Kocioł powinien kupować też jaki sam sobie wybrał. A żeby coś sensownego wybrać trzeba czytać, oglądać i wyciągać wnioski.

Ja już miałem jeden kocioł, który wybrał mi instalator - już go nie mam :)

 

Pamiętam, że kiedyś na tym wątku pisał chyba Pan Daniel z Instalco, szkoda że już nie pisze, rozwiałby wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie forum powinno być owarte na wszelkie tematy. Jak jest inaczej niż piszą to lepiej odpowiedzieć jak jest naprawdę i wyjaśnić niż iść na taką wymiane jak poszedł Novy, że komuś zarzuca budowanie domu w szczerym polu, bo to jest dopiero przegięcie. Ja jestem ciekawy co kupiłem jak to wygląda w środku i jak działa innym to zwisa kupili piec palą jest ciepło na forum pewnie nigdy nie byli. Każdy jest inny ja chcę wiedzieć dlatego pytam jak to jest z tą jedenastką?
Jak jedną zimę przepalą to będą wiedzieć a na razie to tylko domysły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy buduje dom gdzie chce i jaki chce ;) Kocioł powinien kupować też jaki sam sobie wybrał. A żeby coś sensownego wybrać trzeba czytać, oglądać i wyciągać wnioski.

Ja już miałem jeden kocioł, który wybrał mi instalator - już go nie mam :)

 

Pamiętam, że kiedyś na tym wątku pisał chyba Pan Daniel z Instalco, szkoda że już nie pisze, rozwiałby wszelkie wątpliwości.

Nie na wszystkie pytania można odpowiedzieć, za duża konkurencja i to w tak gorącym okresie sprzedaży kotłów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na wszystkie pytania można odpowiedzieć, za duża konkurencja i to w tak gorącym okresie sprzedaży kotłów.[/quote

 

Podejrzewam że jakby nie forum to o firmie Instalco nikt by nie słyszał, teraz ma może gorący okres, ale za kilka miesięcy może się obudzić z zerowymi zamówieniami (czego mu oczywiście nie życzę) bo jak nie ma konkretnych odpowiedzi i pomocy z jego czy innej strony to forumowicze resztę dopowiedzą i okaże się że że lepiej kupić innej firmy kocioł (na przykładzie mogę podać moje okna którego sprzedawca już nie istnieje bo rozniosło się w mojej okolicy że są problemy z porządnym montażem, regulacjami i załatwianiem gwarancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiekszego burdelu niz takimi postami wniesc do tematu nie mozna co ci do tego kto co i gdzie buduje i jak to ma sie do tego, ze kalio poruszyl istotna sprawe ktora moze zaowocuje tym, ze ktos w przyszlosci sie zastanowi czy warto iscna skroty czy moze poswiecic troche wiecej czasu i znalesc inne rozwiazanie lub wniesc poprawki lub modyfikacje z pozytkiem dla innych.

 

Czytam to forum od samego poczatku, zanim zakupiłem piec oczywiście jaki widać w stopce. Obecnie tak jak kolega stwiedza zrobił się w watku taki burdel, że sie to strasznie ciężko czyta. Wiele wątków jest całkowicie nie potrzebnych, do niektórych pytań powinno zwrocić się do producenta, a nie do forumowiczów.

 

Fakt każdy chce wiedzieć co kupuje itd. ale pytania czysto techniczne z budowy kotła, czy DTR uważam że jest "WAŻNIEJSZYM" dokumentem niż nie jedna odpowiedz na tym forum. W końcu ktoś się pod tym podpisał. Jak skłamał napewno to odczuje (w swoim czasie, jak to ktoś wcześniej napisał)

 

Proponował bym jakiemuś MODERATOROWI, "posprzatać" i odchudzić ten wątek.

 

Innych użytkowników kotłów, proszę o odświeżenie tematu (nawet jak było wczesniej) przed sezonem zimowym, na jakich ustawieniach powinien działać kocioł itd.

 

Przy okazji zerknijcie na mój kociołek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na wszystkie pytania można odpowiedzieć, za duża konkurencja i to w tak gorącym okresie sprzedaży kotłów.

 

Podejrzewam że jakby nie forum to o firmie Instalco nikt by nie słyszał, teraz ma może gorący okres, ale za kilka miesięcy może się obudzić z zerowymi zamówieniami (czego mu oczywiście nie życzę) bo jak nie ma konkretnych odpowiedzi i pomocy z jego czy innej strony to forumowicze resztę dopowiedzą i okaże się że że lepiej kupić innej firmy kocioł (na przykładzie mogę podać moje okna którego sprzedawca już nie istnieje bo rozniosło się w mojej okolicy że są problemy z porządnym montażem, regulacjami i załatwianiem gwarancji).

Jakiej pomocy oczekujesz o tej firmy? Paliłeś w kotle? Coś się dzieje nie tak? Na jakie pytanie ma ci odpowiedzieć? Dlaczego wymiennik wygląda tak a nie inaczej? Jaką temp. będą miały spaliny?

Czy pytasz producenta auta dlaczego stosuje silnik z czterema cylindrami a nie z pięcioma? Dlaczego taka jest średnica tłoka a nie inna? Dlaczego w instrukcji pisze że pali 5L/100km a spala 8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej pomocy oczekujesz o tej firmy? Paliłeś w kotle? Coś się dzieje nie tak? Na jakie pytanie ma ci odpowiedzieć? Dlaczego wymiennik wygląda tak a nie inaczej? Jaką temp. będą miały spaliny?

Czy pytasz producenta auta dlaczego stosuje silnik z czterema cylindrami a nie z pięcioma? Dlaczego taka jest średnica tłoka a nie inna? Dlaczego w instrukcji pisze że pali 5L/100km a spala 8 ?

Tak jak pisałem wcześnie interesują mnie różnice pomiędzy RBR-17 a RBR-11 tego w DTR-ce nie znalazłem (bo rozumiem że sprawność jest zachowana 88% dla pełnej mocy RBR-11). Odnośnie samochodów to teraz jest dużo prościej bo silnik produkuje się dla kilku marek i jak nie u jednego to u drugiego dilera można się coś dowiedzieć, nie interesuje mnie i nie zadaje pytań dlaczego tak zrobił tylko jak to jest zrobione. Odnośnie spalania to już słyszałem w necie że na zachodzie ktoś wygrał proces że samochód spala dużo więcej niż napisane w katalogu i producent ma zapłacić odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześnie interesują mnie różnice pomiędzy RBR-17 a RBR-11 tego w DTR-ce nie znalazłem (bo rozumiem że sprawność jest zachowana 88% dla pełnej mocy RBR-11). Odnośnie samochodów to teraz jest dużo prościej bo silnik produkuje się dla kilku marek i jak nie u jednego to u drugiego dilera można się coś dowiedzieć, nie interesuje mnie i nie zadaje pytań dlaczego tak zrobił tylko jak to jest zrobione. Odnośnie spalania to już słyszałem w necie że na zachodzie ktoś wygrał proces że samochód spala dużo więcej niż napisane w katalogu i producent ma zapłacić odszkodowanie.

Różnice ? Jeden 11kW drugi 17kW, inne wymiary kotła, różnice w podłączeniu do instalacji, szkic wew,. kanałów spalinowych. To masz w DTR`ce i tego nikt nie ukrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigmaz01

Co się tak zacietrzewiłeś? :cool:

Sprzedajesz te kotły czy planujesz zająć się dystrybucją?

Sprzedający kociołki milczą,może słusznie, producent milczy bo olał to forum, a Ty się Panie Zbyszku zapaliłeś jak łuczywo :D

Odpuść sobie. Testów kociołka 11 i 17 kW pod kątem sprawności nie ma i nikt nie wie kiedy będą i czy będą. Temu nie zaprzeczysz..

Nie ma się o co spierać. Firma Instalko jest małą firmą i może nie stać ich na badania, choć przy tej cenie kotła to powinno ich być stać, a tak pozostają pytania, na które nie ma odpowiedzi, domysły i kłótnie na forum. :(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice ? Jeden 11kW drugi 17kW, inne wymiary kotła, różnice w podłączeniu do instalacji, szkic wew,. kanałów spalinowych. To masz w DTR`ce i tego nikt nie ukrywa.

 

Odnoszę wrażenie (podkreślam, że tylko odnoszę wrażenie, żeby mi tu od razu nie zarzucono pomówień :D), że chyba coś kolega ma chyba jakieś wpływy i zyski :)

 

A sprzedawcy (ci jawni) tylko milczą. Zdają sobie pewnie sprawy, że wszystko, co powiedzą, zostanie użyte przeciwko nim,

A czy przypadkiem nie będzie właśnie tak, że jeśli wszyscy będą walczyć z sadzą (dość mocny nadmuch powietrza), to poniosą dość duże straty w postaci wysokiej temperatury spalin? No, chyba, że ta temperatura w ogóle nie ma znaczenia, to wtedy chciałoby się rzec - dmuchajcie ile wlezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...